fit.pl mobile logo


Jazda na rowerze elektrycznym zyskuje na popularności

Męskie i damskie rowery elektryczne są chętnie wykorzystywane przez mieszkańców miast do przemieszczania się do pracy, by uniknąć korków. Sięgają po nie także mieszkańcy mniejszych miejscowości, którzy chcą przemieszczać się szybko i tanio po najbliższej okolicy. Szeroki wybór rozmiarów i typów rowerów elektrycznych sprawia, że odpowiednie modele dla siebie znajdują osoby w każdym wieku. Co warto wiedzieć o jednośladach z napędem elektrycznym?

 

1. Rower elektryczny miejski - tani środek lokomocji do miasta

2. Rower elektryczny dla niej i dla niego

3. Jakie korzyści ma jazda na rowerze elektrycznym?

Silnik elektryczny w rowerze ułatwia przemieszczanie się na długich trasach oraz podjeżdżanie pod większe wzniesienia. Jest to spore ułatwienie zwłaszcza dla osób o słabszej kondycji fizycznej. Rower z napędem elektrycznym sprawia, że każdy może jeździć na rowerze, gdy ma na to ochotę. Wystarczy wsiąść na swój pojazd i wybrać się na wycieczkę. W ten sposób poprawi się samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Dowiedz się więcej na temat korzyści z jazdy na rowerze z silnikiem elektrycznym.

Rower elektryczny miejski - tani środek lokomocji do miasta

Wybierając rower zamiast samochodu z silnikiem spalinowym, można sporo zaoszczędzić. Wysokie ceny benzyny i oleju napędowego sprawiają, że jazda autem bez pasażerów staje się nieopłacalna. Na rowerach elektrycznych jeździ się znacznie taniej. Zwykły rower w ogóle nie wymaga wydawania pieniędzy, by przejechać z punktu A do punktu B, jednak jazda na nim jest męcząca. Rower elektryczny miejski porusza się lekko i szybko po każdej drodze. Można pokonywać nim nawet duże odległości bez zbędnego wysiłku. Ładowanie silnika to wydatek kilkudziesięciu groszy, dlatego pozwala na znaczne oszczędności w domowym budżecie. Baterie do roweru elektrycznego mają dużą pojemność, dlatego e bike ma większy zasięg, niż wydaje się na początku. W zależności od stylu jazdy można przejechać nim ponad 100 km, dlatego rowery elektryczne zdobywają coraz większą popularność na całym świecie.

Rower elektryczny dla niej i dla niego

Elektryczne rowery dla kobiet i mężczyzn mają sporą pojemność baterii i długą żywotność, dlatego jeden pojazd służy przez lata. Renomowana marka silnika ogranicza liczbę napraw i wydatki z nimi związane. Dzięki temu rower elektryczny damski i męski sprawdza się znakomicie w każdych warunkach drogowych. Można korzystać z niego przy każdej okazji. Modele crossowe i MTB są przeznaczone do jazdy po bezdrożach i terenach pagórkowatych, natomiast miejskie mają wygodne siodełko, które zapewnia wysoki komfort jazdy i wymusza utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. Dodatkowo użytkownik może dopasować rozmiar ramy do swoich indywidualnych potrzeb i wzrostu.

Jakie korzyści ma jazda na rowerze elektrycznym?

Decydując się na rower elektryczny trekkingowy lub miejski, można sporo zyskać, jeśli chodzi o zdrowie. Długie przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że odporność organizmu rośnie. Rowerzysta rzadziej choruje na przeziębienia i inne infekcje układu oddechowego. Ma również lepszą kondycję. Wydolność płuc i serca rośnie, co sprawia, że cały organizm pracuje sprawniej. Dodatkowo rower elektryczny sprzyja ekologii. Rezygnacja z samochodu na rzecz jednośladu ogranicza ilość spalin, które w okresie letnim zmieniają się w smog fotochemiczny. Jest to doskonały wybór także dla osób, którym zależy, by unikać korków. Auta stoją na ulicach w długich korkach zwłaszcza o poranku i w popołudniowych godzinach szczytu. W tym czasie rowerem można przemieścić się nawet dwa razy szybciej na tej samej trasie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl