fit.pl mobile logo


Porównanie klasycznych rowerów z rowerami elektrycznymi

Dbanie o kondycję fizyczną jest ważnym elementem zdrowego trybu życia. Aby utrzymać ją na odpowiednim poziomie, należy zachować ruch, najlepiej na co dzień oraz uprawiać sport, który sprawia radość. Rodzajem aktywności fizycznej, która jest doskonałym połączeniem przyjemności oraz wielu korzyści jest rower elektryczny.

 

Jak działa rower elektryczny?

Klasyczne trekkingowe rowery są napędzane jedynie siłą ludzkich mięśni. Sprawia to, że kondycja fizyczna rośnie w dość szybkim tempie, jednak może powodować szybkie męczenie się. Standardowy rower nie zostanie wykorzystany przez osobę, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, ponieważ nie posiada ona odpowiedniego przygotowania pod względem wydolności do takiej aktywności fizycznej. Może wykonać serię wycieczek rowerowych, z każdą kolejna poprawiając swój wynik, jednak w dalszym ciągu, jeżeli zmęczy się podczas jej trwania, musi przerwać trening, zatrzymując się. Powoduje to opóźnienia oraz stratę cennego czasu. Z tego względu oraz z wielu innych powodów, coraz bardziej popularne stają się rowery elektryczne.

Posiadają one silnik elektryczny, który umożliwia przełączenie się z trybu manualnego na elektryczny. Wówczas rower jest napędzany nie siłą ludzkich mięśni, a specjalnym silnikiem. Można również wspomagać się elektryką podczas trudnych podjazdów, dla przykładu górskich, które wymagają pełnego zaangażowania mięśni. Rowery elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla osób początkujących oraz takich, które wiedzą, że na rowerze elektrycznym mogą spokojnie jeździć do pracy, oszczędzając pieniądze oraz dbając o środowisko, pozostawiając samochód na parkingu.

Co jest ważne w przypadku rowerów elektrycznych?

Z rowerami elektrycznymi jest podobnie jak z nowymi samochodami z napędem elektrycznym. Wiele osób twierdzi, że nie ufa nowym rozwiązaniom, jednak chce przetestować. Następnie okazuje si, ze górskie rowery elektryczne umożliwiają wykonanie porządnego treningu, który przyniesie korzyści zdrowotne, ale zwykły rower w porównaniu do tego z silnikiem elektrycznym powoduje znacznie większe straty energii, które nie są pożądane na długich trasach.

W rowerach elektrycznych najlepiej sprawdzi się dobre umiejscowienie silnika. Powinien on znajdować się w takim miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzał w poruszaniu się ani nie utrudni rowerzyście wykonywania ruchów, które są potrzebne do zachowania równowagi lub bezpieczeństwa. Marka silnika również jest istotna przy wyborze roweru. Maksymalna moc silnika uzależniona jest od potrzeb użytkownika. Jeżeli ma być to rower z przeznaczeniem do jazdy górskiej, warto postawić na mocny silnik elektryczny, który sprawdzi się w trudnych warunkach dla maszyny. Jeżeli natomiast ma to być zastępstwo dla tradycyjnego roweru, wystarczy mniejsza moc. Jednak w każdym w tych przypadków istotne jest, aby marka była sprawdzona, a jakość nie pozostawała żadnych złudzeń. Musi to być niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach oraz nie przestanie działać wtedy, kiedy jest potrzebny.

Gdzie można kupić dobry rower elektryczny?

Sprawdzając w wmbikes.pl otrzymuje się gwarancję wysokiej jakości oraz niezawodności. Co jest istotne, jest to doskonały stosunek ceny do jakości. Wszystkie rowery elektryczne dostępne w sklepie internetowym są dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnych grup użytkowników. Niezależnie od przeznaczenia, posiadają ergonomiczne wyposażenie oraz doskonale wykonane niezbędne elementy, które sprawdzają się zarówno w trudnych terenach jak i w mieście podczas wycieczki lub jazdy do pracy.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl