fit.pl mobile logo

Instant Pot Duo 8 - jedno urządzenie, wiele zastosowań

Multicookery z powodzeniem zdobywają polskie kuchnie, i wyręczają polskie gospodynie i gospodarzy. Ich genealogia sięga lat 50tych, kiedy to zabiegani Japończycy opracowali zmyślne, automatyczne urządzenia do gotowania ryżu. Od tego czasu, pomysł przebył długą drogę technologicznego doskonalenia, aż do obecnej postaci wielofunkcyjnego, inteligentnego urządzenia kuchennego. W tej postaci multicooker występuje od niedawna, niemniej szybko osiąga coraz lepsze wyniki sprzedaży. Czy Instant POT DUO 8sprawdzi się także w Twojej kuchni?

Multicooker to łatwe w użyciu urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni.  Po wybraniu programu i nastawieniu czasomierza, urządzenie pracuje automatycznie, nie wymagając nadzoru. Tym samym uwalnia Cię od bezproduktywnego stania w kuchni, mieszania składników łyżką, w trakcie którego może poparzyć Cię para, i pilnowania by kipiące mleko nie zalało płyty kuchenki. Dzięki inteligentnym procesorom bez problemu możesz nastawić urządzenie, i wyjść z domu na spacer, po powrocie posiłek będzie już gotowy.

Instant POT Duo 8 - wielofunkcyjne urządzenie dla zabieganych

Ze względu na swoją wielofunkcyjność, multicookery mogą zastąpić cały szereg urządzeń: garnek, patelnię, piekarnik, frytkownicę, parowar, szybkowar, i wiele innych. To przede wszystkim oszczędność tak cennego miejsca w naszej kuchni – wreszcie będziemy się mogli po niej poruszać swobodnie. Ale oszczędzimy w ten sposób również pieniądze: nie będziemy musieli kupować wszystkich tych drogich, specjalistycznych urządzeń osobno, ponadto niektóre multicookery zużywają do 10 razy mniej prądu niż kuchenka z piekarnikiem! Wreszcie, dla niektórych najważniejsza jest możliwość zredukowania czasu spędzonego na zmywaniu, zamiast sześciu garnków martwi nas już tylko jedno naczynie.

instantpot2

Instant Pod Duo 8 to nowoczesny szybkowar o największej pojemności 7,6L, jest prosty w użyciu, łatwy w czyszczeniu, bardzo funkcjonalny w przygotowaniu potraw, wszechstronny i wygodny. Sprzęt ma programy do gotowania przeznaczone dla amatorów i profesjonalistów. Pozwala przygotować niemal każde danie – od soczystego mięsa, przez aromatyczne zupy i gulasze, po jogurty i ciasta.

Po co inwestować w kilka różnych sprzętów, jak można tylko w jeden taki, jak multicooker INSTANT POT Duo 8 - o pojemności 7,6 litra oraz mocy 1200 W, który oferuje Ci liczne funkcje zastępując przy tym aż 7 różnych urządzeń. Zastanawiasz się jak to możliwe? Otóż prezentowany tutaj multicooker jest niezwykle wszechstronny i oferuje Ci nasypujące funkcje:

- szybkowaru,

- parowaru,

- podgrzewania żywności,

- wolnego gotowania,

- gotowanie ryżu,

- pieczenia,

- przyrządzenie jogurtów.

INSTANT POT DUO 8 - cechy charakterystyczne

Czytelny, łatwy w obsłudze panel sterowania – ogromny walor tej maszyny. Pomimo tego, że napisy są na panelu w języku angielskim, to jest ich dosłownie kilka i z obsługą radzą sobie nawet dzieci. U mnie ośmiolatek sam potrafi ugotować ryż czy kaszę i chętnie mi włącza maszynę kiedy gotuję inne dania np zupę, mięso. Urządzenie posiada wyświetlacz cyfrowy, który pokazuje wybierane programy, czas na jaki ustawiamy program, czas który upłynął od momentu włączenia i działania konkretnego programu.

Intuicyjna, bardzo prosta obsługa garnka – radzą sobie z nią nawet dzieci. Kroki które należy podjąć by zacząć gotowanie:

  • wrzucić produkty do garnka.
  • zamknąć garnek przykrywką
  • upewnić się, że zamknięty jest odpowietrznik
  • na panelu maszyny wybrać program
  • wcisnąć start

insantpot3

Kolejną cechą charakterystyczną urządzenia jest prosta budowa – dla mnie to duży plus! Mamy podstawę maszyny z panelem sterowania, garnek właściwy – wkładany, wyjmowany do mycia oraz przykrywkę. Pokrywkę i wewnętrzny pojemnik można myć w zmywarce, co sprawia, że czyszczenie sprzętu jest niezwykle łatwe. Ponadto został on wyposażony w 10 sprawdzonych funkcji bezpieczeństwa - np. ochronę przed przegrzaniem czy też bezpieczne zamykanie i otwieranie pokrywy. Największą cechą charakterystyczną jest duża pojemność garnka. Duży gar zupy, duży gar bigosu, duża ilość warzyw czy ziemniaków gotowanych na parze, nawet cały kurczak wchodzi – dla mnie rewelacja!

INSTANT POT DUO 8 - moja opinia

Testując urządzenie, miałam okazję przetestować go zarówno w trakcie zabieganego, wypełnionego pracą tygodnia, jak i w weekend, kiedy jest czas, by przygotować coś bardziej wykwintnego dla siebie czy dla gości.

W tygodniu, kiedy zależało mi, by przygotować szybki, ale też zdrowy obiad, Instant Pot pozwolił przygotować zupę minestrone i warzywne leczo w ekspresowym tempie. Ugotowanie piersi z kurczaka w sosie pieczarko-porowym zajęło z kolei niecałe 20 minut. W weekend przygotowałam tradycyjny rosół, który wyszedł po prostu przepyszny! Co zaskakujące robienie ciast – działa tu para wodna i temperatura, więc raczej nie uzyskacie chrupiącego spodu. Ale do takich deserów jak wilgotny sernik Instant Pot będzie idealny. Podoba mi się funkcja “keep warm”, dzięki której mogę utrzymywać obiad w stałej temperaturze, nie martwiąc się że wystygnie przed wizytą gości

Łatwość obsługi Instant POT DUO 8 może pozwolić na bezpieczne użytkowanie nawet przez dzieci, np. gdy konieczne jest samodzielne odgrzanie obiadu, lub ugotowanie makaronu. Dla początkujących kucharzy, multicookery mogą otworzyć furtkę do bardziej rozbudowanych potraw. Dzięki wielofunkcyjności będziemy mogli w jednym naczyniu np. przygotowawczo podsmażyć mięso, zanim przystąpimy do pieczenia. W tradycyjnej kuchni wiązałoby to się z brudzeniem wielu naczyń.

Instant POT DUO 8 to urządzenie, które będzie idealne dla osób, które nie do końca odnajdują się w kuchni, ale chciałyby spróbować nowych przepisów z ułatwiającym życie pomocnikiem. Polecam też każdemu, kto chce zaoszczędzić czas i niekoniecznie lubi stać w kuchni pilnując potrawy. Niektóre dania robią się wręcz same, po prostu wrzucacie składniki, zamykacie pokrywę, ustawiacie odpowiedni czas i dzieje się magia.

Podsumowując Instant Pot Duo 8 to świetne urządzenie dla domowego kucharza, który chce zaopatrzyć swoją zamrażarkę, nakarmić tłumy i zrobić to wszystko przy minimalnym zamieszaniu i zmywaniu. Genialny, wszechstronny, polecam.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl