fit.pl mobile logo


Odwagę można i trzeba trenować - Szymon Godziek, opowiada o tym, w jaki sposób przygotowuje się do sezonu

Szymon Godziek to jeden z najlepszych na świecie zawodników freestyle MTB i freeride. Sportowiec w październiku ubiegłego roku jako pierwszy Polak w historii zajął miejsce na podium Red Bull Rampage – najbardziej ekstremalnych zawodów rowerowych na świecie. Jak sam przyznaje - przekraczanie własnych granic i walka z grawitacją napędzają go podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w sporcie jak i w życiu.

Od czerwca 2022 roku zawodnik jest także Partnerem marki CUPRA. Na co dzień korzysta z pierwszego autorskiego CUV-a – CUPRY Formentor. Przestronny samochód zapewnia mu wysoki komfort podróżowania. Odwaga, pasja, przekraczanie własnych granic - to wartości wpisane w DNA marki i kluczowe kryteria, którymi kieruje się, zapraszając do współpracy swoich Partnerów.

Trening ciała

Kolarstwo grawitacyjne jest sportem mocno uzależnionym od warunków atmosferycznych - wiatr i deszcz ograniczają możliwości trenowania na świeżym powietrzu. W takich dniach sportowiec zamyka się na siłowni ze swoim fizjoterapeutą, gdzie wykonuje ćwiczenia wykorzystujące ciężar własnego ciała.

- Od kilku lat dużą role w moich treningach odgrywa motocross, który bardzo uzupełnia się z rowerem. Kiedy z powrotem przesiadam się na rower czuję się dużo lepiej: rower w odczuciu jest lżejszy, skocznie są mniejsze. Taka chwilowa zmiana perspektywy jest bardzo cenna – mówi Szymon.

Zawodnikowi zależy także na tym, żeby nie robić dłuższych przerw, dlatego w zimie chętnie odwiedza ciepłe zakątki Hiszpanii.

- Od wielu lat zimą regularnie odwiedzam okolice Barcelony, gdzie razem z hiszpańską ekipą trenujemy przed rozpoczęciem sezonu. W tym sporcie liczą się ludzie, dlatego kiedy tylko mogę staram się trenować z kimś. To wzajemne nakręcanie się jest bardzo ważną częścią naszych treningów – dodaje Godziek.

Trening głowy

Poza olbrzymim talentem i ciężką pracą kolarstwo grawitacyjne i freeride wymagają także niebywałej odwagi. Salto nad 30-metrowym kanionem, peletonem Tour de Pologne czy rozpędzonym pociągiem towarowym – Godziek niejednokrotnie udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jak odnaleźć w sobie odwagę do robienia takich rzeczy?

- Odwagę również można i trzeba trenować. Moim sposobem jest minimalne, ale częste przekraczanie własnych granic. Podczas każdego swojego treningu staram się zrobić trick, którego się boję, który nie zawsze mi wychodzi. Każdy kolejny raz jest dla mnie łatwiejszy – komentuje ambasador marki CUPRA.

W ciągłej w podróży

Nieustanne podróże to nieodłączna część tego sportu. Zawody i pokazy odbywają się na całym świecie, co oznacza, że każdego roku zawodnicy pokonują tysiące kilometrów, odwiedzając odległe zakątki globu. Trudnością jest fakt, że wszędzie trzeba podróżować z rowerem, czasem więcej niż jednym.

- Odkąd rozpocząłem współpracę z CUPRĄ po Europie podróżuję wyłącznie Formentorem. To świetny, pakowny samochód, który poza wymiarem praktycznym daje mi również dużo zabawy i przyjemności – mówi Szymon.

Rower, rower i co jeszcze?

Szymon podkreśla, że nie umie odpoczywać w taki sposób, w jaki rozumie to większość osób. Kiedy nie jeździ na rowerze najczęściej pochłania go inny sport – motocross lub deskorolka. Dużo wolnego czasu poświęca też na dopracowywanie własnych tras treningowych.

CUPRA łączy ekspresyjny design, kraftową jakość i sportowe osiągi. Firma od samego początku zaprasza do współpracy osoby, które poszukują w swoim życiu autentycznych, silnych doświadczeń. Globalnymi ambasadorami brandu są doceniani sportowcy, m.in.: Marc ter Stegen, Anzu Fati, Mattias Ekstrom, Jordi Gene i Alexia Putellas. Razem tworzą tzw. CUPRA Tribe – społeczność, która inspiruje do wprowadzania zmian w swoim życiu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl