fit.pl mobile logo


Co zabrać na kilkudniową wycieczkę rowerową? Oto lista niezbędnego ekwipunku turystycznego

Zbliżają się ciepłe wiosenno-letnie miesiące. Czas wrócić do formy i zorganizować jakiś rowerowy wypad. Masz już pompkę, bidon, zestaw kluczy, zapasową dętkę, smar i całą resztę niezbędnego kolarskiego sprzętu. Teraz pozostaje Ci upchać do plecaka i sakw ekwipunek czysto turystyczny, outdorowy. Jeśli nie do końca wiesz, co może Ci się przydać, niżej znajdziesz listę najniezbędniejszych rzeczy, które dobrze jest zabrać na kilkudniową wycieczkę rowerową.

Bliższa koszula ciału, czyli nocleg i odzież

Zacznijmy od kilku truizmów – po wielu godzinach znojnego pedałowania wreszcie przyszedł czas na odpoczynek. Jeśli zamierzasz sypiać pod gołym niebem, co jest i przyjemne i pożyteczne (bo pozwala zaoszczędzić trochę grosza), potrzebny Ci będzie śpiwór i karimata. Namiot jest opcjonalny – późną wiosną oraz latem nie trzeba go ze sobą targać (przed deszczem osłoni cię np. rozwieszony między drzewami tarp).

Dobór odpowiedniej odzieży jest już trochę bardziej wymagający. Przede wszystkim weź pod uwagę, że w naszej strefie klimatycznej pogoda bywa kapryśna. Lepiej więc przygotować się na różne „załamania” czy gwałtowne opady. Do plecaka wrzuć kilka sztuk syntetycznych koszulek, koszulkę do spania, softshell lub polar, długie i krótkie spodnie, parę zapasowych butów, kilka kompletów bielizny, coś przeciwdeszczowego (kurtkę lub ponczo), czapkę, komin (na szyję), rękawiczki i kamizelkę odblaskową.

Zaznaczam, że te, i podobne, akcesoria outdorowe znajdziesz na combat.pl.

 

Czas się pokrzepić

Podczas kilkudniowych wypadów musisz zadbać nie tylko o sen i suche ubranie, ale i o żołądek. Jeśli nie zamierzasz stołować się w lokalach, weź ze sobą benzynową lub gazową kuchenkę turystyczną, zestaw naczyń, małą patelnię oraz metalowy kubek. No i prowiant, rzecz jasna. Opcja minimum to konserwy, zupy z paczek, liofilizaty. W grę wchodzą też wszelkie makarony, ryże, kasze – okraszone albo i nie, wedle uznania.

 

Apteczka, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

Podczas rowerowego wojażu wszystko zdarzyć się może. I choć na każdą okoliczność przygotować się nie da, warto jednak uwzględnić w rachubach różne drobne wypadki i zdrowotne przygody. No i wziąć ze sobą apteczkę, w której powinny się znaleźć: środki przeciwbólowe (Nurofen, Apap), węgiel, plastry, gaza, bandaż elastyczny, maść na stłuczenia i rozgrzewająca, wapno, krem z filtrem UV, coś na komary i kleszcze.

 

Drobna uwaga w kwestii higieny

Jak powszechnie wiadomo, człowiek się poci. Zwłaszcza latem, gdy solidnie pedałuje. A jak tak popedałuje ileś godzin, to spoci się nawet bardzo. I wtedy przyda mu się mydło lub żel pod prysznic, ręcznik, dezodorant i szczoteczka do zębów. Poza tym nawilżane chusteczki, papier toaletowy, pęseta (do usuwania kleszczy), obcinacz do paznokci i podobne utensylia.

 

Na koniec kilka drobiazgów

Jeśli zostało Ci jeszcze odrobinę miejsca, do plecaka lub sakwy wrzuć: powerbank, okulary przeciwsłoneczne, gaz pieprzowy, taśmę izolacyjną i co tam jeszcze uznasz za niezbędne.

Sporo z wymienionych wyżej rzeczy znajdziesz na combat.pl. Szerokiej drogi!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl