fit.pl mobile logo

Jak przygotować się na urlop w Bieszczadach?

Chyba każdemu z nas choć raz przyszła do głowy myśl: a może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? W sumie – czemu nie? Ten malowniczy region ma wiele do zaoferowania. Rozległe połoniny, szlaki turystyczne, zapierające dech w piersiach widoki, ale także słynne Jezioro Solińskie. Urlop w Bieszczadach to świetny pomysł. Pamiętaj jednak, by dobrze przygotować się do takiej wyprawy.

Sklep turystyczny – co kupić?

Sklep turystyczny Evertrek (sklep wspinaczkowy, górski i turystyczny) to miejsce, które musisz obowiązkowo odwiedzić przed wyjazdem w góry. Odpowiedni ekwipunek i sprzęt turystyczny to podstawa, jeśli chodzi o długie wędrówki.

W Bieszczadach raczej nie będzie ci potrzebny profesjonalny sprzęt wspinaczkowy, ale z pewnością powinieneś zaopatrzyć siebie i rodzinę w odzież górską, bieliznę termoaktywną, buty, kurtki, plecaki, kijki do chodzenia po górach, impregnat do odzieży, kubek termiczny czy żywność liofilizowaną. Mogą się również przydać profesjonalne namioty turystyczne.

Sklep Podróże, turystyka, buty trekkingowe – wszystko znajdziesz w jednym miejscu.

W sklepie turystycznym powinieneś kupić również takie akcesoria, jak: termos, nóż, latarka, GPS. Przed wyjazdem nie zapomnij o zabraniu tradycyjnej mapy – w razie, gdyby technologia odmówiła posłuszeństwa.

Buty trekkingowe – jak wybrać odpowiednie obuwie na górskie wędrówki?

Sklep sportowy Evertrek ma w swojej ofercie także profesjonalne buty trekkingowe. Tego typu obuwie jest niezbędne podczas górskich wędrówek czy dalekich pieszych wypraw. Zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo, ochronę przed urazami oraz odpowiednią wentylację, a także komfort użytkowania. Buty te można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Szukając dobrych butów trekkingowych, należy wybierać te z podeszwą Vibram. Jest to niezwykle trwała podeszwa, która zapobiega poślizgnięciom. Niektóre buty mają też bieżnik, przystosowany do chodzenia po śliskich górach. Profesjonalne buty trekkingowe mają wysoką cholewkę i są usztywniane, a ponadto zabezpieczone nieprzepuszczającą wilgoci membraną. Bieszczady nie są jednak aż tak wymagającym terenem.

Raczej nie będziesz się wspinał, ale na pewno długo wędrował. Wybierz wygodne buty; latem mogą to być niskie buty trekkingowe. Pamiętaj, że będziesz zakładał górskie skarpety. Dobrze więc wymierz wkładkę, jeśli kupujesz buty przez Internet.

Kiedy warto jechać w Bieszczady?

Sklep górski ma do zaoferowania sprzęt i szeroką gamę akcesoriów turystycznych, które zapewnią komfort o każdej porze roku. Jeśli liczysz na przyjemne wycieczki i długie wędrówki po malowniczych szlakach, to polecamy wycieczkę wiosną lub latem. Na bieszczadzkich szlakach nie zalega śnieg, a pogoda umożliwia długie wędrowanie. W okresie wakacyjnym musisz się jednak liczyć z obecnością turystów, którzy chętnie odwiedzają ten region.

W Bieszczady możesz się udać również późną jesienią czy zimą. Nie są to góry wysokie, jak Tatry, a więc nawet długie wędrówki będą możliwe. Do takich wypadów trzeba się jednak znacznie lepiej przygotować i zabrać więcej akcesoriów czy ciepłych ubrań. Jeśli planujesz rodzinny urlop, to rekomendujemy jednak letnie miesiące. Nie zapomnij wówczas o bezpieczeństwie na szlaku; zabierz odpowiednią ilość wody do picia oraz nakrycia głowy, które ochronią przed piekącym słońcem.

Jak zatem widać – jest to kwestia indywidualna, kiedy warto pojechać w Bieszczady. Możesz być jednak pewien, że zawsze czeka cię tam moc wrażeń. Do najpopularniejszych miejscowości w Bieszczadach należą: Wetlina, Smerek i Ustrzyki Dolne. Nieco mniej oblegane są natomiast: Cisna, Kalnica lub Strzebowiska.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl