fit.pl mobile logo

Profesjonalna aplikacja do ćwiczeń w domu. Co wybrać?

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca osobom dorosłym aktywne spędzanie co najmniej 150 – 300 minut tygodniowo. Do niedawna zalecenia były znacznie niższe. Jednak w wyniku pandemii koronawirusa coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Nadwaga i otyłość stanowią zaś czynnik ryzyka. Mogą spowodować, że ewentualna choroba będzie miała daleko cięższy przebieg. Stąd zmiany.

Chcesz zrzucić wagę? A może zależy Ci po prostu na poprawie nastroju? W takim wypadku aplikacja do ćwiczeń w domu jest świetnym pomysłem. Ale nie każdy portal zapewni Ci ten sam poziom. Na co się zdecydować, by nie spędzać zbyt dużo czasu na samym wyborze?

Czy darmowe aplikacje mają sens?

Tutaj od razu pozbądź się wszelkich nadziei. Aplikacji treningowych jest mnóstwo. Wiele z nich reklamuje się jako darmowe. Efekt? Nieuchronnie po pewnym czasie ktoś będzie Ci próbował coś sprzedać. Być może będzie Cię kusić dodatkowymi funkcjami, które w gruncie rzeczy nic nie zmienią w Twoich ćwiczeniach. A może odbierze Ci opcje, do których zdążysz się już przywiązać.

W ten sposób wpadasz w pętlę zaczynania od nowa. Szukasz idealnego portalu czy oprogramowania. I zawodzisz się za każdym razem.

Znacznie lepsze rezultaty osiągniesz, jeśli od razu nastawisz się na drobną, miesięczną opłatę. Dzięki temu zaczniesz porównywać pełną funkcjonalność aplikacji do ćwiczeń w domu. Od razu przyznasz też sobie prawo do tego, by wymagać profesjonalizmu. A to otworzy Ci drzwi do zdecydowanie lepszych portali i apek.

Zwróć uwagę na to, co możesz wypróbować w ramach aplikacji.

Aplikacje, które dają dostęp do różnorodnych ćwiczeń, to świetna metoda na oszczędzenie sporej ilości czasu i pieniędzy. Być może już masz swój ulubiony sposób poruszania się. A może dopiero szukasz tego, co pochłonie Cię bez reszty i uczyni każdy trening fascynującą przygodą? Wiesz, co się stanie, jeśli z miejsca ograniczysz sobie możliwości? Przy najbliższym spadku motywacji będziesz próbować zwalić winę na rodzaj ćwiczeń.

A stąd prosta droga do ponownego wpadnięcia w błędne koło poszukiwania idealnej aplikacji do ćwiczeń w domu.

Jak tego uniknąć? Warto zainwestować w aplikację, której tematem przewodnim jest joga i fitness. Szczególnie, że obie dziedziny mieszczą w sobie mnóstwo typów ćwiczeń. W ramach fitness możesz postawić na cardio lub na trening siłowy. Wypróbować nowe rodzaje ruchu inspirowane światem zwierząt. Albo skupić się na ćwiczeniu mięśni brzucha, ramion czy pośladków.

Z kolei joga może rozwijać zarówno siłę fizyczną jak i przyczynić się do poprawy Twojej elastyczności. Tempo wykonywania poszczególnych asan również jest różnorodne. Yin Joga jest bardzo spokojna. W kolejnych pozycjach pozostajesz przez dłuższy czas, wywierając nacisk na poszczególne tkanki łączne. Natomiast Ashtanga Joga wyciśnie z Ciebie siódme poty poprzez dynamiczną zmianę asan.

Mając dostęp do każdego typu ćwiczeń, łatwiej utrzymasz skupienie na treningach. Przestaniesz przeskakiwać z jednej aplikacji do drugiej, a zaczniesz zapewniać sobie regularny ruch, co dobrze wpłynie na Twoje zdrowie.

Co zastąpi ćwiczenia na siłowni? Aplikacje do ćwiczeń w domu tworzone przez fitness coacha.

Zamknięcie siłowni uderzyło mocno w trenerów personalnych. Nic więc dziwnego, że zaczęli oni przekazywać swoją wiedzę w Internecie. Instruktażowe filmy wideo zastąpiły elitarne treningi. Dzięki temu w ramach aplikacji masz możliwość skorzystać z wiedzy najlepszych profesjonalistów.

Nie wierzysz? Sprawdź to, rejestrując się na platformie BalanceMe.pl. Skorzystaj z planów treningowych opracowanych przez trenerów wybitnych. Aplikacja jest darmowa przez 7 dni. Jednak nikt nie ukrywa, że później trzeba za nią płacić. Na pociechę można powiedzieć, że jest to jeden z tańszych abonamentów, z jakimi możesz mieć do czynienia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl