fit.pl mobile logo

Joanna Brodzik bez tajemnic

Joanna Brodzik, specjalnie dla FIT.PL zdradza tajemnicę na temat swojej sylwetki
Została Pani ambasadorem Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Warszawie we wrześniu 2010 roku. Czym jest dla Pani udział w tym przedsięwzięciu?

brodzik joanna 1Zostałam poproszona o to, by zostać ambasadorem Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych ze względu na potrzebę rozpropagowania idei równania szans osób niepełnosprawnych intelektualnie ze sprawnymi. Poza sportowymi celami przyszłorocznych igrzysk ważną sprawą jest uświadomienie Polakom, że jest wśród nas ponad milion osób z niepełnosprawnością intelektualną. A właśnie przez sport oraz aktywność fizyczną można wiele dobrego zrobić w kwestii nawiązania kontaktu między niepełno- a pełnosprawnymi. Ważne abyśmy zrozumieli, że przez taką aktywność można stworzyć komuś cel w życiu, dać siłę i cel - by mieć do czego dążyć każdego dnia. To ważne dla wszystkich ludzi, a dla niepełnosprawnych intelektualnie szczególnie, gdyż dla części z nich zwykła codzienność jest wielkim wyzwaniem.

Jeśli o sporcie i aktywności mowa – jaką rolę w Pani życiu pełni ruch? Znajduje Pani czas na sport?

Mam dwóch trenerów od ponad roku, którzy bardzo dbają o to, aby moja forma nie spadła (śmiech). Razem ważą jakieś 35 kilogramów, a ich podnoszenie, dźwiganie i obsługa sprawia, że nie mogę sobie pozwolić na bardziej wyczynowe formy sportu (aktorka w czerwcu 2008 r. urodziła bliźniaki). A na poważnie to moja aktywność fizyczna skupia się na tym, aby codzienne przeciążenia i napięcia niwelować, czyli wybieram zajęcia jogi i pilates.

Czy aby tak świetnie wyglądać trzeba trzymać dietę?

Myślę, że warto nie przeginać z boczkiem, a reszta to zdrowy umiar. Nie mam żadnych sekretów, ani tajemnic do odkrycia. Nie odżywiam się kiełkami, uwielbiam gotowanie dla siebie i przyjaciół. Staram się tylko nie przeginać i pilnować tak zwanego złotego środka. Najbardziej odpowiada mi kuchnia śródziemnomorska, która podobno jest najzdrowszą na świecie.

[-------]

Ulubione danie to…

Północnoafrykańska tadżina. Ze względu na sposób przygotowania bardzo zdrowa, bo pozwalającą warzywom, rybom i mięsom dusić się we własnym sosie, w taki sposób że zachowują witaminy. Tylko trzeba zaopatrzyć się w specjalny garnek z kominem do gotowania tadżin. Potem można już zdrowo się odżywiać i biesiadować z rodziną przy stole.

A czy przy bożonarodzeniowym stole w Pani domu będą tradycyjne potrawy?

Święta to dla mnie takie przestrzenie życia, w których należy hołdować tradycji, zwłaszcza że potrawy wigilijne wiążą się z głębokimi przekonaniami i historią. Jeśli ktoś zada sobie trudu i sprawdzi dlaczego w te dni jemy mak na pewno będzie wiedział, że warto przynajmniej raz w roku zrobić makowiec. To przecież wspaniała przygoda zgłębiać historię tradycyjnych potraw.

Rozmawiała: Anna Kalinowska

Aktorka Joanna Brodzik została jednym z ambasadorów Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Warszawie między 18 a 24 września 2010 roku. Wraz z innymi celebrytami, wśród których są aktorzy (Piotr Adamczyk, Paweł Wilczak, Cezary Pazura), dziennikarze (Anna Popek, Michał Olszański) oraz sportowcy (Maja Włoszczowska, Leszek Blanik, Kinga Baranowska, Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg, Jerzy Makula) będzie promować sport osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Kampanię społeczną na temat niepełnosprawności intelektualnej prowadzi Fundacja Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – organizator przyszłorocznego wydarzenia. W ramach promocji fundacja zaprasza mieszkańców Warszawy do oglądania wystawy – dwunastu fotografii autorstwa Mikołaja Grynberga pokazujących znane osoby z niepełnosprawnymi sportowcami. Wystawę można obejrzeć od 21 listopada do 2 grudnia w klubie Kamieniołomy (Krakowskie Przedmieście 13), w godz. 16.00-22.00.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl