fit.pl mobile logo

Herbale do shishy - zdrowa alternatywa dla tytoniu

W świadomości wielu osób palenie shishy jest szkodliwym sposobem na spędzenie czasu. Wciąż pokutuje kojarzenie fajki wodnej z klasycznym tytoniem. Na przestrzeni ostatnich lat powstało jednak wiele beznikotynowych zamienników tytoniu, dzięki którym można się odprężyć przy shishy bez obaw o zdrowie. Wśród nich coraz większą popularnością cieszy się grupa produktów znana jako herbale. Czym są i jak się je pali?

Beznikotynowy skład herbali

Herbale są w swojej konsystencji i składzie bardzo podobne do klasycznych mieszanek tytoniowych. Różnią się jednak brakiem liścia tytoniowego jako nośnika smaku, a w jego miejsce wykorzystuje się rośliny różnych gatunków. Istnieją herbale mające w składzie trawę cytrynową czy zieloną herbatę, ale także liście konopii. Dzięki temu ich wpływ na zdrowie jest zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku tytoniu.

Podobieństwo do tytoniu sprawia, że herbale nabija się do cybucha tak samo, jak standardowe mieszanki. Aspirujący shishamasterzy nauczeni przygotowywania sesji z tytoniem nie powinni mieć problemu z herbalami. Aby zmaksymalizować przyjemność z sesji dobrze jest wykorzystywać cybuchy typu masta z otworami w denku.

Mimo że w ich aromacie brakuje charakterystycznie odprężającej tytoniowej nuty, spośród wszystkich produktów beznikotynowych herbale smakują najbardziej autentycznie. Są dostępne w wielu odmianach znanych stałym bywalcom shisha barów, a więc cytrusowych, ziołowych czy koktajlowych. Najbardziej popularnymi są jednak smaki owoców leśnych i egzotycznych, a różnorodność roślin i ziół, na których oparte są składy herbali, dodaje zupełnie nowego wymiaru aromatycznego.

Inne alternatywy dla tytoniu

Poza herbalami i tytoniem istnieje cały świat beznikotynowych produktów, które da się zapalić w shishy. Osoby unikające nikotyny mogą zatem bez żadnych wyrzeczeń korzystać z fajki wodnej w ramach socjalizacji czy relaksu, a opcje są praktycznie nieograniczone. Smaki do shishy, zarówno te tytoniowe jak i pozbawione nikotyny, można ze sobą mieszać, aby otrzymać zupełnie nowe wrażenia dostosowane do naszych własnych kubków smakowych.

Najbliższe zarówno tytoniom jak i mieszankom herbalowym są pasty do shishy. Ich charakterystyczną cechą jest duża ilość gliceryny, czego efektem jest gęsty dym podczas palenia. Ich aromat może wydawać się niekompletny, dlatego niektórzy dodają do nich trochę tytoniu, aby połączyć zalety obu produktów.

Również oparte o glicerynę i bijące rekordy popularności są żelki i kamyczki do shishy. Jest to prawdopodobnie najczystszy sposób palenia fajki wodnej - skład cybucha ulega wyparowaniu, więc sprzątnięcie po sesji nie wymaga wielkiego wysiłku. To świetny wybór dla tych, którzy chcą skosztować fajki wodnej podczas szybkiej, trwającej do godziny sesji.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl