fit.pl mobile logo

Zakłamane jedzenie - recenzja

Co raz więcej osób decyduje się na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Wybierają zdrowe odżywianie, choć nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że to, co kryje się za hasłem zdrowe odżywianie, wcale nie jest takie dobre dla naszego organizmu. W książce pt. "Zakłamane jedzenie", autorka Hanna Stolińska rozprawia się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi zdrowego jedzenia

Czy wiesz, że soja to bardzo zdrowy produkt i powinniśmy ją jeść częściej?

Czy wiesz, że modny obecnie olej kokosowy jest prawie pozbawiony witamin i składników mineralnych?

Czy wiesz, że dieta bezglutenowa może zredukować twoją dobrą florę bakteryjną?

Jeśli starannie dobierasz produkty spożywcze i interesujesz się dietami, to na pewno zależy ci na zdrowym odżywianiu. A co, jeśli okaże się, że część informacji o nich to kłamstwo? Bo czy wiesz, że superfoodsy nie zawsze działają cuda? I nie wszystko, co nie ma certyfikatu jakości, jest bezwartościowe, rakotwórcze i naszprycowane chemią?

Pora dowiedzieć się, jak wygląda prawda o jedzeniu!

Ta książka to żywieniowy demaskator. Autorka wzięła pod lupę produkty spożywcze, przeanalizowała diety i postanowiła obalić najbardziej rozpowszechnione żywieniowe mity. Przekonaj się, ile naprawdę wiesz o zdrowym jedzeniu, i zacznij świadomie dokonywać właściwych wyborów.

15955752549290540-jpg-gallery.big-iext62161951

Zakłamane jedzenie - nasza opinia

"Zakłamane jedzenie" to książka, która otwiera oczy. Krok po kroku demaskuje popularne mity na temat zdrowego odżywiania. To prawdziwa dawka wiedzy na temat tego, jak jeść, by być zdrowym. To doskonała książka  dla osób wkraczających w "zdrowe odzywianie". Zawiera mnóstwo przydatnych informacji. Co najważniejsze informacje są zebrane w jedno miejsce i pogrupowane. Co ważne wszelkie wnioski poparte są artykułami i badaniami naukowymi. Pozycja wprowadza czytelnika w obecnie obowiązującą piramidą zdrowego żywienia, wyjaśniając w jaki sposób powinien się do niej stosować. Autorka odradza mody i diety eliminacyjne. Pod wątpliwość zostaje poddana skuteczność m.in diety ketogenicznej, warzywno-owocowej czy wszelkie detoksy. Pod lupą obserwowane są też poszczególne produkty i składniki. Zaskoczyły mnie opisy produktów na temat których miałam już wyrobioną opinię (soja, mleko, glutaminian sodu, migdały). Znajduje się tam wykaz ryb polecanych do spożycia ze względu na niską ilość metali ciężkich bądź lista najbardziej trafionych superfoods z wyjaśnieniem właściwości.  

Książki nie musimy czytać od deski do deski. Możemy ją przeglądać i odkrywać kolejne ważne informacje z dzieci, która nas akurat interesuje. W książce znajdziemy wiele przydatnych zagadnień, takich jak: harwardzka piramida zdrowego żywienia, fałszywe teorie żywieniowe (najlepszy rozdział z całej książki), informacje o superfoods, a także porady jak nie zwariować w natłoku infromacji.

Doktor Hanna Stolińska demaskuje najpopularniejsze teorie żywieniowe, obala mity na temat modnych ostatnio diet. Pisze o słodzikach czy lewskrętnej witaminie C.

Uważam, że "Zakłamane jedzenie" książka, której brakowało na rynku wydawniczym. W obliczu wszelakich "guru" żywienia trudno się zorientować co jest faktycznie potwierdzone naukowo i czy super wynalazki żywieniowe są faktycznie dobre dla naszego zdrowia. Autorka precyzyjnie opisuje wszystkie dotychczas znane mi "rewelacje" i utarte przekonania. Pare punktów naprawdę zaskakuje.

Polecam książkę zarówno osobom, które chcą rozpocząć zdrowe odżywianie, jak i tym, które myślą, że o zdrowym odżywianiu wiedzą wszystko!

Książka ukaże się 2 września, nakładem wydawnictwa Otwarte.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl