fit.pl mobile logo

KRUMP - droga do wolności

Wolność jest najbardziej cenioną wartością, szczególnie przez młodych ludzi.  Często o niej zapominamy, żyjąc w fałszywym przeświadczeniu o własnej niezależności.  Jak stwierdził kiedyś Wolfgang Goethe „Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”
KrumpW życiu jesteśmy poddawani ograniczeniom, przez reguły oraz utarte schematy. Nasze instynktowne potrzeby czy naturalne emocje spychamy na dalszy plan, zapominając później  o nich. Jednak dysonans pomiędzy wolnością, której potrzebujemy, a narzucanymi nam ograniczeniami powoduje napięcie, które często przeradza się w stres, zobojętnienie  a czasem nawet agresję. W takich sytuacjach eksperci polecają taniec, który wyzwala ciało
i umysł, pomaga otworzyć się na innych ludzi, pozbyć się blokujących nas zahamowań a przede wszystkim daje nam wolność.
Krump czyli Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise to nie tylko nazwa bardzo popularnego na świecie stylu tańca ale cały ruch, który odniósł spore sukcesy w powstrzymywaniu fali przemocy w Stanach Zjednoczonych. Narodził się w biednych dzielnicach Los Angeles w  latach 90 XX wieku, gdzie codziennością były narkotyki, rozboje oraz walki gangów. Stopniowo młodzi ludzie zaczęli uciekać w świat tańca, zastępując krwawe porachunki  „krumpowymi bataliami”. Dla wielu okazał się wyzwoleniem, jedynym ratunkiem przed zejściem na przestępczą drogę w życiu. Dzisiaj w USA na każdym kroku można zobaczyć krumpujące grupki osób, które często nie zdają sobie sprawy jakie były jego początki.
Gangsterskie pochodzenie mocno odcisnęło się na jego charakterze czyniąc go tańcem agresywnym, energicznym oraz ekspresyjnym. Nie wątpliwym atutem tego stylu jest  bazowanie na naturalnych emocjach, zamiast na sztywnych regułach.

[-------]
„Uczestnikom warsztatów imponuje to, że mogą pokazać swoje prawdziwe uczucia, zaprezentować osobowość, po prostu być sobą” - twierdzi trenujący grupę krump’a w Arsharter, Marek Kutyła. To taniec wolności, pomaga się wyzbyć kompleksów, lęków, otworzyć się przed innymi oraz rozładować stres. Uczy otwartości dystansu do siebie oraz uwalniania kreatywne myślenie, inspirując do poszukiwania nowych kombinacji ruchów – dodaje.
Z racji tego, że Krump jest tańcem bardziej undergroundowym niż komercyjnym, niełatwo znaleźć instytucję, która miałaby go w swojej ofercie. Szczególnie zatem warto zwrócić uwagę na krakowski Arsharter, który jest wymarzonym miejscem do rozpoczęcia przygody z Krumpingiem. Surowe wnętrza oraz postindustrialna sceneria w jakiej znajduje się sam budynek, oddają klimat tego street dance’a nasuwając silne skojarzenia z kultowym już filmem „Fight Club”.
Warsztaty są świetną okazją do dowiedzenia się czegoś nowego o samym sobie. Do uzyskania harmonii ciała i psychiki – mówi Agnieszka Federowicz, manager Arshartera. Celem jest wyzwolenie wśród uczestników zajęć, drzemiących w nich pokładów twórczego myślenia oraz danie im szansy do odreagowania napięć i negatywnych emocji – zachęca.

www.taniec.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl