fit.pl mobile logo

Park sportem stoi!

Coraz bardziej słoneczne i cieplejsze dni sprzyjają aktywności fizycznej. Znów myślisz o zrobieniu formy na lato i zastanawiasz się, do którego fitness clubu wybrać się tym razem? Uspokajamy: by zacząć uprawiać sport, nie potrzebujesz karnetu na siłownię czy wyszukanych przyborów do ćwiczeń. Wystarczy odrobina wyobraźni, zapału i chęci, by przekonać się, że pobliski park, w którym do tej pory bywałeś tylko na krótkich spacerach, stoi sportem i może przerodzić się w arenę, na której możesz doskonalić formę fizyczną

Nordic walking

Dynamiczny, łączący w sobie wiele cech, a jednocześnie przystępny, odpowiedni dla każdego i niewymagający drogiej inwestycji w sprzęt. Co stanowi o jego fenomenie? Spacer z kijkami, przy zachowaniu odpowiedniej techniki chodu, angażuje 90% mięśni ciała, odciąża stawy, koryguje postawę ciała i pomaga w spalaniu tłuszczu oraz dotlenia organizm. Nie chcesz zaczynać przygody z kijkami sam? Zachęć do tego bliską osobę lub dołącz do grupowych zajęć – dziś kluby pasjonatów chodu nordyckiego, uprawiających ten sport zbiorowo, znajdziesz w niemal każdym większym mieście.

Crossfit

Jeśli bieganie czy jazda na rowerze Cię nie przekonują i szukasz czegoś więcej, może warto spróbować ekstremalnej aktywności fizycznej. Przysiady, pompki, brzuszki czy tzw. burpees, uważane za jedne z najpopularniejszych ćwiczeń fitnessowych (przysiad - wyskok - podpór - pompka - przysiad - wyskok) to doskonały sposób na zaangażowanie wielu partii mięśni, poprawę koordynacji ruchowej i ukrwienia organizmu – burpees stanowią modelowy przykład intensywnego treningu wytrzymałościowego. Co więcej – możesz je uprawiać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Wystarczy tylko odrobina miejsca! Gwarantujemy, że na takim wycisku możesz jedynie zyskać.

A może… frisbee lub badminton?

Do zabawy frisbee nie potrzeba wiele – wystarczy niedrogi dysk, który znajdziesz w niemal każdym sklepie sportowym, trochę miejsca na parkowej polanie oraz co najmniej jeden kompan do wspólnej zabawy (jeśli Twój pies potrafi aportować, już znalazłeś świetnego towarzysza!). To aktywność, która wymaga absolutnego minimum wysiłku, a daje mnóstwo frajdy. Podobnie zresztą jest z badmintonem – tak naprawdę Ty i Twój partner potrzebujecie odrobiny wolnej przestrzeni, rakietek i lotki – nie kosztują dużo, a dzięki nim możesz spalić poprawić kondycję, wydolność organizmu i sylwetkę!

Bieganie i jazda na rowerze

To oczywiście jedne z najprostszych form aktywności fizycznej. O ile przyjemniejsza jest jednak, kiedy zdecydujesz się na bieganie czy jazdę na rowerze wśród pięknych okoliczności przyrody! Świeże powietrze i cień sprzyjają nieco bardziej intensywnemu wysiłkowi i powodują, że nie męczymy się aż tak bardzo, jak np. na bieżni. Poza tym, możesz poruszać się po zróżnicowanym terenie i wybrać pomiędzy twardą nawierzchnią i nieutwardzonymi ścieżkami.

Odpowiednie odżywianie jest kluczowe

Aktywność fizyczna, przy której się spełniasz, to jedno. Równie ważne są jednak dieta i odpowiednia suplementacja, która uzupełnia jadłospis o składniki odżywcze, niezbędne do funkcjonowania organizmu. Kluczem do utrzymania odpowiedniej formy są nie tylko ćwiczenia, ale też poznanie własnego ciała – obliczenie zapotrzebowania kalorycznego, makroskładników czy przemiany materii. Ważne, by jadłospis był konstruowany rozsądnie i świadomie. Dotyczy to nie tylko śniadania, obiadu czy kolacji, ale także przekąsek czy przed- i potreningowych posiłków. Idealnym rozwiązaniem dla sportowców są batony proteinowe z podwyższoną ilością białka, które szybko uzupełnią niedobory energii w organizmie – np. BA! Protein w czterech smakach, każdy poświęcony innemu momentowi treningu i poziomowi wysiłku.

Korzystaj z tego, co oferuje park

To uniwersalna porada, ale warto wziąć ją sobie do serca – każdy park jest bowiem na swój sposób różny i oferuje inny sprzęt czy możliwości. Różnorodność i szeroka gama wyboru to dodatkowe bodźce, które zachęcają do uprawiania sportu na świeżym powietrzu! Niektóre parki dysponują boiskami piłkarskimi, inne mniejszymi lub większymi siłowniami plenerowymi, które dają przestrzeń do uprawiania tzw. street workoutu, a zaletą jeszcze innych są  rozległe polany, na których możesz grać we wspomniane już frisbee, badmintona czy nawet…minigolfa!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl