fit.pl mobile logo

Butelka filtrująca - czy warto ją kupić?

Woda, mimo że powszechna i łatwo dostępna, często jest bardzo zanieczyszczona. Ta butelkowana to z kolei nieekonomiczne rozwiązanie, narażające budżet domowy na koszty. Czy popularna butelka filtrująca jest dobrą alternatywą? Sprawdźmy, jakie są jej wady i zalety oraz dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Korzyści ekonomiczne, zdrowotne i środowiskowe

Zacznijmy od początku - przefiltrowana woda nie posiada brzydkiego zapachu i pozbawiona jest charakterystycznego smaku chloru. Uzdatniając ją, zostaje pozbawiona wszystkich niechcianych związków organicznych, metali ciężkich i żelaza. Jest to oczywiście zbawienne dla naszego organizmu, który otrzymuje jedynie bezpieczne substancje i cenne minerały.

Butelka filtrująca oprócz walorów zdrowotnych to także duża oszczędność finansowa. Raz zamówiona, posłuży Ci kilka lat, a sam wkład w zależności od wydajności wymieniać będziesz co 4 - 12 tygodni. Biorąc pod uwagę, że wypijasz zalecane 2 litry wody dziennie, zaoszczędzisz na zakupie nawet 550 1,5-litrowych butelek, co daje nawet 700-800 zł oszczędności w ciągu roku. Taki stan rzeczy będzie miał również pozytywny wpływ na środowisko naturalne, dzięki zmniejszonej produkcji plastiku.

Jak działa butelka filtrująca?

Dostępne na rynku propozycje wyposażone są we wkład filtrujący wykonany z węgla aktywnego, który niweluje nieprzyjemny smak i zapach chloru z wody wodociągowej oraz pozostawia niezbędną ilość minerałów, takich jak magnez czy wapń. Użycie wyrobu jest niezwykle proste - wystarczy wlać wodę do butelki i założyć filtr wraz ze szczelnym korkiem. Wkład zacznie działać natychmiast, więc od pierwszej chwili możesz korzystać z dobroczynnych właściwości napoju. Dostępne na rynku produkty wykonane są z przezroczystego tworzywa, które dzięki właściwym atestom dopuszczone są do kontaktu z wodą. Butelki zarówno Brita, jak i Dafi pozbawione są szkodliwego Bisfenolu A (BPA), który spotkać można w jednorazowych butelkach i puszkach. Dodatkową zaletą produktów z pewnością jest niecodzienny design i duża gama kolorów pozwalająca na dopasowanie wyrobu do upodobań, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ergonomiczny kształt i niewielki rozmiar pozwala zabrać butelkę filtrującą do szkoły, na spacer, trening czy na siłownię.

Ciekawą propozycją jest możliwość zamówienia całego zestawu, w skład którego wchodzi dzbanek do wody z wkładem, butelka filtrująca oraz jej wymienny filtr. Zarówno taki pakiet, jak i same butelki kupić możesz w specjalistycznym sklepie Aquamelior.pl. Zdecydowanie polecamy skorzystać z butelki filtrującej, jeśli pragniemy dbać o środowisko, a także swoje zdrowie i finanse.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl