fit.pl mobile logo

Aleksandra Kobielak na FitExpo 2007

Jedną z gwiazd, które odwiedziły targi Fitness Body & Fashion FitExpo 2007, była Mistrzyni Świata Fitness, Aleksandra Kobielak
Na targach Fitness Body & Fashion FitExpo 2007 można było spotkać wiele znanych osobistości ze świata fitnessu. Jedną z nich była Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Świata Fitness, projektantka mody, wizażystka, aktorka i modelka.kobielak 01

Mistrzyni odwiedziła nasze stoisko i dała sie namówić na krótką rozmowę. Aleksanda Kobielak to człowiek – orkiestra. Od prawie siedmiu lat zawodowo trenuje fitness sylwetkowe i startuje w turniejach dla zawodowców – m.in. słynnym turnieju Ms. Olympia w Las Vegas, jednych z najważniejszych zawodów kulturystycznych na świecie. Ale jest też modelką (swego czasu miała m.in. sesję w Playboyu oraz polskich i amerykańskich magazynach kulturystycznych), projektantką mody i prowadzi w Gdańsku Akademię Fitness Sportowego dla dzieci i młodzieży. W szkole tej, jako jedynej w Polsce, mogą trenować dzieci już od 4. roku życia. Pod okiem Aleksandry Kobielak uczą sie zasad zdrowego stylu życia.

– Dzieciaki przede wszystkim rozwijają swoje umiejętność ruchowe – wyjaśnia Aleksandra Kobielak. – Na zajęciach mogą również korygować wady postawy. Zajęcia obejmują m.in. elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, elementy wywodzące się z baletu, podstawy tańca i fitness.

Pytana o stan fitnessu w Polsce, mistrzyni nie kryje swoich zastrzeżeń. – Państwo za mało angażuje się w jego promocję – uważa. – Władze powinny włączyć się w popularyzację fitness w miastach, w małych miejscowościach, a nawet na wsiach. Media też nie ułatwiają zadania, bo fitnessu jest w nich wciąż mało. Brakuje czegoś takiego, jak kultura polskiego fitness. Myśle, że dobrze by się stało, gdyby wprowadzono do szkół na lekcje wychowania fizycznego elementy fitness.

Na targach można było obejrzeć równiez  kolekcję mody, autorstwa Aleksandry Kobielak. Bo nie każdy może wie, że zajmuje się ona także projektowaniem odzieży. Zaprezentowała sukienki ze swojej kolekcji. Wystawione kreacje zachwycały niebanalnym krojem, kunsztownym wykonaniem i ciekawym zestawem kolorów.

kobielak 03Ale to wciąż nie są wszystkie zainteresowania naszej bohaterki. Aleksandra Kobielak zajmuje się też promocją, organizuje kampanie reklamowe, jest  choreografem i wizażystką. Tylko pozazdrościć energii i pomysłów.

W swoim dorobku sportowym Aleksandra Kobielak ma wiele tytułów mistrza Polski, Europy i świata. Jej droga do sukcesu rozpoczęła się w wieku 6 lat, kiedy zaczęła uczęszczać na zajęcia z gimnastyki artystycznej (1977). Piąta klasa podstawówki to początek intensywnych treningów gimnastycznych. Jej pierwszym wielkim sukcesem było Mistrzostwo Polski młodzików w gimnastyce sportowej w 1986 roku.

Swoje zdolności gimnastyczno-taneczno-aktorskie rozwijała w Teatrze Ekspresja pod czujnym okiem Wojciecha Misiuro. Może pochwalić się uczestnictwem w 180 przedstawieniach (m.in. Martwi ludzie tańczą, Dantończycy, Idole perwersji, Collage 24). Brała również udział w telewizyjnych przedstawieniach.

W 1993 rozpoczęła studia na gdańskim AWF, a systematycznie treningi fitness rozpoczęła w klubie Body Club. Jej indywidualne predyspozycje zainteresowały Arkadiusza Fischbacha i Piotra Mikołajka - trenerów narodowej reprezentacji fitness. Ich współpraca zaowocowała wkrótce licznymi sukcesami, a jednym z największych był tytul Mistrzyni Świata w fitness w kategorii poniżej 160 cm oraz kategorii open, który zdobyla w 2000 roku.

Za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała z rąk Prezydenta Gdańska specjalne wyróżnienie.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl