fit.pl mobile logo

Jaką kurtkę wybrać na jesienne ćwiczenia na zewnątrz?

Nadeszła jesień, a wraz z nią pewien niepokój wśród osób, które cenią sobie ćwiczenia na świeżym powietrzu. Uspokajamy jednak — istnieją rozwiązania umożliwiające bezproblemowy trening nawet w bardzo niesprzyjających warunkach.

Kurtka treningowa na jesień

Choć jesień nieraz cieszy nas ładną pogodą, to trzeba przyznać, że nadal potrafi być bardzo nieprzyjemna. Częste opady deszczu i podmuchy porywistego wiatru nie zachęcają do odbywania treningów na zewnątrz. Na szczęście od dłuższego czasu producenci odzieży sportowej odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie klientów i wypuszczą odzież idealnie nadającą się do ćwiczeń w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Jednym z obowiązkowych elementów ubioru, w który powinien zaopatrzyć się każdy amator biegania czy jazdy na rowerze, jest kurtka przystosowana do jesiennych ćwiczeń na świeżym powietrzu. Z racji tego, że z roku na rok wybór jest coraz większy, a różne marki kuszą całą gamą rozwiązań, warto przyjrzeć się kilku poradom, które pozwolą na zakup właściwej kurtki.

softshell-meski-delta-tour-jkt-m-leaf-green

Kurtki softshellowe

Optymalne do jesiennych treningów przeprowadzanych na zewnątrz wydają się kurtki wykonane z materiału zwanego softshellem. Jest to stosunkowo świeże rozwiązanie, wprowadzone całkiem niedawno, ale bardzo szybko stało się elementem obowiązkowym w garderobie nie tylko sportowców-amatorów, ale i tych osób, które biorą wysiłek fizyczny bardziej na poważnie. Długa lista zalet, jaką może pochwalić się kurtka softshell, zdecydowanie skłania do rozejrzenia się za produktem wykonanym właśnie z tego materiału.

W tym miejscu powinniśmy wyjaśnić, czym tak właściwie jest softshell i dlaczego materiał ten jest tak dobrym rozwiązaniem w kurtach dla sportowców. Otóż softshell jest złożony tak naprawdę z dwóch części, które są ze sobą spojone. Strona zewnętrzna charakteryzuje się elastycznością i zapewnia ochronę przed wiatrem oraz deszczem, zaś wewnętrzna służy do zatrzymywania ciepła. Jak można łatwo wywnioskować, jest to zatem idealna opcja dla osób lubiących biegać, jeździć na rowerze i zajmować się innego rodzaju wysiłkiem fizycznym, ponieważ pozwala nie tylko na komfortowe poruszanie się, ale i chroni nas przed wszelkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie musimy martwić się tym, że nas przewieje albo że zmokniemy — kurtki softshellowe absolutnie do tego nie dopuszczą, a co za tym idzie - zadbają o nasze zdrowie podczas długich, jesiennych treningów.

polar-meski-kingsway-jacket-m-dusty-grey

Gdzie kupić kurtkę do ćwiczeń?

Obecnie wielu producentów zajmuje się wytwarzaniem jesienno-zimowej odzieży treningowej, jednak nie powinniśmy szukać wyłącznie pośród najtańszych opcji. Kurtki z niższej półki, choć zdecydowanie kuszą atrakcyjną ceną, mogą być wykonane z softshellu bardzo niskiej jakości lub wręcz z materiału tylko pozornie go przypominającego. Warto wydać nieco więcej pieniędzy i cieszyć się doskonałej jakości kurtką, która pozwoli na noszenie nie przez jeden sezon, ale nawet długie lata regularnego użytkowania.

Obecnie prym w tym zakresie wiedzie kilku uznanych producentów, między innymi Deuter czy Jack Wolfskin. Kurtka z renomowanego sklepu i znanej firmy będzie nam służyć bardzo długo, co czyni z niej doskonałą inwestycję na następne lata. Obecnie wybór jest tak obszerny, że można wybrać kurtki w naprawdę wymyślnych wzorach i kolorach tak, by pasowały do innych części naszej garderoby i spełniały nie tylko praktyczne funkcje, ale i znakomicie się prezentowały.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl