fit.pl mobile logo

Lekki odkurzacz pionowy - który wybrać?

Odkurzacze pionowe, zwane inaczej bezprzewodowymi, podbiły serca Polaków, oferując zupełnie nową jakość dbania o porządek. Wygodne, zwrotne, płynnie sunące po powierzchni bez ograniczającego kabla czy konieczności przepinania się między gniazdkami w różnych pomieszczeniach. Czego chcieć więcej? Jedną z kluczowych różnic między odkurzaczem tradycyjnym a tym bez kabli jest lekkość urządzenia. Te drugie są znacznie lżejsze, a ich ciężar rozkłada się zupełnie inaczej - nie musimy ciągnąć za sobą ważącej kilka dobrych kilogramów skrzynki. Waga urządzenia jest jednym z ważniejszych parametrów, które warto rozważyć przed zakupem. Lżejszym odkurzaczem łatwiej jest operować i sięgać do trudno dostępnych miejsc, na przykład pod meble. Pora przyjrzeć się lekkim i wygodnym odkurzaczom pionowym, które świetnie sprawdzą się w każdym domu!

Jak wybrać dobry odkurzacz pionowy?

Jak już ustaliliśmy, waga odkurzacza jest jednym z najważniejszych parametrów wpływających na atrakcyjność rozważanego modelu. Jedak nie powinniśmy opierać swojej decyzji zakupowej wyłącznie na tym, ile waży upatrzone przez nas urządzenie.

Dobrze jest zacząć od określenia budżetu i zapoznania się z najważniejszymi producentami. Wśród tych, którzy specjalizują się w odkurzaczach pionowych, odnajdziemy również markę Xiaomi. Kojarzy ją każdy posiadacz smartfona! Jednak także i w sprzętach do domu chiński producent zyskuje popularność i cieszy się coraz większym uznaniem polskich użytkowników. W przypadku odkurzaczy, podobnie jak w przypadku telefonów, dostajemy również świetnie dopracowane urządzenia w konkurencyjnej cenie.

Jakim parametrom uważniej się przyjrzeć, sprawdzając poszczególne modele? Oprócz wagi odkurzacza, dobrze przeanalizować takie elementy, jak:

 • czas działania na pełnym ładowaniu;
 • czas ładowania;
 • pojemność pojemnika na kurz;
 • tryby pracy, w tym tryb turbo;
 • dodatkowe końcówki;
 • głośność pracy;
 • dodatkowe funkcje - np. odkurzacz ręczny;
 • wygoda przechowywania;

Mając w pamięci całą listę, czas przyjrzeć się polecanym modelom!

Lekki odkurzacz pionowy - polecane modele Xiaomi

Wybór urządzeń innych marek jest większy niż w przypadku Xiaomi. Trzeba jednak zaznaczyć, że sprzęty chińskiego producenta są dopracowane w każdym calu i zbierają świetne recenzje. A jak to wygląda budżetowo? Wszystkie proponowane poniżej urządzenia kupimy za mniej niż 1400 zł!

 • XIAOMI Mi Vacuum Cleaner Light - lekki i niedrogi model - kupimy go poniżej 400 zł! Lekki korpus o wadze zaledwie 1,2 kg ułatwia manewrowanie urządzeniem i docieranie w praktycznie każde miejsce. Czas pracy na pełnym ładowaniu wynosi do 45 minut. Oprócz odkurzacza pionowego, możemy skorzystać ze sprzętu w wersji ręcznej. Gdy chcemy szybko pozbyć się zabrudzeń, wystarczy włączyć tryb turbo.
 • XIAOMI Handheld Vacuum Cleaner G11 - urządzenie, które na pełnym ładowaniu działa do 60 minut. Waga tego sprzętu to 4,15 kg - łatwo się nim jednak manewruje i czyści każdą powierzchnię. W zestawie dostaniemy kilka przydatnych końcówek, w tym elektroszczotkę z miękkim wałkiem. Możemy również korzystać z urządzenia w formie odkurzacza ręcznego.
 • XIAOMI Mi G10 - prosty w obsłudze odkurzacz, który na pełnym ładowaniu pracuje do 65 minut. Wśród końcówek dołączonych do zestawu warto zwrócić uwagę na turboszczotkę, która zapewnia dokładne pozbywanie się zabrudzeń z dywanów i wykładzin. Model ten waży 3,7 kg. Podobnie jak omówione wcześniej propozycje, również i tutaj znajdziemy wygodny w użytkowaniu moduł ręczny.

Odkurzacze bezprzewodowe Xiaomi w sklepie MediaMarkt wyróżniają się licznymi pozytywnymi opiniami. Warto się z nimi zapoznać, by sprawdzić, czy model, który wpadł nam w oko, spełni nasze oczekiwania i pomoże łatwo zadbać o porządek w domu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl