fit.pl mobile logo


Zobacz jak zmieni się twoje cialo dzięki jeździe na rowerze

Wielogodzinne treningi na siłowni to nie jedyny sposób na to, by cieszyć się wysportowaną sylwetką. Czy wiesz, jakie efekty uzyskasz dzięki jeździe na rowerze? Sprawdź, co jednoślad może zrobić dla twojej figury.

Trening rowerowy dla zdrowia i urody

Modę na jazdę na rowerze można zauważyć już nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach. Znaczy to, że rower przestał nam służyć już tylko jako środek transportu, pozwala też przyjemnie spędzić czas oraz ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Niewiele osób wie, że jazda na rowerze angażuje nie tylko mięśnie nóg, ale niemal całe ciało.

Co daje jazda na rowerze?

  • Po pierwsze, trening rowerowy to świetny sposób na zgubienie zbędnych kalorii. Proces spalania jest aktywny praktycznie przez cały czas, gdy przebywamy na rowerze. Jazda na nim zaliczana jest do grupy ćwiczeń cardio, czyli wysiłku wytrzymałościowego
  • Trening rowerowy to świetny sposób na wyrzeźbienie nóg. Trenujesz mięśnie pośladkowe, dwugłowy uda, czworogłowy uda, łydki.
  • Nogi to nie jedyna sfera, którą ćwiczysz na rowerze. Ten sport angażuje również mięśnie brzucha i grzbietu.
  • Wreszcie – rower to samo zdrowie. Pozwala zwiększyć objętość płuc, ustabilizować pracę serca, dotlenić organizm i poprawić ogólną wydolność.

Jak widać, rower działa na ludzkie ciało bardzo wszechstronnie. To świetny sposób na doskonałą sylwetkę, ale i końskie zdrowie.

jaki-rower

Rower miejski, górski, szosowy – jaki wybrać?

To, na jakim rowerze będziesz jeździć powinno zależeć od miejsca treningu. Jeśli planujesz wybierać się rowerem codziennie do pracy lub szkoły, wystarczy ci dobry rower miejski, na przykład taki, który znajdziesz na stronie internetowej rowertour.com. Wypady poza miasto wymagają roweru szosowego, zaś zaprawione rowerzystki wybierające się na przejażdżkę po trudnym terenie powinny wybrać rower górski lub MTB.

Nie zapomnij o odzieży

Podczas treningu rowerowego dużą rolę odgrywa odzież. Po pierwsze, zaopatrz się w wygodne buty, które zapewnią ci swobodne pedałowanie. Spodnie i top powinny być wykonane z przewiewnego, lekkiego materiału, który zapewni skórze termoregulację. Nie zapominaj o ochronie w postaci kasku oraz ochraniaczy. Przydać mogą się również rękawiczki rowerowe, które niwelują podrażnienia dłoni długo trzymających kierownicę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl