fit.pl mobile logo

One Family Challenge – wyjątkowy, rodzinny projekt triathlonowy

Czy można pogodzić start w prestiżowej imprezie triathlonowej na długim dystansie z pomocą polskim uchodźcom z Donbasu? Okazuje się, że tak. Wyjątkowa idea wsparcia organizacji niosącej pomoc tym uchodźcom zrodziła się w głowie triathlonisty – amatora. Przy pomocy rodziny, przyjaciół i bezinteresownym zaangażowaniu różnych firm – zostanie ona zrealizowana w najbliższą sobotę, 10 października 


Autorem pomysłu jest Jan Lipczyński – triathlonista amator startujący między innymi w cyklu Enea Tri Tour na dystansach 56,5 oraz 112,95. Jak każdy miłośnik tej dyscypliny marzy o największym z triathlonowych wyzwań – jakim jest dystans długi (3,8 km pływania, 180 km na rowerze oraz 42 km biegu). Miniony sezon spędził na przygotowaniach do wyzwania pokonania dystansu pełnego, który miał pokonać w Hiszpanii w październiku.

- Podczas jednego z dłuższych treningów biegowych myślałem o wielu rzeczach, o swoim starcie, o tym co dzieje się z uchodźcami w Europie – wspomina Jan. – Pomysł przyszedł sam: przecież można to połączyć i zrobić dzięki temu coś dobrego, pozytywnego! – dodaje. – W moim przypadku przeznaczam środki na Fundację Wolność i Demokracja, która wspiera polskich uchodźców z Donbasu, gdyż uznałem że temat ten jest dla mnie istotny. Idea jest taka, żeby finanse z jednego startu przeznaczyć na szczytny cel, a z pomocą znajomych i rodziny sprostać triathlonowemu czy biegowemu wyzwaniu samodzielnie. Liczę, że idea ta zakiełkuje wśród sportowców – podsumowuje Jan.

W sobotę wsparcia udzielą przede wszystkim rodzina i przyjaciele, którzy przygotują logistycznie trasę, żywność a przede wszystkim strefę mety w miejscowości Wyszynki, gdzie Jan wraz z towarzyszami ukończy triathlonowe zmagania. Projekt okazał się bowiem inspirujący także dla bliskich Janka, którzy będą towarzyszyć jemu na trasie pływackiej, kolarskiej i biegowej. Aktywny doping ma pomóc triathloniście w dotarciu do upragnionej mety. Projekt spotkał się z szerokim odzewem wśród społeczności triathlonowej, stąd możliwe, że weźmie w nim udział większa ilość chętnych, dołączających w trakcie wyzwania.

Przedsięwzięcie możliwe jest także dzięki wsparciu firm i organizacji, które bezinteresownie zdecydowały się zaangażować w ten wyjątkowy projekt. Swojej marki i wsparcia komunikacyjnego udzieliła federacja Challenge Family, która zezwoliła na użycie logotypu i tym samym nazwy tego projektu: One Family Challenge. Założenia tej wyjątkowej inicjatywy wpisują się w markę Challenge Family, dla której rodzinne uprawianie sportu i kibicowanie swoim najbliższym, a przede wszystkim pokonanie stawianych wyzwań jest kluczowe. Równie entuzjastycznie podszedł do sprawy koncern Enea S.A, który objął swoim patronatem to przedsięwzięcie. Firma przekaże ponadto dla uczestników triathlonowe pudła mocy oraz umożliwi autorowi pomysłu start w przyszłorocznych mistrzostwach Europy
w triathlonie. Impreza ta odbędzie się w lipcu 2016 r. w Poznaniu.Termy Maltańskie udostępnią Janowi tor, na którym w sobotę, 10 października, zawodnik wystartuje z samego rana i przepłynie dystans 3,8 km. Firma Endu Sport – organizator największego cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour zapewni mu wsparcie techniczne i logistyczne podczas 180 km trasy rowerowej, którą pokona ze swoim wujem – kolarzem amatorem – również Janem. Endu Sport przekaże bidony, strój i potrzebny na trasie sprzęt oraz zabezpieczy odcinek biegowy. ActiveHero.pl dostarczy w trakcie całego wyzwania suplementy i izotoniki.

- Jesteśmy więcej niż otwarci na tego typu inicjatywy – mówi Wojciech Kruczyński, Prezes Endusport i Dyrektor cyklu Enea Tri Tour. – To nie tylko promocja wspaniałej dyscypliny, jaką jest triathlon, ale także szczytnej idei, która w mojej ocenie ma szansę rozprzestrzenić się wśród triathlonistów i biegaczy w całej Europie. Z dumą wspieramy projekty takie jak Ultratriathlon żołnierzy sił specjalnych, czy właśnie One Family Challenge. Są to wydarzenia łączące sport z promocją ciekawej, wartościowej idei – dodaje.

Trasa rowerowa pobiegnie w kierunku Piły tak, aby nieopodal miejscowości Wyszynki rozpoczął się finalny etap - biegowy: 42 kilometry. Tutaj również dołączą znajomi i rodzina - bądź to wspierając biegiem, bądź dostarczając biegaczom żywność i napoje. Pełen dystans maratoński ma zamiar pokonać z Jankiem Aleksander Rosa – na co dzień rzecznik prasowy imprez triathlonowych organizowanych przez Endu Sport, a prywatnie – przyjaciel rodziny. Żywieniowe wsparcie zapewni również Lyfe Diet Catering.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl