fit.pl mobile logo

ABC powakacyjnej regeneracji włosów

Letnie wyjazdy sprzyjają wypoczynkowi, ale nie zawsze kondycji naszych włosów. W okresie wakacyjnym włosy są szczególnie narażone na wiele szkodliwych czynników, jak promienie słoneczne, kąpiele w słonej, morskiej lub chlorowanej, basenowej wodzie czy wysoką temperaturę. Dlatego włosy po powrocie z urlopu wymagają odpowiedniej regeneracji. Co powinno być jej podstawą i na co warto zwrócić uwagę?

Kluczem wdrożenia skutecznego planu naprawczego dla włosów po urlopie jest przede wszystkim systematyczność w stosowaniu codziennej pielęgnacji. Aby przygotować dobry plan naprawczy, należy zacząć od oceny kondycji naszych włosów i skóry głowy.

Sprawdź stan włosów i skalpu, oceń potrzeby i problemy

Podczas wakacji nie jesteśmy w stanie uniknąć zetknięcia ze słońcem, które w nadmiarze sprawia, że włosy robią się bardziej suche i łamliwe a końcówki zaczynają się rozdwajać. Często również zapominamy o tym, że ochrony przed promieniowaniem UV potrzebuje nie tylko nasza skóra, ale także włosy. Rzadko stosujemy profilaktyczne działania, aby zabezpieczyć włosy przed wodą morską, pod wpływem której kosmyki tracą swoją naturalną wilgoć czy chlorowaną, która pozbawia skórę głowy naturalnego ochronnego biofilmu. Popełniamy często nieświadomie wiele błędów w okresie letnim odbijających się na kondycji naszych włosów. Dlatego ocena stanu włosów po powrocie z wakacji to punkt wyjścia do zastosowania działań regeneracyjnych. Możemy wykonać ją samodzielnie w domu na podstawie oceny wyglądu włosów, ale gdy widzimy, że włosy są bardzo zniszczone, zaczynają wypadać lub zauważamy jakieś niepokojące zmiany na skórze głowy, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Trycholog przeprowadzi wywiad dotyczący zdrowia i kondycji włosów, badanie fizykalne oraz badanie trichoskopowe. Uzyskane informacje pozwolą efektywnie ocenić z jakimi ewentualnymi problemami mierzą się nasze włosy i skóra głowy. Specjalista dokona nie tylko oceny, ale także może udzielić cennych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji.

Oczyszczanie – niezbędne, aby zacząć proces regeneracji włosów

Osłabione po letnich wyjazdach włosy, łamliwe i pozbawione blasku potrzebują mocnej odbudowy ich struktury. Należy zacząć jednak od oczyszczenia skóry głowy oraz włosów z resztek nagromadzonych kosmetyków, zanieczyszczeń czy kurzu. W tym celu możemy zastosować szampony głęboko oczyszczające. Jeśli mamy problemy ze skórą głowy, jest ona podrażniona czy mocno się złuszcza, warto po konsultacji trychologa, zastosować specjalistyczne szampony dobrane do bieżących potrzeb skóry. Ważnym elementem, często pomijanym, jest również peeling skóry głowy.

Zdrowe i piękne włosy są wytworem czystej, zrównoważonej skóry głowy. Stosowanie peelingu zapewnia redukcję zrogowaciałego naskórka, eliminację grudek łojowych oraz dotlenienie skóry głowy. Dzięki systematycznemu i prawidłowo wykonywanemu peelingowi skóry głowy, uzyskujemy lepszą absorbcję składników aktywnych zgromadzonych w ekstraktach czy ampułkach, wykorzystywanych na kolejnym etapie pielęgnacji. Istotny jest jednak dobór preparatu właściwego do naszego typu skóry głowy i jej dolegliwości. – mówi Anna Mackojć, trycholog.

Odbudowa i regeneracja – kilka podstawowych wskazówek

Oczyszczona skóra głowy i włosy są gotowe do kolejnego etapu powakacyjnego planu naprawczego. Jednym z podstawowych problemów po letnich wyjazdach są przesuszone włosy, dlatego ważne jest ich nawilżenie od nasady aż po same końce, aby odzyskały witalność. Do pielęgnacji takich włosów warto wdrożyć produkty zawierające humektanty i emolienty, które pomogą w przywracaniu włosom nawodnienia i elastyczności. Warto również sięgnąć po odbudowujące serum do włosów, gdyż w takim preparacie występuje wyższe stężenie aktywnych składników niż w tradycyjnych odżywkach. Może ono zawierać na przykład peptydy biomimetyczne, pielęgnacyjne oleje, kolagen czy keratynę.

Zniszczone po lecie końcówki włosów warto podciąć, gdyż połamane, postrzępione nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale nie sprzyjają regeneracji włosów. Niestety regularne podcinanie końcówek nie ma wpływu na proces porostu włosów, ale mimo to warto to systematycznie wykonywać co 3-4 miesiące. Końcówki włosów są wówczas mocniejsze i wyglądają na zdrowsze. – podpowiada Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Czasami jednak, gdy stopień przesuszenia i zniszczenia włosów jest wysoki, a domowa pielęgnacja okazuje się niewystarczająca, można rozważyć zabiegi dostępne w gabinetach trychologicznych. Dobre efekty przynosi na przykład zabieg regeneracji włosów z wykorzystaniem pudru perłowego.

Puder perłowy, uzyskiwany z autentycznych czarnych pereł japońskich, zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa. Proces regeneracji jest także długotrwały, ponieważ proteina perłowa zawiera 20 niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne do wytworzenia ciała włosa. – wyjaśnia Anna Mackojć, trycholog i biotechnolog.

Powakacyjna regeneracja, aby przyniosła pożądane efekty powinna być systematyczna, dokładna i dobrana do potrzeb. Jeśli chcemy efektywnie wzmocnić włosy po letnim okresie, to nie zapominajmy o ich nawilżaniu, odbudowie i ochronie przed kolejnymi zniszczeniami, które mogą być efektem na przykład stosowania stylizacji na gorąco bez odpowiedniej termoochrony. Nie zapominajmy także, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji, włosy potrzebują do regeneracji witamin i składników mineralnych, dlatego zadbajmy także o zdrową dietę dla naszego organizmu i naszych kosmyków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl