fit.pl mobile logo

Arnold Schwarzenegger – Aktywator

Najsłynniejszy kulturysta świata i popularny aktor, teraz jako gubernator Kalifornii zachęca do zdrowego stylu życia
arnoldschwarzeneggerCzy komuś trzeba go przedstawiać? Najsłynniejszy kulturysta świata, superpopularny aktor, gwiazdor takich filmowych przebojów jak „Terminator”, „Predator” i „Pamięć absolutna”. Teraz jako gubernator Kalifornii zachęca do zdrowego stylu życia.

Schwarzenegger wykorzystuje obecnie swoją popularność w działalności politycznej. A że jego spektakularna kariera zaczęła się od kulturystyki, wie jak ważna jest aktywność fizyczna. Korzystając z wysokiego stanowiska politycznego wymyślił ciekawy sposób, by zachęcić młodych mieszkańców Kalifornii do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Chce mianowicie nagradzać tych, którzy będą ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu po 30-60 minut.

Organizacja, powołana przez Schwarzeneggera (Governor’s Council on Physical Fitness and Sports), zorganizowała zawody dla szkół, polegające na tym, że uczniowie mają ćwiczyć przez 30-60 minut trzy razy w tygodniu, przynajmniej przez miesiąc. W szkole, w której będzie największy odsetek ćwiczących uczniów, zostanie wybudowane w nagrodę nowoczesne centrum fitness. Kilkadziesiąt szkół, które zajmą dalsze miejsca, otrzyma w nagrodę sprzęt sportowy.

W promocję zdrowego stylu życia, zaproponowaną przez Schwarzeneggera, włączyła się też jedna z sieci klubów fitness. Uczniowie, którzy będą w niej ćwiczyć według konkursowych zasad przez przynajmniej miesiąc (nie będą płacić za wstęp), otrzymają w nagrodę trzymiesięczne wejściówki do klubów fitness.

- Jeśli zadbamy o swoją kondycję, będziemy żyli dłużej, będziemy zdrowsi i automatycznie będziemy wydawać mniej na służbę zdrowia – mówi Arnold Schwarzenegger. – Cieszy mnie to, że wielu młodych ludzi z entuzjazmem włączyło się w naszą akcję. Zachęcanie do zdrowego, aktywnego stylu życia, to jeden z moich najważniejszych celów.

Schwarzenegger dobrze trafił ze swoją akcją. Według specjalistów od zdrowia forma blisko 75 procent młodych ludzi w Kalifornii pozostawia wiele do życzenia, a zaledwie 40 procent młodzieży wykazuje minimalną aktywność fizyczną.

arnold schwarzeneggerOprócz konkursów dla szkół Schwarzenegger nagradza i wspiera różnego rodzaju akcje, mające na celu np. walkę z tytoniowym nałogiem, otyłością itp.

Gubernator Kaliforni może służyć za żywy przykład tego, że aktywność fizyczna może być drogą do sukcesu. Jeszcze w wieku 16 lat był chudy, drobny i często spotykał się z zaczepkami ze strony lepiej zbudowanych kolegów. Postanowił ćwiczyć kulturystykę i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Wielokrotnie zdobywał nagrody w prestiżowych konkursach: Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe, oraz 7 razy zwyciężył w najsłynniejszym turnieju kulturystycznym na świecie - Mr. Olympia. Jego muskulatura tak zachwyciła reżyserów z Hollywood, że wkrótce stał się megagwiazdą, zarabiającą miliony dolarów za każdą rolę.

Schwarzenegger sam daje przykład zdrowego stylu życia. Jeździ na nartach, pływa i chodzi na siłownie. Jest także konsultantem kulturystycznych magazynów - “Flex” i „Muscle&Fitness. Jedyną jego słabością są cygara.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl