fit.pl mobile logo

Męska pielęgnacja włosów

Mężczyźni uwielbiają kosmetyki 3w1, które posłużą im jako szampon, żel pod prysznic czy kosmetyk do mycia twarzy. Jednak warto wybierać produkty stworzone do stosowania dla poszczególnych partii ciała, gdyż mają one różnorodne właściwości. Zwłaszcza jeśli chodzi o włosy - nie powinniśmy używać do ich mycia tego samego kosmetyku co do reszty ciała. Odpowiednio dobrany szampon i odżywka są wstanie zapewnić kompleksową ochronę i pielęgnację naszych włosów

Pielęgnacja włosów - krok po kroku

To, jak traktujemy włosy ma ogromny wpływ na ich wygląd i kondycję. Nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale także małe zmiany w codziennych czynnościach, mogą je wzmocnić i sprawić, że będą zdrowsze. Włosy powinniśmy myć tak często, jak tego potrzebują. Należy używać ciepłej wody - skrajnie zimna czy gorąca nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zbyt wysoka temperatura pozbawia nasze włosy blasku i przyspiesza produkcję sebum, przez co włosy szybciej się przetłuszczają. Zbyt zimna natomiast sprawia, że składniki odżywcze zawarte w szamponach nie wchłaniają się, przez co nie zauważymy efektów pielęgnacji. Przy okazji mycia włosów warto pamiętać o masażu - kolistymi ruchami rozprowadzić szampon i chwilę wmasowywać go w skórę głowy. Warto tę czynność powtórzyć, ponieważ pierwsze mycie usuwa zabrudzenia, a dopiero drugie pielęgnuje. Po umyciu nie należy trzeć włosów ręcznikiem, a jedynie pozwolić nadmiarowi wody się w niego wchłonąć. Nadmiernym pocieraniem możemy je uszkodzić. Najlepiej też nie używać suszarki - ciepłe powietrze osłabia kosmyki.

Łysienie

Jednym z najczęstszych powodów, dla których mężczyźni decydują się na zmianę kosmetyków jest przedwczesne wypadanie włosów, które jest niepokojąco intensywne. Dzieje się tak zarówno w wyniku czynników biologicznych, jak i faktu, że panowie często ignorują pierwsze oznaki łysienia i próbują z nimi walczyć dopiero po fakcie - kiedy już zakola są bardzo widoczne, a włosy przerzedzone. Wtedy dopiero zaczynają się zastanawiać, co zrobić by zatrzymać ten proces i zapobiec jego postępowaniu. Właśnie dlatego bardzo ważna jest profilaktyka – w myśl zasady - lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Tak więc nawet jeśli nie wypada nam garść włosów dziennie - warto zaopatrzyć się w odpowiednią pielęgnację, która przed tym uchroni.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Szampon jest oczywiście podstawą w oczyszczaniu skóry głowy, ale by ją dodatkowo zregenerować i wzmocnić powinniśmy sięgnąć po odżywkę do włosów. Mężczyźni zazwyczaj kojarzą ten kosmetyk wyłącznie z damską pielęgnacją - nic bardziej mylnego. Męskie włosy także potrzebują wsparcia. Odżywki i maski mają wiele składników aktywnych, w wyższych stężeniach niż szampon, dzięki temu mają lepsze działanie. Sam proces nałożenia odżywki i ponownego spłukania także nie jest skomplikowany. Warto więc poświęcić tej czynności chwilę.

Jeśli poszukujemy kosmetyków, które wygładzą nasze włosy, nawilżą i sprawią, że będą mocniejsze, a jednocześnie uchronią przed ich wypadaniem, to idealnie sprawdzi się zestaw DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula, w skład którego wchodzi szampon i maska do włosów. Produkty te przeznaczone są do włosów wypadających, suchych, zniszczonych, z rozdwajającymi się końcówkami oraz pozbawionych blasku. Zastosowanie unikalnej technologii Advanced Formula nie tylko maksymalizuje efekty działania, ale także może wspomóc walkę z najtrudniejszymi dolegliwościami związanymi z włosami. W szamponie znajduje się eliksir, złożony z 6 składników aktywnych, tj. organiczny ekstrakt z kiełków grochu, ziele skrzypu polnego, ekstrakt z liści pokrzywy, ekstrakt z liści gujawy, keratyna rozpuszczalna, ekstrakt z malin. W masce zaś znajdziemy eliksir, w którym znajduje się aż 8 składników aktywnych, tj. pantenol, ekstrakt z liści gujawy, ziele skrzypu polnego, ekstrakt z liści pokrzywy, keratyna rozpuszczalna, masło shea, olej kokosowy, ekstrakt z malin. Zestaw ten to intensywna terapia dla włosów.

Warto poświęcić chwilę i zadbać o swoje włosy już dziś, by oszczędzić sobie z nimi problemu w przyszłości. Panowie - nie bójcie się urozmaicać swojej pielęgnacji. Próbujcie, testujcie i w końcu znajdujcie produkty, które w pełni Was zadowolą i zostaną na stałe.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl