fit.pl mobile logo

Wiktoria Nnaka - Sama wybrałam taki styl życia

Wiktoria Nnaka to młoda zawodniczka, która w krótkim czasie osiągnęła wiele sukcesów w zawodach sylwetkowych. W ubiegłym roku wystartowała w 8 zawodach, zdobywając aż 16 medali oraz jeden srebrny w starciu z zawodowcami - IFBB Elite Pro World Championships, rozgrywanych w czasie sobotnich zawodów Arnold Classic Europe. Nam opowiedziała o początkach przygody ze sportem, przygotowaniach do zawodów, a także startach w czasie pandemii

W krótkim czasie osiągnęłaś wiele sukcesów i to w swoim debiutanckim sezonie. To dla Ciebie zaskoczenie czy doskonale wiedziałaś, co chcesz osiągnąć?

Tak, to co wydarzyło się w ubiegłym roku to był dla mnie duży szok. Oczywiście pracowałam i dawałam z siebie 220% ,żeby wypaść jak najlepiej, ale nie spodziewałam się tylu sukcesów w jednym (i to debiutanckim!) roku.

Rok 2020 był dla Ciebie bardzo udany. Pandemia nie pokrzyżowała Ci planów i udało Ci się osiągnąć sukces. Czy fakt, że wokół szalał koronawirus sprawił, że przygotowania do zawodów były trudniejsze?

Przez pandemię nie odbyły się wszystkie planowane na wiosnę starty. Jednak patrząc na to teraz, uważam, że wyszło mi to na dobre. Lepiej przygotowałam się do kolejnych zawodów i rezultat był doskonały. Całe szczęście nie miałam problemu z wykonaniem treningów, bo przez cały czas miałam dostęp do prywatnej siłowni.

Skąd w ogóle pomysł, żeby startować w zawodach sylwetkowych?

Z inicjatywą wyszedł mój trener. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z treningami w ogóle o tym nie myślałam. Gdy jednak postanowiłam startować uzgodniliśmy, że zrobię to dopiero wtedy, gdy będę odpowiednio przygotowana.

Czy Twoje sukcesy, które osiągnęłaś w mijającym roku wymagały od Ciebie dużych wyrzeczeń?

Dla niektórych może wydawać się, że tak. Imprezy, wyjścia na miasto, czy "obiad u dziadka" nie wchodzą w grę w trakcie przygotowań. Jednak coś za coś, sama wybrałam taki tryb życia i wiedziałam na co się piszę.

Mówi się o Tobie, jako o objawieniu polskiej sceny fitness. Jak czujesz się z takimi opiniami?

Nadal jest to dla mnie trochę dziwne i czasem nawet zawstydzające!

Wróćmy do początku. Mała Wiktoria jest dziewczynką aktywną czy raczej spokojną?

Myślę, że raczej spokojną. Od małego byłam związana z muzyką – uczęszczałam do szkoły muzycznej, co też w jakiś sposób mnie ukształtowało.

 Jak zareagowała Twoja rodzina, kiedy powiedziałaś, że chcesz zająć się fitness sylwetkowym?

Na początku podchodzili dość sceptycznie do zawodów bikini fitness. Z czasem jednak, gdy zobaczyli, ile czasu na to poświęcam i jak jest to dla mnie ważne, przekonali się do tego i teraz w pełni mnie wspierają. Podczas zawodów oglądają wszystkie transmisje!

image_processing20201214-23686-11p9a9n

Wiele osób myśli, że kobieta zajmująca się fitness sylwetkowym nie wygląda kobieco. Reagujesz jakoś na tego typu opinie czy po prostu robisz swoje?

Każdy ma inny gust i każdemu podoba się co innego. Ja to kocham, to jest moje życie i robię swoje.

Miałaś myśli, żeby przerwać przygotowania do zawodów i dać sobie z tym wszystkim spokój?

Myślę, że każdy ma jakieś chwile zwątpienia, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Ja w takich momentach przypominam sobie po co to robię i jak to jest dla mnie ważne. Na ten moment nie wyobrażam sobie mojego życia bez tego.

Jak wygląda Twój trening przed startem w zawodach, a jak w okresie roztrenowania? Sama go układasz czy pracujesz z trenerem?

Wszystkie moje treningi są układane przez trenera Dominika Nadolskiego, dokładnie pod moje potrzeby. Przed zawodami trenuję na średniej intensywności i wysokiej objętości, natomiast po zawodach przez tydzień trenuję na niskiej intensywności oraz niskiej objętości.

Przygotowując się do zawodów, na pewno stosujesz odpowiednią dietę. Czy zdarza się, że robić sobie odstępstwa od diety czy raczej trzymasz się swojej rozpiski?

Tak, trzymam się rozpiski żywieniowej i suplementacyjnej, którą układa mi mój drugi trener Pan Grzegorz Kępa. Raczej nie pozwalam sobie na odstępstwa. Staram się też pilnować jakości produktów, które jem i wybierać te jak najmniej przetworzone. Suplementy, które zażywam też muszą być sprawdzone i przebadane, dlatego większość moich suplementów jest z Olimp Sport Nutrition.

Możesz wskazać mocne i słabe strony Twojej sylwetki? Czy jest coś nad czym chciałabyś jeszcze po pracować?

Jest kilka obszarów, na których się obecnie skupiam i które chcę poprawić przed startami w przyszłym sezonie, ale nie będę zdradzać swojej taktyki

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl