fit.pl mobile logo

Marek Twardowski

W ostatni weekend został mistrzem świata w prestiżowym wyścigu kajakarskich jedynek na 500 metrów.

twardowski3W ostatni weekend na kajakarskich mistrzostwach świata w węgierskim Szeged odniósł życiowy sukces: został mistrzem świata w prestiżowej konkurencji – wyścigu kajakarskich jedynek na 500 metrów. Jest to sukces tym bardziej doniosły, jeśli dodać, że ostatni raz Polacy tryumfowali w tej konkurencji 11 lat temu, kiedy to złoty medal w Duisburgu zdobył Piotr Markiewicz (1995).

Wyścig jedynek na 500 metrów to jedna z najbardziej prestiżowych kajakowych konkurencji – startuje w niej zawsze najwięcej zawodników (w Szeged do rywalizacji na 500 metrów jedynek stanęła rekordowa liczba kajakarzy – aż 66), a dodatkowo jest jedną z dyscyplin olimpijskich. Liczymy więc, że Marek Twardowski będzie jednym z faworytów w tej konkurencji na zbliżających się wielkimi krokami igrzyskach olimpijskich w Pekinie.
Co ciekawe, Twardowski nie pływał do tej pory na wielkich imprezach w jedynce. Trenerzy polskiej reprezentacji zaryzykowali i postawili na niego, rezygnując z Tomasza Mendelskiego - czwartego zawodnika poprzednich mistrzostw świata w Zagrzebiu. Ryzyko się opłaciło. Twardowski został mistrzem świata w K-1 500, a oprócz tego dorzucił do medalowego dorobku Polaków dwa srebrne krążki - w olimpijskiej czwórce (na dystansie 1000 m) i w nieolimpijskiej dwójce (200 m) ze swym wieloletnim partnerem Adamem
METRYCZKA:
Imię i nazwisko: Marek Twardowski
Urodzony: 6 października 1979
Miejsce ur.: Białystok
Waga/wzrost: 85 kg/182 cm
Trener: Andrzej Siemion
Sukcesy:
- 1997 - mistrz świata juniorów,
- 1997 - nagroda im. Eugeniusza Pietrasika dla najwybitniejszego młodego polskiego sportowca,
- Mistrz Świata - 2006, 1999, 2002, 2005
Udział w olimpiadach: dwa razy (Sydney 2000 - 5. i 8. miejsce; Ateny 2004 - 4 miejsce
Medale na MŚ: 4 medale (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy)
Medale w MP:
19 medali (w tym 17 złotych)
Hobby: Motoryzacja
Wysockim.
- Od ośmiu lat zdobywałem medale w dwójce i czwórce, ale w tym roku od początku myślałem o jedynce – mówi Marek Twardowski. - W eliminacjach w Wałczu byłem najlepszy, bardzo chciałem przejść do jedynki. W Szeged, gdy porównywałem czasy biegów eliminacyjnych, przeszła mi po głowie myśl, że może być medal, a i rywale zobaczyli, że ten nowy Polak może być groźny. Dziś jestem szczęśliwy.

Swoją sportową karierę zaczynał w Sparcie Augustów, w której barwach występuje do dzisiaj. Od początku miał zadatki na wielkiego sportowca. W wieku 18 lat został mistrzem świata juniorów, za co otrzymał Nagrodę im. Eugeniusza Pietrasika dla najwybitniejszego młodego polskiego sportowca.

Jako senior pływał w dwójce ze starszym kolegą klubowym Adamem Wysockim. Pierwszy wielki sukces odnieśli w 1999 roku w Mediolanie, gdzie zdobyli mistrzostwo świata w K-2 500. Potem przyszły kolejne medale na mistrzostwach świata. Zabrakło jedynie sukcesu na igrzyskach olimpijskich - w Sydney byli na piątym miejscu, a w Atenach - na czwartym, gdzie do podium zabrakło im jedynie ułamków sekund. Może się to zmienić już na następnej olimpiadzie. - Dla mnie Twardowski jest kandydatem do złotego medalu w Pekinie – przekonuje Ryszard Seruga, prezes Polskiego Związku Kajakowego.
  www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl