fit.pl mobile logo

Polacy nie chcą być pasywni w weekendy. Coraz aktywniej spędzamy czas wolny

Aż 57% zapytanych Polaków zadeklarowało, że chętnie poszukuje nowych form aktywności fizycznej i rozrywek. Zdaniem 38% respondentów to okres pandemii sprawił, że chcemy żyć aktywniej i ciekawiej. Weekendy najchętniej przeznaczamy na sport, spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz zajęcia kreatywne.

Z badania „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki" serwisu Prezentmarzeń wynika, że chcemy aktywnie wypoczywać i szukamy inspiracji na interesujące spędzanie czasu wolnego. Podczas weekendów 28% Polaków lubi spędzać wolne chwile na aktywnościach fizycznych, 24% na spotkaniach z przyjaciółmi i rodziną, a 18% oddaje się zajęciom kreatywnym. Dla 15% ważne są rozrywki kulturalne, jak kino, teatr, wystawa czy koncert.

Dla 57% respondentów chęć poszukiwania nowych form aktywności i rozrywek wynika przede wszystkim z zamiłowania do zdobywania nowych doświadczeń. Z kolei dla 15% motywacją jest niechęć do nudy i rutyny. Co piąty zapytany Polak uważa, że warto się zastanowić nad znalezieniem ciekawych, nowych form wypoczynku.

Za najbardziej prozdrowotne formy aktywności respondenci uważają jazdę na rowerze – 22% odpowiedzi, fitness 17% wskazań oraz bieganie – 13% odpowiedzi. Na kolejnych miejscach znalazły się spacery, joga i treningi na siłowni pod opieką instruktora.

Szukając optymalnych form aktywności dla siebie według 36% respondentów powinniśmy się kierować przede wszystkim możliwościami własnego organizmu oraz aktualną kondycją. Zdaniem 37% zapytanych Polaków w obecnych czasach aktywność fizyczna pełni istotną funkcję jako czas na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków. W opinii co trzeciego respondenta to sposób na radzenie sobie ze stresem. Z kolei 18% uważa, że jest to skuteczna broń w walce z chorobami cywilizacyjnymi.

W obecnych czasach rozrywka pełni istotną rolę w życiu Polaków, gdyż dostarcza emocji i dodaje energii, jak twierdzi 34% ankietowanych. Według 31% respondentów pozwala na odstresowania i odprężenie.

W modzie obecnie są kreatywne aktywności, sport i rozrywki z dreszczykiem emocji, co widać po wyborach dokonywanych z propozycji usług m.in. naszego serwisu. Jak pokazały wyniki naszego badania jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich potrzeb w obszarze rozrywki. Staliśmy się też bardziej wymagającymi klientami w branży czasu wolnego, gdyż oczekujemy coraz wyższej jakości usług. – komentuje Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Dla Polaków, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzać czas wolny, istotna jest jakość i forma wypoczynku. Wśród preferowanych rozrywek najchętniej korzystamy z tych dostarczających emocji, jak choćby sporty ekstremalne i pozwalających kreatywnie spędzić czas, jak przykład warsztaty fotografii czy zajęcia taneczne. Istotne są również aktywności sportowe i kulturalne. Według deklaracji złożonych w badaniu, dysponując czasem wolnym, najchętniej wykorzystamy go na miejskie rozrywki – 23% odpowiedzi, uprawianie sportu – 21% odpowiedzi oraz na rozwijanie pasji i zainteresowań  - 14% odpowiedzi.

W materiale prasowym wykorzystano dane z badania „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki"  zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1392 respondentów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl