fit.pl mobile logo

Aleksandra Szczęsna - trening na CrossCore daje w kość

Z Aleksandrą Szczęsną, II ViceMiss Polonia 2012, rozmawiamy o przygotowaniach do Miss Earth, a także o codziennej diecie, ćwiczeniach i treningu na CrossCore  


Co zmieniło się w Twoim życiu po zdobyciu tytułu II Vicemiss Polonia 2012? Dostałaś oferty pracy ze znanymi projektantami?

Po zdobyciu tytułu II Vicemiss Polonia 2012 miałam dużo propozycji współpracy związanych z modelingiem. Poznałam dużo wspaniałych ludzi z show biznesu. Zobaczyłam jak branża mody wygląda od wewnątrz, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę być w przyszłości projektantem ubioru.

Bierzesz udział w wyborach Miss Earth. Jak czujesz się przed konkursem? Już pojawił się pierwszy stres, czy jeszcze w ogóle o tym nie myślisz?

Czuję się świetnie. Nie myślę o stresie, ponieważ dużo pracuję, aby się dobrze przygotować do konkursu. Bardzo wpierają mnie bliscy i dzięki temu nie myślę o stresie.

Co może być Twoją mocną stroną, która przekona do Ciebie jury konkursu Miss Earth?

Zapewne naturalność, figura, bardzo dobrze opracowany program "eko" oraz sukienki od topowych polskich projektantów tj.Violi Piekut czy Nataszy Urbańskiej. Hitem będzie moja suknia narodowa.

Widziałaś finalistki konkursu. Jak oceniasz swoje szanse w wyborach?

Owszem widziałam większość finalistek, ale wychodzę z założenia, że profesjonaliści nie boją się konkurencji.

Tytuł Miss Earth to zobowiązanie. Czy jesteś gotowa się go podjąć?

Z całą odpowiedzialnością. Jest to kolejne wyzwanie dla mnie i tak jak mówiłam w poprzednich wywiadach jedne góry za nami, drugie przed nami, więc należy stawiać im czoła.

Jak przygotowujesz się do Miss Earth? Kto Ci pomaga?

Ćwiczę codziennie na siłowni, czytam sporo książek o ekologii, zwiedzam zakłady przetwarzania odpadów oraz oczyszczalnie ścieków w naszym kraju, rozmawiam z nauczycielem języka angielskiego z Kostaryki, który pomaga mi doskonalić język oraz kompletuje tematyczne sesje zdjęciowe związane z czterema żywiołami: ogniem, wodą, ziemią oraz powietrzem.

Ćwiczysz codziennie czy raczej kilka razy w tygodniu tylko przed konkursami?

Staram się ćwiczyć codziennie, ale gdy mam jakiś wyjazd na całodzienną sesję zdjęciową, to wtedy z bólem serca muszę odpuścić. Bardzo nad tym ubolewam, ponieważ mam wspaniałą trenerkę personalną – Kingę, której chciałabym bardzo podziękować za serce, które wkłada w pracę nad moją sylwetką.

Masz idealną figurę, na pewno stosujesz specjalną dietę. Czy tak, jak powszechnie krąży opinia o modelkach jesz tylko „liść sałaty”?

Nie, jem wszystko, uprawiam sport i na tą chwilę mi to wystarcza, aby utrzymać figurę.

ola-szczesna

Jednym z elementów Twojego treningu przygotowawczego przed Miss Earth jest trening na CrossCore.  Jak podobają Ci się zajęcia?

Jestem zachwycona tym treningiem bo tak naprawdę, to po nim widzę największe efekty mojej pracy nad sobą. Nie ukrywam - jest bardzo ciężki, a na drugi dzień po treningu "umieram na zakwasy".

A co z zabiegami upiększającymi. Czy Aleksandra Szczęsna korzysta z porad kosmetyczki czy ma swoje sprawdzone sposoby dbania o urodę?

Nie korzystam z żadnych zabiegów upiększających, jedynie chodzę na saunę, ale to bardziej dla relaksu.

Dbasz specjalnie o urodę przed konkursami?

Przyjaźnie się z grupą specjalistów z dziedzin fryzjerstwa oraz wizażu i zawsze przed konkursem dostaję od nich mnóstwo rad jak dbać o siebie podczas konkursu.

Pokazy mody, wyjazdy, przygotowania do konkursów – jesteś osobą niezwykle zajętą. Czy znajdujesz czas na aktywność fizyczną?

Mało mam tego czasu, ale staram się o tej aktywności fizycznej nie zapominać bo pracuję moim ciałem i muszę nienagannie wyglądać podczas pracy.

Jak wiadomo konkursy piękności rządzą się swoimi prawami również jeśli chodzi o ocenę urody. Olu, jak radzisz sobie z ewentualną krytyką swojej urody?

Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja jestem świadoma swojej urody i dziękuję za to matce naturze, że mnie tak bogato obdarzyła. Nie zapominam jednak o tym, że prawdziwe piękno płynie z serca każdego człowieka.

Olu, a jak łączysz pracę w modelingu ze studiami?

Nie ukrywam, że jest ciężko. Wystąpiłam o indywidualny tok nauczania, aby mieć więcej czasu na nadrabianie zaległości. Wykładowcy idą mi na rękę, a ja staram się ich nie zawieść.

Można dziś utrzymać się z zawodu modelki czy jest to tylko hobby?

W zupełności tak, ale jest to ciężki zawód, ponieważ trzeba się rozpychać rękami i nogami bo konkurencja jest bardzo duża. Trochę na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

Skoro jesteśmy już przy hobby, to masz bardzo nietypowe zainteresowanie, jak na modelkę. Mianowicie, lubisz motocykle. Jakie najbardziej ścigacze, czoppery czy….

Uwielbiam wszystkie motocykle bo sprawiają, że moje serce bije o wiele szybciej niż zwykle. Moim faworytem są ścigacze bez owiewek, tak zwane "naked bike". Mam nadzieję, że w przyszłości będę takim podróżowała.

Kto wspiera Cię na co dzień w przygotowaniach do konkursów?

Wykładowcy z mojej uczelni, rodzice, przyjaciele oraz chłopak, który bardzo motywuje mnie do ciężkiej pracy.

Czego Ci życzyć przed konkursem Miss Earth?

Dużo siły na chwilę zawahania i wiary we własne możliwości.

Dziękuję za rozmowę i tego Ci życzę :)

Dziękuję za wywiad.

Rozmawiała: Ola Załęska

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl