fit.pl mobile logo

Uczyń ćwiczenia inteligentnym sposobem na życie!

Wraz z rozwojem technologii smartwatche stały się coraz bardziej popularnym dodatkiem dla osób w każdym wieku. Smartwatche stały się niezbędnym elementem nie tylko codziennego użytku, ale także podczas uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Nie tylko zapewniają mierzenie czasu, ale także oferują dodatkowe funkcje, takie jak GPS, strumieniowe przesyłanie muzyki i śledzenie stanu zdrowia. Co więcej, wiele smartwatchy dostępnych obecnie na rynku jest specjalnie zaprojektowanych do użytku sportowego.

 

  • Zdrowy styl życia - zacznij od smartwatch`a!
  • Monitorowanie zdrowia - dlaczego warto zainwestować?
  • Najważniejsze funkcje smartwatch`a do sportu.
  • Apple Watch - czy jest wart uwagi?

Smartwatch sposobem na zdrowy styl życia

Smartwatch do zdrowego stylu życia to doskonały wybór dla tych, którzy chcą uprawiać sport lub aktywnie spędzać czas. Inteligentne zegarki dostarczają informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym na temat poziomu aktywności, w tym tętna, wykonanych kroków i spalonych kalorii. Może być również używany do monitorowania aktywności związanej ze snem i śledzenia codziennych celów, dostarczając informacji potrzebnych do dokonywania zdrowszych wyborów w ciągu dnia. Smartwatche zapewniają również dostęp do aplikacji, które pozwalają użytkownikom bezpośrednio kontrolować swój plan treningowy, dając im większą kontrolę nad tym, jak osiągają swoje cele fitness.

Smartwatche są również świetne dla sportowców, którzy chcą pozostać aktywni i zmotywowani w swoim ulubionym sporcie. Dzięki wbudowanym funkcjom śledzenia GPS sportowcy mogą monitorować swoje postępy w czasie i odpowiednio dostosowywać swoje treningi. Mogą nawet korzystać z aplikacji zaprojektowanych specjalnie do biegania lub jazdy na rowerze, które śledzą przebyty dystans, średnią prędkość i inne punkty danych związane z wynikami na boisku lub korcie. Ponadto te smartwatche są wyposażone w aplikacje do mierzenia interwałów, które pomagają sportowcom planować treningi z wyprzedzeniem, co pozwala im optymalizować okresy odpoczynku między seriami i zapewniać, że trenują na odpowiednim poziomie intensywności za każdym razem, gdy wchodzą na siłownię lub na boisko.

Nie czekaj, zacznij zdrowy styl życia!

Dlaczego warto zainwestować w zegarek monitorujący zdrowie?

Zegarek monitorujący stan zdrowia to świetna inwestycja dla sportowców i osób aktywnych, które chcą śledzić swoje postępy. Dzięki funkcjom, takim jak monitorowanie tętna, śledzenie kalorii, śledzenie snu i funkcje GPS, zegarki te mogą dostarczać wielu informacji na temat Twojego zdrowia i poziomu aktywności fizycznej. Nie tylko pozwalają monitorować aktualny stan zdrowia, ale także pomagają podejmować świadome decyzje dotyczące jego poprawy w przyszłości. Te funkcje mogą być szczególnie przydatne dla osób, które chcą pozostać aktywne i osiągnąć swoje cele fitness.

Ponadto zegarki te są często wyposażone w inne funkcje smartwatcha, takie jak powiadomienia o wiadomościach i dostęp do usług strumieniowego przesyłania muzyki. Pozwala to użytkownikom pozostać w kontakcie w podróży bez konieczności wyciągania telefonu co kilka minut. W rezultacie użytkownicy mogą zmaksymalizować czas spędzany na świeżym powietrzu, jednocześnie będąc na bieżąco z najnowszymi wiadomościami lub słuchając ulubionych piosenek podczas ćwiczeń. Podsumowując, inwestycja w zegarek monitorujący stan zdrowia to idealny wybór dla aktywnych osób, które szukają łatwego sposobu na śledzenie zarówno aktywności fizycznej, jak i codziennych wydarzeń.

Jaki smartwatch do sportu? Najważniejsze funkcje

Smartwatch do sportu musi zapewniać użytkownikowi funkcje, które pomogą mu śledzić jego wydajność podczas treningów i zawodów. Powinien mieć śledzenie GPS do pomiaru przebytej odległości, czujnik tętna do monitorowania poziomów intensywności oraz akcelerometry do śledzenia prędkości, przyspieszenia i innych punktów danych, które można wykorzystać do analizy wydajności. Zegarek powinien być również wyposażony w różne aplikacje zaprojektowane specjalnie dla sportowców, takie jak liczenie kalorii, liczenie kroków i śledzenie snu. Wreszcie powinien mieć czytelny wyświetlacz, dzięki któremu można szybko uzyskać dostęp do istotnych informacji w ruchu.

Wybierając smartwatch do uprawiania sportu, zwróć uwagę na wodoodporność, ponieważ wiele czynności wymaga zanurzenia w wodzie lub może zamoczyć się z powodu potu lub deszczu. Żywotność baterii jest również ważna, ponieważ większość sportowców będzie chciała korzystać z zegarka przez cały dzień, nie martwiąc się o ładowanie go w trakcie treningu. Ponadto zastanów się, czy istnieją jakieś szczególne funkcje, które mogą być specyficzne dla Twojego sportu (takie jak technologia wykrywania uderzeń), które zapewniłyby Ci dodatkową przewagę podczas zawodów lub sesji treningowych. Na koniec upewnij się, że wybrany model jest wystarczająco wygodny do noszenia podczas sesji treningowej, aby nie rozpraszać się uczuciem dyskomfortu lub ograniczeń podczas ćwiczeń.

Co wyróżnia Smartwatch Apple Watch?

Inteligentne zegarki Apple Watch różnią się od tradycyjnych zegarków sportowych na kilka sposobów. Na początek są wyposażone w zaawansowane czujniki, które śledzą ruch i dokładnie mierzą tętno, wykonane kroki i spalone kalorie. Posiadają również funkcje, takie jak śledzenie GPS i śledzenie wysokości, które mogą pomóc w monitorowaniu sprawności fizycznej podczas biegania lub spaceru. Dodatkowo mają możliwość otrzymywania powiadomień z iPhone`a na nadgarstek, dzięki czemu możesz pozostać w kontakcie bez konieczności ciągłego sprawdzania telefonu.

Przede wszystkim smartwatche Apple Watch oferują dostęp do ekskluzywnych aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla sportowców, takich jak Nike Run Club i Strava, które zapewniają spersonalizowane plany treningowe, szczegółowe analizy dotyczące biegania i jazdy na rowerze, spersonalizowane porady żywieniowe oparte na aktualnym poziomie aktywności i wiele więcej — w porządku na twoim nadgarstku! Sprawdź model: Apple Watch 8.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl