fit.pl mobile logo

Gdzie oglądać mecze La Liga?

Hiszpańska La Liga jest jedną z topowych lig piłkarskich świata. Rywalizacja Barcelony i Realu Madryt elektryzuje miliony kibiców, a tyczy się to także Polski. Zainteresowanie rozgrywkami z Hiszpanii wzrosło tu od momentu, kiedy dokonał się głośny transfer Roberta Lewandowskiego do “Barcy”. A gdzie można oglądać mecze La Liga? Warto znać odpowiedź na to pytanie. W tekście znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć.

 

Kto ma prawa do transmisji La Ligi w Polsce?

Przez prawie cały czas liga hiszpańska była pokazywana w Polsce przez Canal+. Tak było od 1997 roku, ale wszystko zmieniło się po przybyciu na nasz rynek Eleven Sports. W 2015 roku to właśnie ta firma przejęła prawa do La Liga, ale samodzielnie transmitowała ją tylko przez 3 lata. Później bowiem prawa do Primera Division obie telewizje nabyły po 50 procent i taki stan trwa od 2018 roku.

Mecze ligi hiszpańskiej w polskiej telewizji

Podział praw telewizyjnych po połowie oznacza, że w każdej kolejce obie stacje udostępniają po 5 wybranych meczów. Oczywiście największą uwagę zawsze przyciągają Real Madryt i Barcelona, dlatego istotne jest, kto w dany weekend ma pierwszeństwo wyboru. Obu stacjom przypada ono naprzemiennie, tzn. że raz wybrany mecz kolejki ma C+, a raz Eleven. 

Inną sprawą jest z kolei bezpośredni mecz tych drużyn, słynne El Clasico, które jest transmitowane przez obu nadawców. Spotkań ligi hiszpańskiej należy więc szukać na takich kanałach, jak Canal+ Sport czy Canal+ Sport 2 oraz na Eleven Sports od 1 do 4. Jako ciekawostkę można dodać, że przy okazji El Clasico redakcja Eleven kilkukrotnie udostępniała różne rodzaje transmisji. Można było obejrzeć mecz z komentarzem “za Realem”, “za Barceloną”, ewentualnie neutralny lub w języku hiszpańskim.

Transmisje meczów ligi hiszpańskiej online

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie ma konieczności posiadania dekodera telewizyjnego, aby oglądać spotkania La Liga. Także podpisywanie długoterminowych umów z konkretnym nadawcą nie jest już wymagane, bo wszystko można zrobić dużo szybciej i płynniej za pomocą internetu.

 

Wszystko, co trzeba zrobić, to znaleźć internetową ofertę na telewizję sportową, która będzie w swojej ofercie miała zarówno kanały C+, jak i Eleven. Oczywiście tyczy się to sytuacji, w której użytkownik chce mieć możliwość obejrzenia wszystkich meczów La Liga. Dlatego najpewniejszym wyborem będzie zainteresowanie się internetowym pakietem Canal+, który zawiera również kanały Eleven Sports.

 

Stacje tej drugiej firmy są bezproblemowo dostępne także u innych nadawców, jak UPC, Player czy Polsat Box Go. Nie zawsze będą tam dostępne z kolei kanały Canal+, ewentualnie Canal+ Sport 3 i 4, które jednak służą transmitowaniu meczów polskiej Ekstraklasy. Plusem Eleven jest także to, że można wykupić pakiet tylko jej kanałów, co bezpośrednio na stronie samego nadawcy kosztuje 15-16 zł.

 

Co istotne, po wykupieniu jakiegokolwiek pakietu internetowego zyskamy możliwość oglądania La Liga na komputerze stacjonarnym czy laptopie. Będzie również można to robić mobilnie, na telefonach czy tabletach, bo większość dostawców umożliwia zainstalowanie komfortowych aplikacji. Nie ma też kłopotu z oglądaniem meczów La Liga na żywo online za na telewizorach. Najnowsze modele z dostępem do sieci, SmartTV, również mają dostęp do aplikacji dostawców i nie wymagają dekodera.

Gdzie oglądać mecze La Ligi za darmo?

Wbrew temu, co by się mogło wydawać, w Polsce istnieje możliwość w pełni legalnego oglądania meczów La Liga za darmo, bez żadnych specjalnych opłat! Wiąże się to z przywilejem, jaki dają liczni bukmacherzy, którzy udostępniają na swoich stronach internetowych darmowe transmisje spotkań - piłkarskich, ale nie tylko! Zyskanie dostępu do takiej możliwości jest niezwykle proste.

 

Rzecz jasna podstawową rzeczą jest to, że należy założyć konto u bukmachera dysponującego dostępem do transmisji ligi hiszpańskiej. Co później - to już różnie. Z reguły trzeba mieć jakiś aktywny kupon lub wpłacone środki na koncie, a czasem i jedno, i drugie. Nie jest to więc nic skomplikowanego. Bukmacherzy, którzy transmitują za darmo mecze La Ligi na żywo to STS, Fortuna Superbet czy Betclic. 

 

Co warte wzmianki, bukmacherzy często umożliwiają oglądanie spotkań na ich aplikacjach mobilnych, a więc na telefonach, które zawsze mamy ze sobą. Należy jednak podkreślić, że komfort oglądania meczów na bukmacherskich stronach internetowych nie zawsze jest wysoki. Jakość transmisji nie jest tak dobra, jak u normalnych nadawców, nie ma też komentarza.

 

Nie jest to jednak nic dziwnego, bo bukmacherzy przygotowują to wszystko dla graczy, by ułatwić im typowanie i obstawianie kuponów live. Wokół opisywanych transmisji z reguły bowiem występują zakładki z różnymi statystykami i listy z kursami na różne wydarzenia, które można obstawiać, jednocześnie zerkając na toczące się spotkanie. Sprawdź gdzie warto obstawiać mecze.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl