fit.pl mobile logo

Ćwiczenia z głową, czyli jak i dlaczego warto mierzyć efekty aktywności fizycznej?

Wiosna, która zbliża się do nas wielkimi krokami zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy ćwiczymy profesjonalnie, czy amatorsko powinniśmy zwracać uwagę na jakość swojego treningu, stan zdrowia i wyniki związane z ćwiczeniami. Jakie są kluczowe wskaźniki dla zdrowia i ćwiczeń, które warto wziąć pod uwagę i jak je zmierzyć? Sprawdź!

Aktywność wymaga świadomego podejścia. Dzięki niemu możemy na bieżąco weryfikować stan zdrowia, postępy w treningu i korzystać z dostępnych możliwości i przestrzeni treningowych na 100%. Które wskaźniki są najważniejsze?

Pomiar tętna

Tętno jest wyznacznikiem pracy serca. Wyróżniamy dwa podstawowe stany – spoczynkowy i maksymalny. Ten pierwszy występuje zaraz po przebudzeniu, gdy organizm nie jest poddany wysiłkowi. Drugi z nich jest charakterystyczny dla maksymalnego poziomu wysiłku fizycznego. Ważne jest, by zwracać uwagę na zmieniającą się wysokość pulsu uzależnioną od intensywności treningu, co pozwala m.in. na ocenę pracy serca, dostosowanie treningu do założeń (np. intensywność ćwiczeń na poziomie odpowiedniego poziomu tętna). Dzięki pomiarowi możliwy jest progres, realizacja celów treningowych, czy śledzenie własnych postępów. Smartwatch z pulsometrem dokonuje nadgarstkowego pomiaru tętna w czasie rzeczywistym i pozwala na późniejszy odczyt zapisów, co ułatwia wyciąganie wniosków z pomiarów.

Weryfikacja trasy aktywności fizycznej

Tryby sportowe dostępne w zegarku pozwalają na sprawdzenie nie tylko tętna, ale również na śledzenie trasy za pomocą wbudowanego nadajnika GPS. Dzięki takiej weryfikacji z łatwością możemy ocenić jej długość, czas przebycia poszczególnych odcinków czy osiągane wyniki. Pomiary te ułatwiają ocenę aktualnej formy oraz na zaplanowanie kolejnych eskapad, które mogą być następnymi kamieniami milowymi w procesie budowy wymarzonej kondycji lub sylwetki.

Dobre zegarki mają wbudowane tryby sportowe, które są dostosowane do różnych aktywności – od biegania i jazdy na rowerze po jazdę na nartach i surfing. Jest to kluczowa funkcja z punktu widzenia osób uprawiających różne sporty – a jest ich mnóstwo do wyboru!

Na trening i na co dzień

Kontrolując organizm w czasie treningu i mierząc własne postępy warto postawić na rozwiązanie, które jest dobre zarówno na co dzień, jak i podczas największych wyzwań. Suunto 7 to inteligentny zegarek klasy premium, który ma wbudowany, w pełni zintegrowany system Wear OS od Google, dzięki czemu łączenie zmagań sportowych i aspektów codziennego życia jest naprawdę proste. Zegarek mierzy i zapisuje puls, pozwala na wykorzystanie ponad 70 trybów sportowych, używanie map outdoorowych w trybie offline oraz zapewnia pełną integrację z aplikacjami Google Fit™, Asystent Google™, Google Pay™ i tysiącem innych aplikacji dostępnych w Sklepie Play™. Co więcej, zegarek pozwala na sprawdzanie powiadomień, pogody, kalendarza i innych. Smartwatch został przetestowany w Finlandii pod kątem odporności na wstrząsy, wodę (do 50 metrów zanurzenia) i zabrudzenia. Jest dostosowany do pracy ze smartfonami działającymi na systemie Android i iOS.

Dzięki konstrukcji składającej się ze stali nierdzewnej i wzmocnionego poliamidu jest idealny dla biegaczy, rowerzystów, pływaków, wspinaczy górskich i wszystkich innych pasjonatów sportu – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Bądź świadomy i działaj na 100%!

Przemyślany trening z wykorzystaniem niezbędnych narzędzi i rozwiązań jest kluczowy dla świadomego uprawiania sportu. Rozwiązania, które pozwalają śledzić postępy i mierzyć najważniejsze wskaźniki dotyczące funkcjonowania organizmu pomagają poznać ciało w pełni, dzięki czemu samoświadomość ciała i potrzeb treningowych może być na naprawdę wysokim poziomie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl