fit.pl mobile logo

Podejmij walkę – wygraj z suchą skórą!

Popękana, podrażniona, swędząca – to codzienne problemy suchej skóry. Jej posiadacze każdego dnia muszą starannie dobierać kosmetyki i produkty pielęgnacyjne. Pielęgnacja cery suchej to spore wyzwanie. Jak o nią zadbać? Co wybierać? Co jeść? Podpowiadamy!

O co tu chodzi?

Sucha skóra to taka, która produkuje zbyt mało sebum. W przeciwieństwie do tłustej, która ma go aż nadto, ten rodzaj cery jest ściągnięty, matowy, szorstki. Brakuje mu lipidów potrzebnych do utrzymania optymalnego nawilżenia. I, co za tym idzie, ochrony przed szkodliwymi czynnikami.

Co ciekawe, rzadko rodzimy się z tego typu problemem. Najczęściej jego powstanie związane jest z nieprawidłową pielęgnacją i nieustanną ekspozycją na złe warunki – m.in zimne lub gorące powietrze i promieniowanie UV. Na jej stan mają wpływ także przyjmowane przez nas leki i dieta.

Walka z przesuszeniem

Na szczęście są metody na to, by wygrać z tym uciążliwym problemem. Choć większość jego posiadaczy już na zawsze nimi pozostanie, to odpowiednio dobrane sposoby na suchą skórę twarzy sprawią, że odzyska ona blask i witalność.

Pierwszym krokiem na drodze do pięknej cery jest zastosowanie najwyższej jakości kosmetyków, np. marki Lirene. Specjalnie skomponowane formuły i składniki pozwolą rozwiązać szereg problemów takich jak uczucie ściągnięcia, swędzenie i podrażnienie.

Pielęgnacja cery suchej wymaga skrupulatności i cierpliwości. Żadna niedoskonałość nie zniknie po jednym dniu. Dlatego tak ważna jest rzetelna praca nad przywróceniem twarzy blasku. Przynajmniej dwa razy dziennie wklepujemy krem, oczyszczamy buzię nawilżającymi piankami i żelami i dwa razy w tygodniu nakładamy głęboko nawadniające maski.

Działaj od wewnątrz

Inne sposoby na suchą skórę twarzy? Jedzenie! Rozsądnie dobrana dieta jest wielkim krokiem ku pięknej buzi. Dotyczy to zarówno problemów z suchością, jak i trądzikiem czy innymi zaburzeniami.

Żeby zatroszczyć się o swoje zdrowie i wygląd, musimy, przede wszystkim, dostarczać organizmowi wystarczającą ilość wody. Minimum dwa litry dziennie zapewnią nam należyte nawodnienie. Do szklanki warto również wkropić sok z owoców cytrusowych, który pozwoli dostarczyć skórze witaminy C.

Owoce to bardzo ważny element zdrowej diety. Soczyste gruszki, jabłka i kiwi zapewnią solidną dawkę witamin i soli mineralnych.

Wysuszającą czarną herbatę dobrze jest zamienić na ziołowe napary z mniszka lekarskiego, mięty i rumianku. Odrobina imbiru do kubka i genialny eliksir nawilżający gotowy.

Działaj rozważnie

Pamiętajmy, nawet najbardziej skomplikowane i złożone zabiegi nie przyniosą nam natychmiastowego efektu. Sucha przez długi czas skóra potrzebuje miesięcy solidnej troski, by wrócić do dobrej kondycji.

W sytuacji, gdy nie pomagają jej żadne nasze rytuały, warto skierować się do lekarza. Ten zleci odpowiednie badania – poziomu witamin i minerałów. Przesuszona cera może być również objawem niedoczynności tarczycy – wtedy pomoże endokrynolog.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl