fit.pl mobile logo

Jakie spalacze tłuszczu są na prawdę skuteczne?

 Spalacze tłuszczu to bardzo specyficzna kategoria suplementów która w ostatnich latach zyskuje rosnącą popularność.
 Jest to z pewnością bardzo pozytywne zjawisko dla osób które je stosują, ponieważ zwiększa się różnorodność oferowanych suplementów, a także producenci prowadzą coraz to nowsze badania nad substancjami, które mają na celu zwiększenie skuteczności tabletek na odchudzanie. Celem suplementacji spalaczami tłuszczu jest jak sama nazwa wskazuje redukcja tkanki tłuszczowej poprzez aktywację wielu różnych szlaków metabolicznych, co zależy od specyfikacji konkretnego suplementu.

Wśród wszystkich spalaczy tłuszczu jakie są dostępne na rynku możemy wyróżnić dwie podstawowe kategorie.

1) Spalacze termogeniczne są na rynku suplementu od wielu lat. Ich cechą charakterystyczną jest obecność związków o charakterze stymulującym układ nerwowy i nasilających termogenezę. Przykładem takiej substancji jest kofeina lub guarana, które znane są niemal każdej osobie. Poprzez ich obecność termogeniki zwiększają poziom energii, pobudzają umysł oraz ciało do większego wysiłku. Oznacza to, że bieg na dystansie 3 kilometrów poprzedzony zastosowaniem spalacza termogenicznego będzie znacznie bardziej efektywny niż pokonanie takiego samego dystansu bez suplementacji. Kolejną cechą którą wyróżnia ta grupa produktów jest nasilenie procesów przekształcania tkanki tłuszczowej na energię czyli wspomniane zjawisko termogenezy.

2) Spalacza lipotropowe. Podobnie jak pośród opisanych wyżej termogeników, tak również w tej grupie możemy wybierać w wielu różnego rodzaju suplementach. Ich zaletą jest fakt, że mogą być stosowane również przez osoby zmagające się z różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi. Nie podnoszą one ciśnienia tętniczego, są obojętne dla układu nerwowego oraz nie zwiększają produkcji ciepła. Mechanizm ich działania opiera się na nasilenie transportu kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie w dalszej kolejności dochodzi do ich utleniania.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że znaczna część tak zwanych spalaczy tłuszczu niestety nie działa - nawet w małym stopniu - na redukcję tkanki tłuszczowej. Większość z ich „cudownych” właściwości to nic innego jak bardzo rozbudowana reklama i kampania marketingowa producentów. Nie mają one prawa działać, ponieważ głównym kryterium jakości produktu jest jego skład, a w dalszym ciągu kolorowa etykieta o czym większość konsumentów zapomina. W wielu nawet bardzo popularnych spalaczach tłuszczu używane są substancje, które nie mają potwierdzonego działania, bądź co więcej istnieje spora liczba badań, która potwierdza ich nieskuteczność w zakresie redukcji tłuszczu. To wszystko sprawia, że mimo dużej popularności wciąż jest to kategoria produktów która łatwo może odchudzić jedynie nasz portfel.

Na rynku istnieje jednak pewna wąska grupa spalaczy tłuszczu, która posiada potwierdzoną skuteczność i z pewnością okaże się bardzo przydatnym narzędziem w walce z nadmiernymi kilogramami. Dobry spalacz tłuszczu możemy rozpoznać po ilości oraz jakości użytych składników aktywnych.

Najlepsze spalacze tłuszczu przy braku przeciwwskazań zdrowotnych to opisywane wcześniej termogeniki. Mają one szeroki wpływ na organizm, który funkcjonuje w taki sposób by znacznie pobudzić rozpad tkanki tłuszczowej. Ich zaletą jest między innymi wpływ na przyspieszenie pracy metabolizmu, zwiększenie wydatku energetycznego oraz ułatwienie w zakresie kontroli apetytu. Wysokiej jakości termogenik ma kompleksowe działanie i pozwala na redukcję zarówno tkanki tłuszczowej brunatnej jak i białej, dlatego poprawia estetykę całego ciała w relatywnie krótkim czasie. Obecnie jednym z termogeników o najbardziej przemyślanym składzie i największej skuteczności jest Fenix Ground Zero.

W kategorii spalaczy lipotropowych, o skuteczności danego produktu decyduje tak samo jego skład. Wiele z nich takich jak chrom, zielona herbata czy l- karnityna nie wpływają na utratę tkanki tłuszczowej, mimo że są niezwykle popularne i prawdopodobnie taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Pośród produktów, które naprawdę redukują tłuszcz, posiadają potwierdzoną skuteczność i szczególnie wyróżnia się suplement Omega Sports Burn24.

Wiele osób posiada bardzo dużą trudność w redukowaniu tkanki tłuszczowej, która pokrywa okolice brzucha i dołu pleców u mężczyzn, a także brzucha, pośladków oraz ud u kobiet. Jest to tzw. tkanka tłuszczowa biała, która ze względu na wyjątkowo niskie ukrwienie jest bardzo uporczywa w spalaniu i jej redukcja jest olbrzymim wyzwaniem. Istnieją jednak takie suplementy które pozwalają na jej szybką utratę. Wpływają one na receptory, które mogą aktywować jej rozpad. Najbardziej kompleksowym produktem o takim działaniu jest EvoLab Alphaburn, który łączy kilka alkaloidów degradujących tłuszcz biały.

Mocno reklamowane są także tzw. miejscowe spalacze tłuszczu, nie tylko przez producentów suplementów, ale przede wszystkim przez firmy zajmujące się produkcją kosmetyków. Niestety więkoszść z nich nie ma prawa działać, ponieważ żaden z dostępnych w nich składników nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, a jedynie może pomóc nam ujędrnić skórę. Jednym z niewielu skutecznych, realnie spalających tłuszczu spalaczy miejscowych jest SAN Liporedux.

Istnieje jeszcze jeden bardzo specyficzny problem, który dotyczy szerokiej grupy osób. Jest to nadmierny apetyt, najczęściej nie kontrolowany przez nas. Możemy starać się włączyć do diety większą ilość warzyw, które nie dostarczają kalorii, a mają sporą objętość i chwilowo hamują głód, jednak często to nie wystarcza. Rynek suplementów w zakresie hamowania apetytu jest jeszcze dosyć skromny i na dobrą sprawę jednym produktem, który faktycznie zbiera świetne recenzje jest Hi-Tech Pharmaceuticals Satietrim.

Na rynku pojawiają się coraz to nowe spalacze tłuszczu, oczywiście każdy z nich reklamowany jest jako idealny środek odchudzający, dlatego też warto śledzić niezależne renomowane rankingi spalaczy tłuszczu, takie jak prezentowany poniżej:
http://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/
Zestawione są tam zarówno opinie jak i profesjonalne recenzje najlepszych spalaczy dostępnych aktualnie na rynku.

Dokładnie precyzując swoje wymagania względem spalaczy tłuszczu, będziemy w stanie dobrać odpowiednie tabletki na odchudzanie spełniające nasze oczekiwania.
 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
adrian.adrian101

Siemka! Jestem alergikiem i przez długi czas szukałem suplementu, który nie będzie mnie uczulał. Natknąłem się na Modify Reductor, ale jeszcze nie korzystałem z tej marki. Czy jesteście w stanie powiedzieć mi o nim coś więcej?

Zgłoś nadużycie-
paula1608

jak odchudzanie z suplementem to ja dorzucę się iqmango działa u mnie doskonale

Zgłoś nadużycie-
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
Julka Marciniak

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!

Zgłoś nadużycie-
Maria Py

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Zgłoś nadużycie-
Ewelina Kołodziej

Ja do tej listy dodałabym spalacz, który na mnie szybko zadziałał i mogłabym na tę chwilę polecić Redox extreme z ALLNUTRITION(oczywiście połączyłam go z dietą i sportem)

Zgłoś nadużycie-
Justin_Rose

JEDYNE ROZWIĄZANIE TO PAKIET DZIK!!! ?PAKIET DZIK? JEDYNY, ORYGINALNY, REWELACYJNY!!! "WSPANIAŁE MIĘŚNIE PRZY MINIMUM WYSIŁKU" ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK ? CZYLI KOMPLEKSOWY ZESTAW KTÓRY POMAGA KAŻDEMU. NIEWAŻNE JAK WYGLĄDASZ, CZY MASZ W TEJ CHWILI 50 KILO NADWAGI CZY 50 KILO NIEDOWAGI Z TYM PAKIETEM BUDUJESZ MIĘŚNIE I SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ. PIERWSZE ZMIANY W SYLWETCE SĄ WIDOCZNE JUŻ PO KILKU DNIACH. KAŻDY PAKIET DZIK JEST DOPASOWANY INDYWIDUALNIE DO DANEJ OSOBY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK POZWALA NA SPALANIE TŁUSZCZU PRZY JEDNOCZESNEJ BUDOWIE MASY MIĘŚNIOWEJ DZIĘKI PRZEMIANIE ROZŁOŻONEJ NA PRECYZYJNE MIKRO CYKLE. UWAGA PAKIET DZIK NIE ZAWIERA STOSOWANIA NIEBEZPIECZNYCH STERYDÓW. CAŁA PRZEMIANA JEST ABSOLUTNIE KONTROLOWANA I BEZPIECZNA. ĆWICZENIA Z PAKIETU DZIK MOŻESZ WYKONYWAĆ W DOMU BEZ POTRZEBY CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK ZAWIERA W SOBIE PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANE: PLAN TRENINGOWY, PLAN ŻYWIENIOWY, PLAN SUPLEMENTACJI NA CAŁY OKRES TWOJEJ PRZEMIANY. PLANY KTÓRE DOSTAJESZ ODE MNIE MOŻNA RÓWNIEŻ STOSOWAĆ PÓŹNIEJ PO ZAKOŃCZENIU PRZEMIANY I UZYSKIWAĆ CORAZ WSPANIALSZE REZULTATY. ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl DODATKOWO W PAKIECIE DZIK DOSTAJESZ SEKRETNĄ WIEDZĘ OPRACOWANĄ PRZEZ SPECJALISTÓW, PODZIELONĄ NA ETAPY KIEDY MASZ JĄ STOSOWAĆ. TA WIEDZA JEST DOSTĘPNA TYLKO DLA WYBRANYCH. (UWAGA PAKIET DZIK JEST TO JEDYNE TAK KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE W  CAŁEJ POLSCE I EUROPIE.) ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl TO WSZYSTKO POZWALA CI WRESZCIE NA EKSTREMALNIE SKUTECZNĄ I SZYBKĄ PRZEMIANĘ! CO DAJE PAKIET DZIK: -EKSPRESOWO SPALASZ NIECHCIANY TŁUSZCZ! - JEDNOCZEŚNIE BUDUJESZ POKAŹNE MIĘŚNIE! - JESTEŚ SILNIEJSZY I SPRAWNIEJSZY! - JESTEŚ ZDROWY I PEŁEN ENERGII! - TWOJA KONDYCJA ZDECYDOWANIE SIĘ POPRAWIA! - STAJESZ SIĘ ODPORNY NA CHOROBY! - TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ O WIELE LEPSZE! - WYDŁUŻASZ SWOJE ŻYCIE NAWET O 20 LAT! - MASZ LEPSZE SAMOPOCZUCIE! - WZRASTA TWOJA SAMOOCENA. JESTEŚ PEWNIEJSZY SIEBIE! - KOBIETY CIĘ PODZIWIAJĄ! - MĘŻCZYŹNI ZAZDROSZCZĄ! ZAMÓW TERAZ NA STRONIE www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
przemo122399

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
przemo122399

DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl