fit.pl mobile logo


Rowery miejskie - czy to dobre rozwiązanie na dojazdy pracy? Sprawdzamy!

Grono sposób, które nie traktują roweru jako ciekawej opcji zarezerwowanej tylko na weekendy, na dalekie wojaże, wciąż się powiększa. Coraz częściej decydujemy się na zakup jednośladu w pełni świadomie, traktując go jako główny środek transportu np. po do pracy czy na zakupy. Czym kierować się przy wyborze roweru miejskiego? Zobaczmy!

Czy rowery miejskie są dla każdego?

Miejsce pracy prawdopodobnie odwiedzasz co najmniej kilka razy w tygodniu. Oznacza to dwa kursy jednego dnia. Pokonywanie tej trasy rowerem to nie tylko oszczędności na paliwie, ale i troska o swoje zdrowie i o planetę!

O czym warto pamiętać przed wyborem idealnego jednośladu? Przede wszystkim trzeba oszacować odległość, jaka dzieli Twój dom od biura. Przesiadając się na rower, warto dokładnie oszacować długość trasy, by nagle nie okazało się, że jest ona ponad nasze siły.

Spójrz też uważnie na swoje otoczenie: jeśli w drodze do firmy przejeżdżasz przez kilka sąsiednich miejscowości i przy okazji podwozisz kolegów, rower niekoniecznie się u Ciebie sprawdzi. Jednak jeśli podsumowanie ilości kilometrów wzbudza jedynie irracjonalne zwątpienie we własne siły – sprawdź się!

Choć jeżdżenie do pracy w weekend brzmi niezbyt zachęcająco, to na początek warto przetestować trasę bez żadnej dodatkowej presji, bez limitu czasowego. Niewykluczone, że zaskoczy Cię, jak dalekie dystanse jesteś w stanie pokonać bez nadmiernego wysiłku! Skąd takie olśniewające efekty nawet u początkującego?

Doskonałej jakości, lekkie i wytrzymałe rowery miejskie proponuje Romet

Cechy rowerów miejskich – jak wybrać najlepszy?

Wszystko zależy od wybranego modelu pojazdu. Kluczowe są dwa aspekty techniczne: materiał, z którego wykonana jest rama oraz średnica kół. Średnicę wybierasz według swojego wzrostu. Materiał – stal lub aluminium – najlepiej uzależnić od spodziewanych trudności na trasie: jeśli więcej jest na niej wybojów i zagrożeń drobnymi uszkodzeniami, wówczas lepiej wybrać stal.

Kryterium ciężaru Twojego pojazdu może mieć znaczenie w zależności od płci – aluminiowy miejski rower damski jest oczywiście lżejszy od stalowego. Jednak poza tymi aspektami wybór właściwego jednośladu nie będzie od Ciebie wymagał praktycznie żadnej specjalistycznej wiedzy technicznej.

Rowery miejskie są zaprojektowane tak, by przeciętny użytkownik mógł zachować wygodną, wyprostowaną postawę i komfort użytkowania. Stąd dobrej jakości jednoślad użytkuje się lekko i bez wysiłku.

Rowery miejskie jako środek transportu – same korzyści!

Korzyści z przejścia z samochodu na rower są nie do przecenienia. Po pierwsze – to bardzo zdrowa opcja. Dojeżdżając do pracy rowerem fundujesz sobie solidną porcję ruchu. Twoje ciało natychmiast zacznie odczuwać efekty, a gdy tylko przyzwyczaisz się do codziennej jazdy, automatycznie poprawi się też Twoja kondycja.
Zdrowie i lepsze samopoczucie to pakiet, który dostajesz wraz ze wskoczeniem na siodełko – oczywiście po pewnym czasie, kiedy zbudujesz już formę. A przecież na nich nie kończą się zalety! Jeżdżenie do pracy rowerem jest praktycznie bezkosztowe.

Porównaj kwotę, jaką wydasz na butelki z wodą na drogę z ceną paliwa. Bez ogólników – policz dokładnie, za ile tankujesz swój samochód. A teraz wyobraź sobie, że dzięki rowerowi większość tej kwoty możesz zaoszczędzić i przeznaczyć np. na swoje hobby czy szybszą spłatę kredytów.

No i wreszcie – względy środowiskowe! Jazda rowerem jest całkowicie zeroemisyjna. Przesiadając się na jednoślad dbasz o siebie, swój portfel i o naturę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl