fit.pl mobile logo

7 męskich kosmetyków do twarzy

Pielęgnacja męskiej skóry twarzy wydaje się dość prosta. Dla większości z nas nie jest niczym dziwnym, jeśli widzimy, że mężczyzna posiada w swojej kosmetyczce jedynie krem i piankę do golenia. Nie musi tak być.

Produkt do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie cery nie dotyczy tylko osób noszących makijaż. Każdego dnia nasza skóra ma styczność z zanieczyszczeniami. Trzeba pamiętać także o nadmiarze sebum, które sprawia, że czasem cera wygląda na tłustą i nieświeżą.

Jak wspomnieliśmy, większość mężczyzn nie używa na co dzień makijażu, dlatego omija ich usuwanie kosmetyków kolorowych. Cały proces jest więc nieco łatwiejszy, choć wymaga użycia specjalnych do tego produktów.

Oczywiście można myć twarz samą wodą, jednak w wielu przypadkach to nie wystarczy. Spora część panów sięga za to po mydło, co też nie jest najlepszą alternatywą, zwłaszcza dla skóry bardzo suchej.

Można użyć za to żelu lub delikatnej pianki oczyszczającej dla mężczyzn. Na rynku istnieje sporo takich produktów, które doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami bez podrażniania czy wysuszania cery.

Raz na jakiś czas każdej skórze pomoże peeling. Usunie on martwy naskórek oraz inne drobne niedoskonałości czy wągry i zaskórniki. Należy pamiętać, żeby nie robić tego zbyt często, ponieważ łatwo w ten sposób doprowadzić do nadmiernego przesuszenia.

Tonik do wyrównania pH

Kolejnym krokiem jest wyrównanie pH za pomocą toniku. Zamiast nakładania go na wacik można po prostu wlać odrobinę na dłoń i wklepać w twarz. Dobrym pomysłem jest też wstawienie toniku wraz z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi do lodówki, aby rano mieć dodatkową dawkę pobudzenia.

Lotion do twarzy

Ciekawe uzupełnienie męskiej pielęgnacji to lotion. Jest lżejszy niż krem, ale mamy do czynienia również z produktem o działaniu nawilżającym. Warto stosować go jako pierwszy krok zaraz po oczyszczeniu i tonizowaniu cery. Sprawdzi się też zamiast kremu, jeśli nie ma czasu na cały rytuał pielęgnacyjny.

Wydaje się, że to kosmetyk opcjonalny, a jednak warto mieć go u siebie jako doskonały zastrzyk szybkiego nawilżenia. Zwłaszcza w gorące dni, kiedy nakładanie produktów o tłustej konsystencji to duży dyskomfort. Gdzie znaleźć tego typu produkty? Sprawdź np. kosmetyki dla mężczyzn Hada Labo Tokyo.

Krem do twarzy dla mężczyzn

To absolutny must have codziennej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany krem nie tylko pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia, ale może mieć wpływ na opóźnienie oznak starzenia.

hadalabo_xniezbednychkosmetykowdotwarzy3

Niektórzy bagatelizują używanie kosmetyków dla mężczyzn, twierdząc, że przecież mogą nakładać wszystko, co znajduje się w łazience. Chociaż wielu tak właśnie robi, nie będzie to najlepsza strategia. Skóra mężczyzn jest grubsza i często ma zupełnie inne potrzeby, dlatego warto wybierać kosmetyki dedykowane tym problemom.

Najważniejsze, aby mieć świadomość, czego dopomina się cera i słuchać jej. Przykładowo – jeśli pojawia się dyskomfort, napięcie, suche miejsca, czas np. na dobry krem z kwasem hialuronowym. Kłopot z nadmiernym wydzielaniem sebum może rozwiązać lekki nawilżający krem, który pozostawi wykończenie matowe.

A może wybrać żel nawilżający do twarzy?

Dla wszystkich obawiających się, że krem obciąży ich skórę, warto zainteresować się alternatywą w formie lekkiego żelu. Nadal będzie on miał właściwości nawilżające, jednak wchłania się on bardzo szybko, nie pozostawiając widocznego śladu.

hadalabo_xniezbednychkosmetykowdotwarzy1

To świetne rozwiązanie również dla panów, którzy dzielą swoją pielęgnację na dzienną i nocną. Wieczorem dobrze jest nałożyć produkt o nieco gęstszej konsystencji. Będzie on miał szansę na całkowite wchłonięcie się w nocy, aby rankiem cieszyć się miękką i zdrową skórą.

Z kolei rano można sięgnąć właśnie po lekki żel, szczególnie gdy występuje problem błyszczenia się w strefie T. Warto też schować kosmetyk do lodówki, żeby rano nałożyć go np. na opuchniętą twarz (jeśli pojawia się akurat wtedy).

Krem pod oczy dla mężczyzn

Chociaż u mężczyzn proces starzenia się skóry wygląda nieco inaczej, nie oznacza to, że mają oni rezygnować z pielęgnacji okolicy pod oczami, najszybciej zdradzającej wiek. Oczywiście można nakładać ten sam krem na całą twarz, ale produkty dedykowanej tej strefie często jeszcze lepiej dbają o cienką skórę akurat w tym miejscu.

Kosmetyki do golenia i po goleniu

Jeśli mężczyzna sam dba o zarost, warto zainwestować w krem lub piankę czy żel do golenia (wyjątkiem będzie golarka bez możliwości golenia na mokro). Dzięki temu łatwiej będzie używać maszynki, a skóra w okolicy brody nie będzie podrażniona, ściągnięta i przesuszona.

hadalabo_xniezbednychkosmetykowdotwarzy4

Po całym zabiegu należy nawilżyć twarz. Mogą to być zarówno kosmetyki przeznaczone do używania po goleniu, jak i też np. lotion czy żel nawilżający. W przypadku brody dobrym rozwiązaniem będzie olejek pielęgnujący zarost i skórę. Dobrą opcją jest też kupienie całego zestawu kosmetyków dla mężczyzn, ponieważ zazwyczaj wychodzi on korzystnie cenowo.

Inne, opcjonalne kosmetyki do pielęgnacji brody:

  • balsamy,
  • szampony,
  • odżywki.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl