fit.pl mobile logo

Zmień swoje nawyki żywieniowe! 5 naturalnych spalaczy tłuszczu

Wiele godzin na siłowni, bieganie co wieczór, spacery i starannie zbilansowana dieta - wszystkie te kroki mają przybliżyć Cię do wymarzonej, wysportowanej sylwetki. Zdarza się jednak, że pomimo ciężkiej pracy i wielu miesięcy starań, Twój organizm potrzebuje czegoś więcej. W takiej sytuacji pomóc Ci mogą… spalacze tłuszczu, które są jednym z najpopularniejszych suplementów wśród sportowców i kulturystów. Mało kto jednak wie, że wiele spalaczy znajdziesz również... w swojej kuchni lub spiżarni. Okazuje się bowiem, że matka natura dała nam dary, których działanie jest niemalże tak silne, jak działanie dedykowanych supli. Tylko po które z nich warto sięgnąć?

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to rodzaj suplementów, które mają za zadanie przyśpieszyć proces pozbywania się tkanki tłuszczowej. Spożywając je wspomagasz więc proces odchudzania i budowania masy mięśniowej, przy okazji podnosząc poziom energii i pobudzając do pracy swój metabolizm. Niektóre ze składników dodatkowo hamują lub tłumią apetyt, co ułatwia trzymanie reżimu diety.

Jaka dokładnie jest ich rola? Spalacze pomagają w redukcji zapasów tłuszczowych, które naturalnie gromadzi nasz organizm. W dużym uogólnieniu więc - suplementy mają za zadanie zmobilizować organizm do spalania tłuszczu za pomocą procesu termogenezy i/lub lipolizy. Suplementy te stosuje się najczęściej przed intensywnymi treningami – jako wsparcie dla wykonywanych ćwiczeń.

Na rynku dostępne są zarówno dedykowane, profesjonalne suplementy, po które chętnie sięgają sportowcy, jak i… produkty spożywcze, które wykazują się podobnymi właściwościami.

Naturalne spalacze tłuszczu

Mówiąc o naturalnych termogenikach, mamy na myśli produkty, które dostępne są na sklepowych półkach i które z powodzeniem wykorzystywać możesz… w swojej kuchni. Są to między innymi:

  • Cynamon – to nie tylko aromatyczna przyprawa, z którą łączy się np. suszone owoce lub którą wrzuca się do zimowej herbaty - to przede wszystkim jeden z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu, który rzeczywiście przyśpiesza przemianę materii. Co ważne – rekomenduje się go również osobom z zaburzoną glikemią, ponieważ ma zdolności do regulowania poziomu cukru i insuliny we krwi. Dzięki tym właściwościom cudownie uzupełnia dietę z niskim indeksem glikemicznym i przy okazji zmniejsza uczucie wilczego głodu. Regularnie spożywany cynamon sprawia, że tkanka tłuszczowa odkłada się w znacznie mniejszym stopniu, przy okazji niosąc za sobą właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające.
  • Imbir – cudowna przyprawa kuchni indyjskiej oraz ulubiony składnik domowych syropów na przeziębienie lub ból gardła. Gdy połączysz erytrytol z imbirem, stworzysz także cudownie rozgrzewającą pastę do herbat i porannej wody z cytryną. Od lat wykorzystuje się go w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie – głownie jako lek na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Imbir bowiem neutralizuje kwasy żołądkowe, ale także łagodzi bóle mięśniowe i zmniejsza stany zapalne – w tym zakwasy potreningowe.
  • Kurkuma – podobnie jak płatki drożdżowe - jest wyjątkowo niepozornym składnikiem, który stosuje się jako prewencję przed otyłością. Dodatkowo zmniejsza nadwrażliwość komórek organizmu na leptynę – czyli hormon, który pełni kluczową rolę w regulowaniu apetytu. Dzięki kurkumie więc rzadziej odczuwasz głód i lepiej odczytujesz sygnały, które daje Ci twój ośrodek głodu i sytości. Dodatkowo, kurkuma ma działanie przeciwutleniające – tzn., że chroni organizm przed starzeniem i powstawaniem wolnych rodników.
  • Kofeina – zarówno w kawie, jak i czarnej herbacie – chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że kofeina ma działanie silnie pobudzające. Dzieje się tak dlatego, że składnik ten ma zdolność do podnoszenia ciśnienia krwi, co z kolei pozytywnie wpływa na przemianę materii. W ostateczności więc picie kawy lub herbaty poprawia prace mózgu, zwiększa koncentrację, dodaje energii, przyśpiesza spalanie kalorii i pozytywnie wpływa na wytrzymałość organizmu. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać wyłącznie sprawdzone, dobrej jakości ziarna (lub liście w przypadku herbaty) – tzn. bez sztucznych aromatów i cukru, który często znajdziesz w saszetkach 3w1. Ponadto, dodawanie cukru i mleka do kawy może osłabić efekt pobudzenia.
  • Czosnek – uniwersalna przyprawa, którą spotkamy w niemalże każdej kuchni świata. Oprócz oczywistych walorów smakowych, czosnek ma też działanie rozgrzewające. To dzięki niemu podnosi się temperatura naszego ciała, pocimy się, a co za tym idzie – spalamy więcej kalorii. Dlatego też przyprawę tą chętnie dodaje się do mleka i domowych syropów, które mają za zadanie ułatwić walkę z grypą i przeziębieniem. Wszystko to uzupełniają właściwości przeciwzapalne, będące wsparciem w leczeniu infekcji (również grzybicznych).

 

Powyższe produkty oferuje ci sklep ze zdrową żywnością – Swojska Piwniczka. To tam znajdziesz najlepsze, naturalne spalacze tłuszczu, które pozwolą Ci zachować piękną sylwetkę, zdrowie i witalność. Sięgnij po nie, aby wznieść swój trening na wyższy poziom!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl