fit.pl mobile logo

Dobry blender - dobry wybór

Człowiek lubi sobie ułatwiać życie na każdym kroku, bez względu na to czy chodzi o sprawy wielkie, czy też zwykłe codzienne czynności. Jednym z miejsc, w którym tego doświadczamy na co dzień, jest nasza kuchnia. Lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, piekarnik, szybkowar, ekspres do kawy albo np. blender, itp., wszystkie te przedmioty pomagają nam zaoszczędzić sporo pracy oraz czasu. Dzięki takim wynalazkom możemy się skupić na innych działaniach. Mamy bowiem sporo wolnego czasu. Należy jednak pamiętać o tym, by stosować tylko te urządzenia, których naprawdę potrzebujemy. Zakupy na wyrost nie są najlepszym rozwiązaniem. Dobrze wydane pieniądze, to te które zainwestowaliśmy w użyteczne przedmioty. Takie zakupy na pewno dadzą nam wiele satysfakcji. Warto więc trzymać rękę na pulsie, by zawsze wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujemy.

 

1. Wspaniały blender prosto z dobrego sklepu

2. Ręczny czy kielichowy - jaki blender wybrać?

3. Szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę

Wspaniały blender prosto z dobrego sklepu

Jedną z rzeczy, których nie powinno zabraknąć w dobrze wyposażonej kuchni, jest blender. Na pytanie: jak wybrać blender odpowiedź nie jest najłatwiejsza. Trzeba tu się kierować własnymi potrzebami oraz oczekiwaniami wobec takiego urządzenia. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto się przyjrzeć temu, co ma nam do zaoferowania rynek. Jeśli więc temat blenderów leży nam na sercu, koniecznie powinniśmy o nich sporo poczytać. Można w tym celu skorzystać z Internetu. Dostępne tam są różnego rodzaju blogi, specjalistyczne artykuły, czy też vlogi, na których można dokładnie się zapoznać z tym, jak blender zachowuje się w różnych sytuacjach. Po takim porządnym rekonesansie możemy się udać na zakupy internetowe, np. w markecie RTV EURO AGD. Obecnie znajdziemy tam prawie setkę różnego typu blenderów. Są to produkty zróżnicowane cenowo, dysponujące różnymi funkcjami, mające zróżnicowane kształty oraz kolory. To, na jaki blender ostatecznie padnie nasz wybór, będzie zależeć tylko i wyłącznie od nas.

Ręczny czy kielichowy - jaki blender wybrać?

Obecnie na rynku są dostępne dwa podstawowe rodzaje blenderów: kielichowe oraz ręczne. Te pierwsze są zdecydowanie większe i umożliwiają przygotowywanie soków, czy też zup w specjalnych kielichach o pojemności nawet dwóch litrów. Blendery ręczne miksują posiłki w naczyniach takich jak miski, czy też garnki. Ich silniki są o wiele słabsze i służą raczej do szybkich działań, a nie długotrwałego miksowania, ale na pewno się sprawdzą w swojej roli. Blender ręczny, jak sama nazwa wskazuje, podczas pracy jest trzymany w ręku. Blender kielichowy, ponieważ jest o wiele większy, wymaga stabilnej podstawy, takiej jak blat roboczy, czy też stół kuchenny. Na pewno warto się zastanowić nad tym, jaką moc powinien posiadać nasz blender. Z zasady jest ona większa w blenderach stojących. Możemy więc na rynku znaleźć modele o mocy dwóch tysięcy watów. Urządzenia ręczne uznajemy za mocne, jeśli ich moc mieści się w przedziale 700-1000W. Dobry blender kielichowy powinien dysponować mocą 1200 watów lub większą. Nie będzie on wówczas mieć żadnych problemów z rozdrobnieniem lodu, czy orzechów, a także miksowaniem szczególnie gęstych mas. Dla niektórych użytkowników oraz użytkowniczek istotne może być także zasilanie blendera. Rozwiązania stojące są przeważnie zasilane poprzez kabel elektryczny. Blendery ręczne są o tyle łatwiejsze w użytku, że mogą być wyposażone w specjalne akumulatory, dzięki czemu nie muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego.

Szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę

Kupując blender powinniśmy także zwrócić uwagę na ilość noży, które się w nim znajdują. W tańszych modelach może to być jeden nóż, w droższych możemy mieć dwa noże skierowane w różnych kierunkach. To drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej efektywne, jeśli chodzi o szybsze oraz dokładniejsze rozdrabnianie różnych produktów. Czasem noże obracają się w dwóch przeciwnych kierunkach. Niektóre blendery mają możliwość wymiany noży, czy też zmiany końcówek miksujących. Im więcej możliwości będzie miała nasza maszyna, tym drożej będzie kosztowała. Pamiętajmy także o tym, że blendery stojące zużywają nieco więcej prądu oraz pracują głośniej niż przeciętny blender ręczny. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj obudowy naszego potencjalnego urządzenia - królują tutaj plastik lub metal. Blendery metalowe są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia od swoich plastikowych braci. W przypadku blendera ręcznego będzie to jednak miało konsekwencje wagowe. Urządzenie metalowe będzie więc cięższe, a to może być kłopotliwe jeśli z blendera korzystają osoby starsze albo nastolatkowie. Niektóre modele mają kilka trybów pracy, regulację prędkości w rączce, czy też tryb pulsacyjny, który ułatwia mieszanie składników. Urządzenia kielichowe mogą być z kolei zaopatrzone, np. w tryb gotowania. Jak więc widzimy, możliwości naszego potencjalnego blendera są naprawdę całkiem spore. Podejmijmy więc taką decyzję, która sprawi, że nasz blender spełni nasze wszelkie oczekiwania.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl