fit.pl mobile logo


Czy jazda na rowerze pozwoli zachować zdrowie i kondycję na długie lata?

Rower to wspaniała forma aktywności fizycznej. Można z niego korzystać niezależnie od pory roku, ostatecznie podczas mrozów i śniegu przesiadając się z klasycznego na stacjonarny. Pozwala także na swobodne przemieszczanie się oraz wpływa korzystnie na nasze zdrowie i kondycję.

Dlaczego właśnie rower?

 

Aktywny wypoczynek na rowerze przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Oto kilka z nich:

 • poprawa kondycji fizycznej: jazda na rowerze jest skuteczną formą ćwiczeń, która pomaga wzmocnić mięśnie, poprawić wydolność serca i płuc, a także zwiększyć wytrzymałość;
 • obniżenie ryzyka chorób serca: regularne korzystanie z roweru może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, co może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca;
 • poprawa samopoczucia: jazda na rowerze może poprawić nastrój i zmniejszyć stres;
 • oszczędność pieniędzy: rower jest ekonomiczną formą transportu, która pozwala oszczędzić pieniądze na paliwo i konserwację samochodu;
 • ochrona środowiska: jazda na rowerze to czysty i przyjazny środowisku sposób na przemieszczanie się. Korzystając z roweru, przyczyniasz się do ochrony naszej planety;
 • integracja ze społecznością: jazda na rowerze może być świetną okazją do integracji ze społecznością, zarówno dzięki wspólnym wycieczkom z innymi rowerzystami, jak i poprzez uczestnictwo w zorganizowanych wydarzeniach rowerowych;
 • zabawa: jazda na rowerze jest po prostu świetną zabawą i dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób.

 

Rower stacjonarny zimą a klasyczny latem

 

Rower stacjonarny jest doskonałym rozwiązaniem do ćwiczeń w domu zimą, kiedy nie ma możliwości jazdy na zewnątrz. Latem lepiej używać klasycznego roweru, ponieważ jazda na świeżym powietrzu jest korzystniejsza dla zdrowia i pozwala na interakcję ze światem zewnętrznym.

Oczywiście rower stacjonarny oferuje kontrolowane i bezpieczne środowisko do ćwiczeń, podczas gdy jazda na zewnątrz niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa, takie jak ruch uliczny i nierówna nawierzchnia. Dlatego właśnie kobietom w ciąży czy osobom silnie niedowidzącym, a także po różnych kontuzjach czy urazach zaleca się treningi na rowerze stacjonarnym zamiast jazdy na klasycznym. Jeśli jednak nie jesteś w ciąży, a twoje zdrowie pozwala Ci na korzystanie z klasycznego roweru – używaj go podczas ładnej pogody.

2(7)

Jeżdżę dużo na rowerze, czy muszę korzystać również z innych form aktywności?

 

Jednorodna forma ruchu zawsze jest mniej korzystna niż różnorodne aktywności. Oczywiście jeśli lubisz jazdę rowerem, nie musisz z niej rezygnować. Po prostu włącz do swojej codziennej rutyny pewne czynności, które pozwolą na zachowanie większej równowagi treningowej. To nie muszą być znaczące zmiany. Wystarczy zacząć więcej korzystać ze schodów, wykonać kilka skłonów rano i wieczorem czy wprowadzić pewne modyfikacje w sypialni. Kontakty intymne to również forma aktywności fizycznej – jeśli zależy Ci na zwiększonej aktywności, postaw na pozycje wymagające wydatkowania energii. Możesz również wspomóc się gadżetami kupionymi w dobrym sklepie z akcesoriami erotycznymi, np. easytoys.pl.

 

Czy aktywność fizyczna wystarczy, żeby zachować zdrowie?

 

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale zawsze musi jej towarzyszyć odpowiednie żywienie. Prawidłowa dieta to taka, która zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach i ilościach. Białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne i woda muszą być zapewnione organizmowi w dawkach zależnych od indywidualnych potrzeb, stylu życia i aktywności fizycznej, a także od wieku oraz stanu zdrowia.

Ważne jest, aby unikać nadmiernego spożywania cukrów prostych, tłuszczów nasyconych i soli, a także pić wystarczającą ilość wody i spożywać odpowiednie ilości błonnika. Zaleca się włączenie do diety dużej ilości warzyw i owoców oraz białka pochodzącego z chudego mięsa, ryb, roślin strączkowych i orzechów.

Prawidłowa dieta powinna być zróżnicowana i urozmaicona, żeby zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ważne jest również, aby była łatwa do utrzymania w dłuższej perspektywie czasowej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl