fit.pl mobile logo

Spodnie narciarskie na sezon 2019/2020 dla zaawansowanych (i nie tylko)

Spodnie narciarskie to niezbędny element wyposażenia dla profesjonalistów oraz dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szusowaniem. Dzięki swoim charakterystycznym cechom, właściwościom i funkcjonalności chronią nas przed nieprzyjemnymi następstwami trudnych, zimowych warunków oraz zapewniają nam komfort na stoku.

Najważniejsza jest membrana

Spodnie narciarskie muszą być wodoodporne i oddychające. Nie mogą przepuszczać wilgoci do środka (śnieg, deszcz), a wytworzony przez ciało pot i parę wodną bez trudu powinny odprowadzać na zewnątrz. To zadanie spełnia membrana, która jest sprasowana z materiałem. Najczęściej spotykamy membrany mikroporowate (np. Gore-Tex), które posiadają mikroskopijne pory nie przepuszczające kropel wody, ale mniejsze niż cząstki pary wodnej. Dzięki temu doskonale zapewniają oddychalność materiału. Inny rodzaj to membrany hydrofilowe (np. Sympatex) działające na zasadzie różnicy ciśnień spowodowanych przez różnicę temperatur (osmoza). Wodoszczelność spodni mierzona jest według wysokości słupa wody, czyli ilości deszczu (lub śniegu) jaki może przypadać na 1m2 materiału na 24 godziny. Oddychalność natomiast określa ilość gramów wody (potu), które tkanina wypuszcza na zewnątrz w ciągu doby. Spodnie narciarskie o oddychalności 10 000/m2/24h i wodoszczelności 10 000g/24h to dobry standard, który powinien zadowolić każdego narciarza. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem freestyle lub freeride, albo dopiero zaczynasz naukę jazdy na nartach (częste upadki i kontakt z zimnym, mokrym podłożem!) warto poszukać spodni z wyższymi parametrami.

Laminat spodni narciarskich

Kolejną bardzo ważną kwestią jest wytrzymałość spodni narciarskich, za co odpowiada laminat. Laminat dwuwarstwowy składa się z materiału wierzchniego spodni oraz laminatu właściwego. Laminat trzywarstwowy zawiera dodatkowo podszewkę. Wiodące marki odzieży narciarskiej do laminowania swoich produktów używają bardzo wytrzymałej cordury i nylonu a także polartecu o bardzo dobrej termoizolacyjności.obraz_1_1

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dodatkowe elementy

Poza najważniejszymi kwestiami, o których była już mowa warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy spodni narciarskich. Dzięki nim wybrany model będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, a my będziemy cieszyć się z dobrego zakupu. Zamki spodni powinny być najlepszej jakości, o czym świadczyć będzie lekkość działania, wodoszczelność i trwałość. Warto by zamek miał duży uchwyt, co ułatwi odpinanie w rękawicach narciarskich. Szwy spodni powinny być pokryte laminatem, co będzie gwarancją nie przepuszczania wilgoci do wewnątrz. Profilowane nogawki lepiej układają się na nodze, a suwak na dole spodni pozwoli lepiej dopasować je do narciarskiego buta. Jeśli spodnie narciarskie nie posiadają szelek, powinny mieć regulację w pasie. Zarówno szelki jak i wspomniana możliwość regulacji zapobiegną zsuwaniu się spodni i utrzymają je na właściwym miejscu. Podwyższony tył spodni ochroni odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa oraz nerki przed wychłodzeniem. Warto by spodnie narciarskie miały tak zwany mankiet przeciwśnieżny, czyli wewnętrzną część nogawki, która zapobiega nasypywaniu się śniegu do wnętrza buta. Spodnie mają systemy wentylacyjne pozwalające na redukcję temperatury. Zapewniają nam komfort także w cieplejsze dni. Gdy jest nam zimno dodatkowe ocieplenie zapewni ochronę w trudnych warunkach. Dobre spodnie narciarskie powinny mieć odblaski. Zapewnia to bezpieczniejszą jazdę na nartach po zmroku. Wielu producentów wykorzystuje także w swojej odzieży system ochrony pasywnej Recco. Sensor (reflektor) wszyty w ubranie odbija fale wysyłane przez detektor lawinowy, dlatego znalezienie osoby posiadającej takie ubranie jest o wiele łatwiejsze.

 

Nie jesteś jeszcze przygotowany na sezon narciarski 2019/2020? Kup w sklepie online -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

1,2) Warszawa, ul. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38b

3) Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl