fit.pl mobile logo

Luksusowe wakacje w tropikach

Jeśli szukacie egzotycznego miejsca, w którym można spędzić wiosenno-letni urlop na światowym poziomie, warto rozważyć Malediwy lub meksykański półwysep Jukatan. Znajdziecie tam wszystko, co jest potrzebne do wakacji w tropikach: piaszczyste białe plaże, przyjemnie ciepłą turkusową wodę, doskonałe spoty do snorkelingu lub nurkowania, gaje palmowe i ekskluzywne hotele. Oprócz miejscówek na typowe plażowanie, nie zabraknie miejsca na przygodę. Jak zorganizować wakacje na Malediwach, a jak w Meksyku?

Kierunek Malediwy

Malediwy to kierunek typowo wakacyjny, dla osób, które szukają odpoczynku w niemal rajskich warunkach! Wakacje na Malediwach kojarzą się głównie z luksusem – większość hoteli znajduje się na oddzielnych atolach w odizolowaniu, a żeby do nich dotrzeć często trzeba lecieć wodolotem, samolotem albo prywatną łodzią. Spokój, biała plaża, a dookoła turkusowa woda i bogactwo podwodnego świata – takie warunki wydają się być idealnym pomysłem na wakacje tylko we dwoje, jako podróż poślubna lub świętowanie kolejnej rocznicy związku. Nie oznacza to, że Malediwy nie są kierunkiem dla rodzin, ponieważ w tym wyspiarskim kraju znajdziecie obiekty, które są dostosowane do potrzeb nawet najmniejszych dzieci. Kiedy najlepiej podróżować na Malediwy? W dużej mierze Malediwy są kierunkiem całorocznym, ale trzeba wziąć pod uwagę zmiany pogodowe jakie zachodzą podczas pory suchej i deszczowej. Pora sucha z reguły trwa od listopada do maja i wówczas można się spodziewać pełnego słońca i przelotnych opadów, ale generalnie te miesiące zalicza się do wysokiego sezonu (zwłaszcza okres noworoczny). Wybierając wakacje w sezonie wysokim trzeba je zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli chce się odpocząć w konkretnym hotelu. Natomiast pora deszczowa, zazwyczaj trwająca od maja do września cechuje się większymi wahaniami pogody – tropikalnymi burzami, deszczem i gorącym słońcem, co ma przełożenie na bujniejszą roślinność, świeżość i większą dynamikę w podwodnym świecie. W sezonie niskim ceny są atrakcyjniejsze i jest mniej ludzi, ale trzeba się liczyć z tropikalną pogodą w całej okazałości. Co można robić na Malediwach oprócz plażowania i snorkelingu? Wiele hoteli oferuje różnorodne atrakcje, w zależności od wielkości atolu można jeździć quadem czy rowerem, spacerować po gajach palmowych i próbować sił w przeróżnych wodnych sportach. Jeśli chcecie połączyć wakacje wypoczynkowe z elementem przygodowym, bardzo fajnym pomysłem jest spędzenie kilku dni na objeździe Sri Lanki. Z lankijskiego lotniska w Kolombo regularnie latają samoloty na Malediwy, i to w lepszych cenach niż z Europy.

Wakacje na Jukatanie

luksusowe-wakacje-w-tropikach-2

Meksykański Jukatan to również jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów na luksusowy wypoczynek. Wielu z nich zatrzymuje się w Cancun – mieście, które klimatem bardzo przypomina europejskie kurorty, ze względu na dużą liczbę obcokrajowców. W Cancun na pewno nikomu nudzić się nie będzie, bo oprócz wielkomiejskiej atmosfery można też zapoznać się z historią półwyspu i zwiedzić ciekawe miejsca, od niewielkich stanowisk archeologicznych, po Podwodne Muzeum. Wakacje w Meksyku to też doskonała okazja do spróbowania specjałów meksykańskiej kuchni i zakupienia lokalnego rękodzieła, które jest unikatowe na skalę światową. Na Jukatanie znajduje się wiele kurortów położonych blisko plaży, m.in. w Tulum czy na spokojnej wysepce Isla Holbox. Oprócz tego można udać się na odkrywanie pozostałości po majańskiej cywilizacji, pływać w krystalicznych basenach „cenote” czy spędzić kilka dni w meksykańskiej hacjendzie. Wycieczka na półwysep Jukatan spodoba się zarówno parom, jak i rodzinom – sam półwysep jest ogromny i kryje w sobie wiele fascynujących miast, takich jak Merida, Valladolid czy Tizmin, i z powodzeniem można tu zrobić także objazd wypożyczonym samochodem.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl