fit.pl mobile logo

Marcin Mroziński – Siłownia to najlepsze rozwiązanie

Marcin Mroziński polski aktor teatralny, piosenkarz i prezenter telewizyjny. Portalowi Fit.pl opowiedział o swojej aktywności fizycznej i diecie
Marcin, od najmłodszych lat śpiewasz i kształcisz się muzycznie, a jak to jest z uprawianiem sportów? Które z nich lubisz?

Sporty zimowe były zawsze moimi ulubionymi. Najbardziej lubiłem te w telewizji, ale od momentu kiedy pierwszy raz założyłem łyżwy  poczułem, że jest to wyjątkowo trudne, ale i rozwojowe. Trzeba utrzymać równowagę, a zarazem można się świetnie bawić. Latem korzystałem z łyżworolek, ale to już nie było to, bo jak na lodzie się przewracałem, to miałem asekurację puchowej kurtki, a latem wracałem do domu posiniaczony i ze zdartymi kolanami oraz łokciami.

marcin mrozinski2

Jesteś aktywny fizycznie? Czy raczej wolisz oglądać sport w telewizji?

Przez długi czas mówiłem sobie, że sport nie jest dla mnie. Swoją aktywność sportową ograniczałem do przełączania kanałów pilotem telewizyjnym. Ale od 3 miesięcy jestem stałym bywalcem siłowni i muszę powiedzieć, że bardzo mi to odpowiada.

Jak dbasz o swoją kondycję? Jakie formy ruchu preferujesz?

Oprócz siłowni lubię basen, rower i łyżworolki. Zimą łyżwy. Choć ostatnio odkryłem nową pasję - skutery wodne i quady. Podobno jestem mistrzem w upadkach. Spaść ze skutera i quada, to podobno niezły wyczyn - mnie się udało. Nie raz :)

Czy uważasz, że w Twoim zawodzie odpowiednia kondycja fizyczna jest ważna?

Będąc aktorem trzeba umieć tańczyć, znać podstawy walk scenicznych, być ogólnie rozwiniętym. Kolejna sprawa, to kondycja. Dlatego poczułem, że siłownia jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo rozwija, wzmacnia i przy okazji można się pozbyć zbędnych kilogramów.

Czas wolny spędzasz aktywnie czy biernie przed telewizorem? Znajdujesz w ogóle czas na ruch?

Jestem dość zapracowany. Ciągle w biegu. Z planu zdjęciowego, na próby w teatrze, później studio dubbingowe, zamiennie z siłownią, wieczorem spektakl. Aktywnie spędzam swój dzień, ale miewam "dni leniwe", czyli takie, kiedy nie robię nic. Jest ich mało w miesiącu. Zazwyczaj jednak moim jedynym odpoczynkiem jest sen.

Wyznajesz zasadę sport to zdrowie?

To zależy. Niektóre dyscypliny przynoszą zbyt duże ryzyko urazów, na które nie mógłbym sobie pozwolić, bo to uniemożliwiłoby pracę. Muszę być w pełni sił, dlatego nie zawsze sport to zdrowie. Ale polecam każdemu siłownię i ćwiczenia aerobowe. Wzmacniają, poprawiają kondycję i wydolność organizmu.

[-------]

Stosujesz jakąś specjalną dietę?

Staram się ograniczać słodycze, masło, białe pieczywo. Ziemniaki, mięso, sos i surówka, nie łączę tych składników. Ale podkreślam to, że staram się, co nie znaczy, że nie grzeszę. Niestety często nie marcin mrozinskimam czasu na jedzenie przez cały dzień i nadrabiam wieczorami. Przez co przed snem organizm nie nadąża strawić i niestety przynosi to niemiłe skutki.

Kuchnia śródziemnomorska, chińska lub.. Jaką kuchnię najbardziej lubisz?

Włoska. ale taka trochę spolszczona. Lubię suszone pomidory, pasty, parmezan, oliwki. Ale lubię eksperymenty w kuchni, a najbardziej gotowanie z tego, co w domu zostało. Często wychodzą ciekawe potrawy a'la Mroziński.

Możesz powiedzieć, że na co dzień stosujesz zdrowe nawyki żywieniowe?

Nie. Nie mam czasu jeść minimum 5 posiłków dziennie, nie mam czasu na gotowanie, więc jem często na mieście, a to nie jest zbyt dobre, bo widać to np. po moim zbędnym balaście, który teraz staram się zrzucić ćwicząc na siłowni. Łatwo jest dobrze zjeść i przytyć, gorzej jest później to zrzucić.

Jak spisujesz się w kuchni? Sam gotujesz czy należysz do grona tych, którzy przypalają nawet wodę na herbatę?

Jestem podobno świetnym kucharzem :) Moi goście chętnie wracają, więc myślę, że coś w tym jest. Gotować lubię i robię to od najmłodszych lat. Raz spaliłem garnek robiąc frytki na Dzień Matki, miałem wówczas 8 lat. Obrałem i pokroiłem ziemniaki i wstawiłem na gaz. Po 30 minutach przebijałem się przez dym. Zapomniałem dodać oleju i w sumie garnek wraz z zawartością spalił się.

Możesz podać przepis na swoje ulubione danie?

Uwielbiam kurczaka grillowanego z tagliatelle w sosie śmietanowym z dodatkiem świeżego parmezanu i bazylii. Cały sekret sosu, to śmietanka min. 30% oraz 2-3 serków topionych oraz przyprawy. Polecam!

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Nie mogę wszystkiego zdradzić, ale jestem w trakcie zbierania materiału na debiutancką płytę. Niedługo pojawię się w nowym serialu, ale na pewno nie opuszczę teatru. Poza tym muszę zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Wszystko przede mną :)

Rozmawiała: Ola Kacprowicz

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl