fit.pl mobile logo

Jakie korzyści płyną z używania fotela masującego?

Dużo pisze się o funkcjach foteli masujących i możliwościach ich zastosowań w różnych miejscach. Równie ważnym tematem, o którym warto mówić i pisać, jest fundamentalne pytanie - jakie korzyści płyną z użytkowania foteli do masażu? Wszystkie niezbędne informacje uzyskasz czytając poniższy artykuł.

Główne zalety korzystania z foteli posiadających funkcję masażu.

Chyba każdy z nas w swoim życiu miał styczność z masażem i na własnej skórze przekonał się o jego atutach. Wymienić tu można chociażby rozluźnienie spiętych mięśni czy lepsze samopoczucie.

Jak pokazuje wiedza naukowa, tych korzyści jest znacznie więcej a za fundamentalne możemy uznać:

 • poprawę krążenia krwi i limfy,
 • rozluźnienie spiętych mięśni,
 • systematyczne uwalnianie endorfin.

Te trzy elementy dodatkowo mają wpływ na wiele innych aspektów wpływających pozytywnie na nasz organizm.

 

Fotel masujący, a poprawa cyrkulacji krwi i obiegu limfy w naszym ciele. 

Jednym z kluczowych elementów masażu w fotelu masującym jest polepszenie obiegu krwi i limfy w naszym ciele. Ma to pozytywny wpływ na takie aspekty jak:

 • większe natlenienie mięśni
 • pomaga w procesie detoksykacji
 • polepsza nasz metabolizm
 • wpływa na obniżenie ciśnienia krwi
 • silniejszy system odpornościowy

 

Fotel masujący, a wpływ na rozluźnienie mięśni. 

Zastosowanie w fotelach z masażem ramion masujących pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni, co przekłada się niczym domino na kolejne aspekty:

 • Polepsza regenerację po urazach typowo sportowych. Masaż bardzo dobrze wspomaga rehabilitację czy fizjoterapię po tego typu urazach.
 • Łagodzi pracę stawów i mięśni. Masaż pobudza pracę mięśni i zwiększa wydzielanie płynu maziowego zabezpieczającego stawy przed “ścieraniem”.
 • Likwiduje napięcia i bóle mięśniowe. Rozluźnia spięte mięśnie likwidując zbędny dyskomfort i ewentualne bóle, przynosząc długo wyczekiwaną ulgę.

 

Fotel masujący, a podnoszenie poziomu uwalnianych endorfin

Dobre samopoczucie polepsza kondycję naszego organizmu. Masaż w fotelu masującym uwalnia miliardy endorfin, które zdecydowanie pobudzają nas do działania. Ten element ma znaczny wpływa na chociażby na:

 • Zmniejszenie odczuwania bólu, a co dla wielu osób ważne łagodzi także bóle migrenowe.
 • Lęk i depresja nie będą już takie straszne. Masaż obniża poziom kortyzolu, a jednocześnie zwiększa ilość dopaminy, co wpływa na lepszy nastrój.
 • Lepiej reagujemy na stres. Dbamy o własne ciało i samopoczucie, co zbawiennie wpływa na podejście do stresowych sytuacji.
 • Głębszy relaks umysłu i ciała. Kilkuminutowa sesja na fotelu z masażem pozwala nam się kolokwialnie mówiąc “wyłączyć” i odprężyć.

 

Fotel masujący - czy warto go mieć?

Jest to już decyzja, którą każdy musi podjąć indywidualnie. W tym artykule pokazujemy, że leki czy drogie zabiegi niekoniecznie muszą być rozwiązaniem problemu. Często zastanawiamy się jakim cudem Azjaci cieszą się takim zdrowiem, dobrym samopoczuciem i kondycją. Wpływa na to zdrowe odżywianie, dbanie o swoje ciało i … cykliczne stosowanie różnych technik masażu. Azja to mekka masażu, który śmiało można powiedzieć, jest wpisany w kulturę tej części globu. Jego profilaktyczne i cykliczne stosowanie dla relaksu może nam pomóc uchronić się przed różnymi problemami zdrowotnymi. Posiadanie fotela masującego w zaciszu domowym, możliwość korzystania z niego o każdej porze dnia i nocy daje nam nieopisany komfort.

 

Pierwszy krok za nami, teraz warto samemu przekonać się na własnej skórze co oznacza masaż w fotelu masującym.

Więcej informacji na restlords.com/pl/

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Radosław Guła

Mi taki fotel bardzo się przydał. Praktycznie co wieczór siadam i relaksuje się, ogólnie jest to doskonały odpoczynek i regeneracja. Polecam fotel masujący Floryda - ma opcję Zero Gravity co daje pozycję przy której mamy najmniejsze obciążenie ciała. Super sprawa!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl