fit.pl mobile logo

Fermentacja w służbie urody

Poszukujesz skutecznych kosmetyków, a jednocześnie pozytywnie wpływających na dobrostan skóry? Wybierz te zawierające bioferment.

Mają działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, przeciwprzebarwieniowe, przeciwzapalne i regenerujące. Nic dziwnego, że biofermenty robią karierę w kosmetyce, a produkty z nimi cieszą się coraz większą popularnością.

Jak powstaje bioferment?

Bioferment powstaje poprzez fermentację składników roślinnych przy udziale m.in. bakterii z rodzaju Lactobacillus. Proces fermentacji określa się mianem bioprocesu, stanowi alternatywę dla typowych syntez chemicznych. Oparty jest o surowce odnawialne, jest przyjazny środowisku, minimalizuje zużycie i wytwarzanie szkodliwych związków. Ogranicza zużycie energii.

Biofermenty mogą różnić się składem fermentowanych roślin i zestawem mikroorganizmów.

Superskładnik kosmetyków

Dzięki procesowi fermentacji z roślin można pozyskać wiele składników o znaczeniu bioaktywnym. Proces fermentacji w znaczący sposób poprawia funkcjonalność i biodostępność wielu dotychczas stosowanych składników preparatów kosmetycznych. Biofermenty są bogate w przeciwutleniacze. Pozwalają na lepsze wchłanianie składników aktywnych z produktów pielęgnacyjnych. Chronią mikroflorę skóry. To prawdziwe superskładniki kosmetyków.

Jakie biofermenty wybrać?

Biofermenty mogą mieć różne działanie, co jest pochodną zarówno składników roślinnych, jak i samego procesu fermentacji. Fermentacja tego samego materiału roślinnego, w zależności od użytych mikroorganizmów, może doprowadzić do pozyskania różnych aktywnych składników, o odmiennych właściwościach.
Shelee to pierwsze kosmetyki w Polsce oparte na autorskich biofermentach m.in. z płatków róży, tarczycy bajkalskiej, szałwii lekarskiej, aloesu czy aronii. Wysoką skuteczność pielęgnacyjną biofermentów Shelee zapewnia innowacyjne połączenie wyselekcjonowanych fitoskładników z dobroczynnymi postbiotykami.

dr inż. Dorota Samul – mikrobiolog, ekspert w ocenie analizy ryzyka mikrobiologicznego bezpieczeństwa produktu:

„Biofermenty to w 100% naturalne składniki naszych kosmetyków, które samodzielnie wytwarzamy. Jesteśmy specjalistami w fermentacji kaskadowej surowców roślinnych, przy udziale bakterii probiotycznych oraz drożdży, która jest naszym autorskim know-how. Proces ten pozwala na wydobycie z surowców roślinnych bardzo dużej ilości bioaktywnych składników i zwiększa ich dostępność dla skóry. Co więcej, w produktach Shelee znajdują się biofermenty, składające się nawet z 8 różnych roślin, dzięki czemu są one wyjątkowo skuteczne. Nasze ponad 13 letnie doświadczenie, gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność.”

Jakie kosmetyki z biofermentem?

W produktach marki Shelee znaleźć można autorskie biofermenty, o wielokierunkowym działaniu i wysokiej efektywności biologicznej. Wśród nich:

Bioferment z Tarczycy Bajkalskiej. Działa naprawczo na skórę. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne, a także chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poprzez proces fermentacji, ekstrakt z tarczycy bajkalskiej widocznie poprawia jędrność i elastyczność skóry, wyrównuje jej powierzchnię, niwelując drobne zmarszczki. Jest składnikiem Bioaktywnego Serum Naprawczo-Odmładzającego, Bioaktywnego Kremu Naprawczo-Odmładzającego, Mikrobiotycznegou Krem Normalizująco-Odżywczgo

Bioferment z Płatków Róży intensywnie nawilża i chroni przed utratą wilgoci. Działa łagodząco, odświeżająco i wygładzająco. Delikatnie liftinguje skórę, zwiększa jej elastyczność i redukuje zaczerwienienia. Ekstrakt z płatków róży delikatnie oczyszcza i tonizuje skórę, dzięki czemu zyskuje zdrowy koloryt i blask. Znajduje się w Piance do mycia twarzy

Bioferment z Liści Porzeczki to źródło cennych witamin, polifenoli i flawonoidów. Działa prewencyjnie przeciwstarzeniowo, napinająco i ujędrniająco. Zawarte w liściach porzeczki garbniki mają także właściwości przeciwzapalne i regulujące produkcję sebum. Łagodzą zmiany trądzikowe i sprawiają, że skóra jest odświeżona i gotowa na przyjęcie kolejnych składników aktywnych. Znajduje się w Piance do mycia twarzy

Bioferment z Aloesu intensywnie nawilża i koi skórę, wspomaga gojenie ran i łagodzi stany zapalne. Wspiera naturalne procesy regeneracji naskórka, niweluje świąd skóry i łagodzi skutki poparzeń słonecznych. Zmniejsza widoczność wyprysków i ogranicza stany zapalne pojawiające się przy trądziku. Sprawdza się w codziennej pielęgnacji zarówno cery bardzo suchej, jak i trądzikowej. Znajduję się we wszystkich tonikach Shelee

Bioferment z Malwy Czarnej to źródło antyoksydantów, które hamują procesy starzenia skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. W wyniku fermentacji, malwa czarna staje się odmładzającym skórę boosterem, dba o zachowanie jej jędrności i elastyczności. Znajduje się w Bioaktywnym Kremie Naprawczo-Odmładzającym, Bioaktywnym Serum Naprawczo-Odmładzającym, Żelu do higieny intymnej

Bioferment z Szałwii Lekarskiej opóźnia procesy starzenia skóry, poprawia jej napięcie, wpływa na przywrócenie prawidłowej gospodarki sebum i zmniejsza widoczność porów. Dzięki dużej zawartości flawonoidów wzmacnia naczynia krwionośne. Ze względu na działanie antyseptyczne doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Jest skłądnikiem Bioaktywnego Serum Naprawczo-Odmładzającego, Bioaktywnego Kremu Naprawczo-Odmładzającego, Mikrobiotycznego Kremu Normalizująco-Odżywczego, wszystkich żeli do higieny intymnej oraz toników Shelee

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl