fit.pl mobile logo

Jaki strój i akcesoria są potrzebne do treningu w domu?

Odzież i obuwie sportowe to specyficzne akcesoria poprawiające komfort podczas uprawiania sportu. Zwykle są wybierane przez osoby trenujące na siłowniach, lecz z powodzeniem można nosić je także podczas ćwiczeń w domowym zaciszu.
  1. Czym charakteryzuje się odzież sportowa? 
  2. Jak wybrać dobre obuwie sportowe?
  3. Czy ubrania sportowe są konieczne do ćwiczeń w domu?
  4. Odzież i obuwie sportowe do ćwiczeń w domu 
  5. O czym należy pamiętać, ćwicząc w domu? 

Odzież i obuwie sportowe poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort uprawiania sportu. Aktywność fizyczna, zarówno dla zdrowia, przyjemności jak i zmiany sylwetki jest doskonałym rozwiązaniem. Warto jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie, niezależnie od tego, czy trening odbywa się w domu, czy na profesjonalnej sali. 

Czym charakteryzuje się odzież sportowa? 

Odzież i obuwie sportowe powinny przede wszystkim zapewniać komfort podczas uprawiania różnorodnych sportów. W zależności od konkretnej aktywności powinny być odpowiednio dopasowane. Buty sportowe przeznaczone do biegania powinny zapewniać odpowiednią elastyczność i amortyzację, a skarpetki do jogi i pilatesu konieczną przyczepność. 

Podczas wybierania obuwia sportowego należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Wybierając odzież sportową, zarówno profesjonalną, jak i przeznaczoną do użytku amatorskiego należy sięgać po materiały wysokiej jakości. Powinny charakteryzować się odpowiednią elastycznością oraz systemami odprowadzania wilgoci. 

Jak wybrać dobre obuwie sportowe?

Akcesoria do ćwiczeń, w tym obuwie używane podczas uprawiania sportu powinno zapewniać komfort termiczny oraz wygodę i bezpieczeństwo. Odpowiedni rozmiar, tęgość oraz elastyczność obuwia może znacząco przyczynić się do poprawy wydajności podczas szeregu różnych ćwiczeń. 

 
 

Czy ubrania sportowe są konieczne do ćwiczeń w domu?

Sklep Sport-shop posiada w swojej ofercie spodnie narciarskie, ubrania do fitness oraz szereg innych akcesoriów kierowanych do amatorskich i bardziej profesjonalnych sportowców. Wiele osób zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami w domu, nie wie, czy specjalne ubrania są konieczne. Warto mieć jednak na uwadze, że choć poprawiają one komfort ćwiczeń, nie zastąpią samej aktywności. Niektórzy wpadają w pułapkę i poświęcają więcej czasu na wybranie stroju, niż same ćwiczenia. 

Niemniej jednak każdy miłośnik sportu chętniej będzie trenował w dobrze dopasowanym, estetycznym komplecie. Nawet jeśli nikt go nie widzi, a wszystkie ćwiczenia wykonuje we własnym salonie. 

Odzież i obuwie sportowe do ćwiczeń w domu 

Odzież i obuwie sportowe przeznaczone do sportów, które można wykonywać w domu, zwykle jest dopasowane i elastyczne. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki pilatesu, jogu i ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy. A to właśnie tego typu trening najczęściej odbywa się w domu. 

Przy wyborze odzieży sportowej warto kierować się przede wszystkim własnym komfortem i upodobaniami. 

O czym należy pamiętać, ćwicząc w domu? 

W sklepie sportowym online dostępna jest ogromna różnorodność oferty, nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Warto zabezpieczyć drobne przedmioty, uprzedzić domowników i zawsze pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Ćwiczenia w domu mogą być równie skuteczne, jak te wykonywane na siłowni. 

 

Ubrania sportowe mogą być noszone zarówno w miejscach przeznaczonych do trenowania, jak i w domu. Ich celem jest poprawienie komfortu oraz wygody podczas wysiłku fizycznego. W przypadku niektórych elementów, takich jak np. buty czy rękawiczki, dodatkowo poprawiają bezpieczeństwo. 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl