fit.pl mobile logo

Wybór butów do gry w piłkę nożną

Sportowe buty do piłki nożnej powinny być trwałe, wytrzymałe oraz idealne dopasowane do stopy sportowca. Nie powinny powodować otarć ani bolesnych pęcherzy, dlatego tak ważne jest dobranie obuwia doskonale pasującego do użytkownika. Szeroki wybór butów sportowych do gry w piłkę nożną gwarantuje każdemu sportowcowi dobranie obuwia dostosowanego do jego potrzeb oraz upodobań. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów butów piłkarskich stworzonych z przeznaczeniem dla różnych nawierzchni i form gry zawodnika.

Podział korków ze względu na ich przeznaczenie

Buty piłkarskie przeznaczone do innych nawierzchni różnią się od siebie rodzajem podeszwy. Korki piłkarskie użytkowane na boisku z naturalnej trawy, które jest nie do końca ubite, ale również niegrząskie, posiadają podeszwę ze standardowej wielkości korkami. Mokre lub grząskie boisko z naturalną trawą wymaga lepszych zastosowań, dlatego korki w butach piłkarskich przeznaczonych na taką nawierzchnię są większe, aby zapewnić odpowiednią stabilność na murawie. Boisko pokryte sztuczną trawą wymaga zastosowania butów sportowych o niewielkich, gumowych korkach ułożonych blisko siebie. Zapewniają one dobrą przyczepność oraz wysoki komfort użytkowania. Ostatnim rodzajem butów piłkarskich wyróżnionych ze względu na ich przeznaczenie są buty na halę. Te tradycyjne buty posiadają płaską podeszwę dostosowaną do gry na hali sportowej. Większość modeli wykonywana jest z materiałów, które nie brudzą nawierzchni. Ważne jest, aby butów przeznaczonych na jeden rodzaj nawierzchni nie używać na innej, ponieważ w razie usterki, nie będzie możliwa ich reklamacja, wymiana lub zwrot.

Wpływ zaawansowania gry na wybór butów piłkarskich

Profesjonalna czy amatorska - forma gry ma wpływ na wybór butów piłkarskich. Producenci oferują sportowcom buty piłkarskie profesjonalne, półprofesjonalne, półamatorskie oraz rekreacyjne. Buty do piłki nożnej profesjonalne przeznaczone są dla piłkarzy grających profesjonalnie w piłkę nożną oraz dla amatorów chcących korzystać z wysokojakościowych butów piłkarskich. Wysoka klasa czyni profesjonalne korki najtrwalszym i najnowocześniejszym technologicznie obuwiem dostępnym na rynku. Profesjonalne korki przydadzą się więc każdemu kto ceni sobie wysoki komfort gry oraz trwałość i wytrzymałość obuwia sportowego. Buty półprofesjonalne są tańsze od butów profesjonalnych ze względu na zastosowanie bardziej ekonomicznych materiałów w najmniej istotnych częściach butów. Pozostają one jednak trwałe i wysokojakościowe. Dla osób grających częściej niż raz w tygodniu amatorsko w piłkę nożną znajdą zastosowanie buty półamatorskie wykonane z materiałów zapewniających komfort użytkowania. Buty rekreacyjne przydadzą się każdemu, kto gra w piłkę nożną dla zabawy nie przeciążając swojego wyposażenia tak jak jest to w przypadku graczy zawodowych.

Doskonale dopasowane buty

Jednym z ważniejszych kroków przy wyborze butów sportowych jest dokładne dopasowanie ich rozmiaru. Zbyt duże lub za małe buty do piłki nożnej mogą wpływać na zmniejszenie komfortu gry oraz mogą przyczynić się do powstania pęcherzy oraz otarć. Zły rozmiar obuwia może również niekorzystnie wpłynąć na trwałość produktu i prowadzić do ich szybkiego zniszczenia. W celu dokładnego zmierzenia stopy należy ściągnąć skarpety i przyłożyć nogę do papieru, na którym zaznaczyć trzeba piętę oraz koniec największego palca. Zmierzona odległość między dwoma punktami powinna być zestawiona z tabelą producenta, na której znajdziemy rozmiary i odpowiadające im wielkości w centymetrach.

Materiał wykorzystywany do produkcji butów

Wybierając buty piłkarskie możemy zdecydować się na jeden z dwóch materiałów: skórę lub materiał syntetyczny. Skórzane korki będą znacznie wrażliwsze na czynniki atmosferyczne oraz użytkowanie niż korki wykonane z materiałów syntetycznych. Skóra wymaga regularnej pielęgnacji, czyszczenia oraz pastowania, co może być kłopotliwe dla większości użytkowników. Syntetyczne buty nie wymagają tak precyzyjnej i częstej pielęgnacji. Wystarczy woda z mydłem, by przywrócić im pierwotny wygląd.

https://futbolsport.pl/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl