fit.pl mobile logo

Czego potrzebujesz, żeby NAPRAWDĘ być fit?

Miejsce, w którym dowiesz się więcej o suplementach, odżywkach, witaminach i minerałach oraz wszystkim tym, dzięki czemu Twój organizm będzie w najlepszej kondycji… Tak – w sieci są portale, które pomogą Ci przystępnie doedukować się na temat sportowej suplementacji. Musisz jednak wiedzieć, że sportowy tryb życia nie sprowadza się do jak najostrzejszego trenowania i opróżniania kolejnych opakowań suplementów. Jeśli chcesz być naprawdę fit, przeczytaj!

Bycie fit – co to oznacza?

„Fit”– to słowo od kilku lat towarzyszy nam dosłownie na każdym kroku. Media społecznościowe, telewizja, gazety, rozmowy ze znajomymi – wszyscy chcą być fit! Co przez to rozumieją?

„Fit” znaczy po polsku „wysportowany”. Dla wielu osób to słowo określa po prostu sylwetkę marzeń. Wyrzeźbiony brzuch, krągłe pośladki, mocne nogi bez grama tłuszczu i biceps, którego nie powstydziłby się Herkules.

Fit to jednak także coś więcej – styl życia, determinacja, ostre treningi i, jak sądzi wiele osób, ciągłe sięganie po suplementy.

wysportowany-mezczyzna

Widzisz efekty, ale nie widzisz drogi do nich!

Zapominamy jednak o najważniejszym, czego nie widać na pięknych fotografiach z Instagrama. Żeby być fit potrzeba ogromnej wiedzy. Stale rozszerzanej, czerpanej z rzetelnych źródeł i wykorzystywanej w praktyce.

 

Być fit to… znać swoje ciało!

Co jest kluczem do udanej współpracy? Wzajemne zrozumienie! Wiedząc w jaki sposób funkcjonuje Twoje ciało – organy, każdy mięsień i metabolizm – będziesz równocześnie wiedział, jak najlepiej je wesprzeć.

Próbujesz trenować, ale ciągle brakuje Ci energii? To może być spowodowane niedoborem węglowodanów w diecie, przemęczeniem czy odwodnieniem.

Twoje mięśnie drżą? Częstą przyczyną takiego stanu są niedobory.

Chcesz wyrzeźbić mięśnie, ale mimo ciągłych wizyt na siłowni nie widzisz nawet zarysu muskulatury? Za tym problemem stoją konkretne błędy treningowe lub dietetyczne.

 jak-pracuja-miesnie

Jak wypracować takie plecy? Najpierw musisz wiedzieć, jak tak naprawdę działają!

Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie Ci odnaleźć źródło problemu i natychmiastowo się go pozbyć.

Ciało to Twoje narzędzie oraz partner. Wiedza o jego funkcjonowaniu nie jest już zarezerwowana tylko dla specjalistów – dzięki potędze Internetu masz ją na wyciągnięcie ręki.

Porady co do sportowego trybu życia znajdziesz na portalach internetowych, mających jedną misję – pomóc osobom, które chcą być zdrowe, silne i umięśnione. Takim portalem jest Sport Odżywki – znajdziesz na nim wszystkie informacje potrzebne trenującym. Bez zawiłej terminologii, wytłumaczone w przystępny sposób, oparte na doświadczeniach badaczy i sportowców. Portal znajdziesz tutaj – kliknij: https://sportodzywki.pl/.

Być fit to… wspomagać swoje ciało!

Suplementy i odżywki dla sportowców wciąż pozostają pewną zagadką dla osób, które dopiero planują urozmaicenie swojego życia wizytami na siłowni. Jakie jest główne zadanie suplementacji?

Sportowa suplementacja ma prostą misję – wesprzeć Cię w budowie wymarzonej sylwetki i kondycji. Dzięki niej ułatwisz sobie zadanie, szybciej zobaczysz efekty, a treningi będą przyjemniejsze.

Ustalmy jedną rzecz – suplementy nie są warunkiem powodzenia treningowego. Nie wynaleziono jeszcze środka, który pójdzie za Ciebie na siłownię oraz zadba o jadłospis. Suplementacja pomoże jednak zwiększyć szansę na dojście do wymarzonego efektu.

Organizm aktywnie żyjącego człowieka potrzebuje wsparcia. Osoby dorosłe, które chcą wznieść możliwości swojego ciała na wyższy poziom, są trochę jak nastolatkowie. Ciągle się rozwijają, więc ich zapotrzebowanie na witaminy, minerały, aminokwasy i makroskładniki wzrasta. Nawet dobrze zbilansowana dieta nie zawsze wystarcza.

wyrabianie-miesni-u-kobiety

Na siłowni znowu rośniesz – tak jak lata temu!

Wszystkie odżywki dla sportowców dostępne na legalnym rynku są bezpieczne. Ciało doskonale je toleruje i czerpie korzyści z tego rodzaju wsparcia. Dajesz mu wycisk? Daj mu też pomocników! Będzie Ci za to bardzo wdzięczne.

Jakie suplementy dla sportowców dla początkujących powinieneś brać?

Kiedy wyruszysz na suplementacyjne zakupy, po wczytaniu się w opisy odniesiesz wrażenie, że powinieneś suplementować… wszystko. Nic dziwnego – na rynku suplementów ciągle współpracuje ze sobą biznes oraz nadzieja na łatwą metamorfozę. Jak wybrać środki, które naprawdę wesprą Twój organizm?

Wiedza.

Lista naprawdę potrzebnych odżywek dla sportowców powinna być dopasowana do Twoich potrzeb i zawierać tylko te środki, które naprawdę pomagają. Zwykle jest tak, że im niższy stopień wytrenowania, tym mniej zaawansowanej suplementacji potrzebujesz – wiedziałeś o tym?

co-brac-na-masie

Nie bierz suplementów dla zasady – bierz je dla efektów!

Na zakupy powinieneś ruszać uzbrojony w konkretną wiedzę na temat praktycznych efektów stosowania różnych środków oraz wymagań Twojego ciała. By ją zdobyć, sprawdź artykuły o suplementach opublikowane na blogu Sport Odżywki: https://sportodzywki.pl/suplementy/.

W tym miejscu bierzemy pod lupę popularne, oraz te mniej znane suplementy. Na podstawie naukowych badań i specjalistycznych publikacji, rozważamy praktyczny sens stosowania różnych odżywek.

Gdy będziesz już świadomy tego jak działa ciało i jak działają suplementy, dobór odpowiednich preparatów pójdzie jak po maśle.

Maśle? No właśnie… Przejdźmy do następnego punktu!

Być fit to odżywiać swoje ciało!

Ludzki organizm to fascynująca, niezwykle skomplikowana maszyna. Ta maszyna potrzebuje paliwa. Prawdziwy fit człowiek wcale nie je tylko kurczaka z ryżem popijanego białkowymi odżywkami.

Dzisiaj obok kurczaka z ryżem na talerzu znajduje się kompozycja warzyw, dodatek zdrowego tłuszczu, a na deser pojawia się sałatka owocowa i ciasto. Sportowiec jest doskonale odżywiony, syty i szczęśliwy. Dieta nie jest katorgą, ale doskonałym partnerem w walce o formę.

Odżywki dla sportowców nie są podstawą odżywiania aktywnej osoby. Służą wyłącznie uzupełnieniu diety o składniki odżywcze oraz komponowaniu niesamowitych, pysznych i zdrowych posiłków. Koniec z rezygnowaniem z ulubionych smaków, żeby zadbać o linię.

 

jak-jesc-na-masie

Jak jeść, by osiągnąć cel? Przede wszystkim… z głową!Do skomponowania jadłospisu spełniającego Twoje wymogi potrzebujesz – znowu – wiedzy na temat odżywiania. Dzięki diecie możesz liczyć na to, że naprawdę osiągniesz sukces. Twoje ciało będzie nie tylko piękne – będzie też zdrowe i sprawne. O to właśnie chodzi w byciu fit, prawda?

Porcję wiedzy na temat diety sportowca także dostaniesz na blogu Sport Odżywki. Przeczytaj artykuły i przekonaj się, jak wygląda nowoczesna, prawdziwa dieta sportowca!

 

Być fit to szanować swoje ciało!

Sumienne treningi to warunek wypracowania wymarzonej sylwetki. By były nie tylko skuteczne, ale i dobre dla Twojego ciała, musisz jednak wiedzieć jak trenować. Bez znajomości poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń nie ma mowy o zdrowym uprawianiu sportów siłowych.

W pogoni za sylwetką marzeń często zapominamy też o tym, że ciało potrzebuje odpoczynku. Regeneracja po treningu to okres, w którym rosną mięśnie. Wbrew temu co może się wydawać, muskulatura wcale nie zwiększa się podczas ćwiczeń, a dopiero po nich!

Ważniejsze niż ostre trenowanie jest… mądre trenowanie. Spokojne, uważne, nastawione na długofalowe efekty. Praca nad sylwetką trwa miesiącami, a nawet latami i czasami wymaga przerw.

Szacunek dla swojego ciała, przejawiany troską o technikę ćwiczeń oraz odpoczynek, to pewność, że Twojej kariery nie ukróci kontuzja ani zniechęcenie.

 

jak-wykonywac-cwiczenia

Podczas każdego ćwiczenia możesz zrobić wiele błędów technicznych – unikniesz ich dzięki wiedzy!

O tym jak trenować, odpoczywać, radzić sobie ze spadkami formy i unikać przetrenowania także dowiesz się na Sport Odżywki. Realizujemy naszą misję od A do Z – chcemy byś wiedział nie tylko jak się odżywiać i co suplementować, ale też jak być fit w zdrowy sposób.

Nie boimy się pisać o problemach sportowców, konsekwencjach stosowania sterydów anabolicznych oraz ciemnych stronach siłowni. Tylko będąc świadomym zagrożeń zdołasz ich uniknąć i cieszyć się sportem przez długie lata.

Być fit to… dbać o zdrowie od podstaw!

Poprawne trenowanie, odżywianie, suplementacja i określanie potrzeb swojego ciała to jeszcze nie wszystko, by być naprawdę fit. Fundamentem całej kondycji sportowca jest przecież jego zdrowie.

Spróbuj wyobrazić sobie osobę z anemią, niedoborem magnezu i wapnia, która podnosi 200 kilogramów w martwym ciągu, a po treningu siłowym robi 40 minut intensywnego cardio na bieżni. Tak – zostaje tylko wyobraźnia, bo nikt jeszcze takiej osoby nie widział.

 

co-suplementowac-na-masie

Czy ten mężczyzna wygląda, jakby brakowało mu witamin? No właśnie!

Wykonywanie badań, konsultowanie niepokojących objawów z lekarzem, pilnowanie podaży witamin i minerałów – dbanie o zdrowie w dosłownym (i najprostszym) znaczeniu pozwoli Ci zrealizować wszystkie inne podpunkty sportowego stylu życia.

Zdrowie człowieka jest niezwykle skomplikowanym tematem. Wymaga sięgania do specjalistycznych publikacji oraz śledzenia nowinek z naukowego świata. Zdajemy sobie sprawę, że to może przytłoczyć. Specjalistyczne słownictwo okraszone wykresami i dostępność materiałów tylko w języku angielskim nie ułatwia zadania…

Dlatego właśnie na Sport Odżywki poświęcamy uwagę nie tylko czysto sportowym kwestiom. Zwiększysz tutaj wiedzę na temat witamin i minerałów, probiotyków, suplementów pomocnych w walce ze stresem czy problemami z odpornością. Przyda Ci się – sport to zdrowie, ale i do sportu potrzeba zdrowia!

Czy już wiesz, czego potrzebujesz, by naprawdę być fit? Nie trenowania aż do mdłości, kilogramów suplementów kupowanych w ciemno i dużego zapasu kurczaka. To wiedza stoi za efektami, które podziwiają obserwatorzy w mediach społecznościowych. Bez niej nie pomoże nawet determinacja.

Sprawdź, co przygotowała dla Ciebie redakcja Sport Odżywki – chętnie będziemy Ci towarzyszyć podczas wielkiej, sportowej przygody!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl