Zajęcia w wodzie zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Wciąż przybywa nowych dyscyplin uprawianych w wodzie. Jedną z nich jest hrydrospinning, czyli jazda na stacjonarnym rowerku w wodzie
fit.pl
2015-11-02 00:00
Udostępnij
Hydrospinnig - jazda na rowerach pod wodą
Osoby, które decydują się na uprawianie tej formy aktywności fizycznej korzystają z płytkiego basenu i rowerków stacjonarnych, które są specjalnie przystosowane do tej formy aktywności fizycznej.

Hydrospinning to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym. Podczas treningu można optymalnie sterować treningiem według indywidualnego tempa poprzez zmianę oporu. Hydrospinning nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. W czasie jednego treningu można spalić od 600 do 1200 kcal!

Zajęcia charakteryzują się niewielkimi wymaganiami kondycyjnymi i choreograficznymi. Ta forma zajęć polecana jest wszystkim tym, którzy chcą podnieść poziom swojej sprawności fizycznej. Hydrospining to doskonałe zajęcia dla ludzi, którzy walczą z nadwagą i otyłością. To doskonała forma rozrywki dla seniorów i osób mających problemy z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym oraz cierpiących na osteoporozę.

Ćwiczenia w wodzie wpływają na wzmocnienie układu mięśniowego, przyczyniając się do zwalczania cellulitu.

Różne rodzaje treningów

Trening regeneracyjny: zajęcia ukierunkowane na usuwanie produktów przemiany materii, charakteryzujące się intensywnością małą i umiarkowaną /50-65% HR max/.
Trening dla początkujących: zajęcia ukierunkowane na poprawę wytrzymałości ogólnej, trening ekstensywny o charakterze ciągłym /65-75% HR max/. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich o różnym poziomie zaawansowania.
Trening Fatburning: zajęcia ukierunkowane poprawę wytrzymałości, spalanie tkanki tłuszczowej oraz ekonomizację pracy serca, trening ekstensywno - intensywny o charakterze pracy ciągłej /65-85% HR max/.
Trening dla zaawansowanych - poziom I: zajęcia ukierunkowane na poprawę sprawności wytrzymałościowej, o średniej i submaksymalnej intensywności /75-85% HR max/, dla osób średnio zaawansowanych, podczas których zwraca się uwagę na utrzymanie odpowiedniej intensywności i stosowane pozycje.
Trening dla zaawansowanych - poziom II: zajęcia charakteryzujące się dużą i wysoką intensywnością /85-95 % tętna max/, utrzymywaną w różnych przedziałach czasowych, przypominającą jazdę w górach, a zastosowane obciążenia wywierają wpływ na poprawę wytrzymałości i siły.

Artykuł przygotował Jan Paliwoda www.harmonylife.com.pl/

www.fit.pl