fit.pl mobile logo

Pozbądź się kompleksów - z nami to się uda!

Kompleksy utrudniają życie i sprawiają, że traci ono kolory. Ale tak wcale nie musi być. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj poradnik, jak radzić sobie właśnie z kompleksami i odzyskać radość życia. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, a poczujcie różnicę w jakości życia.

Blizny po trądziku - postaw na pielęgnację, postaw na laseroterapię

Jednymi z największych kompleksów są te związane z niedoskonałościami na twarzy, a dokładnie z bliznami po trądziku. Nie dość, że człowiek w wieku często nastoletnim zmagał się z trądzikiem, to jakby tego było mało ma jeszcze blizny, które powodują gorszą samoocenę. Ale tak już nie musi być. Najlepsze jest to, że blizny po trądziku można usunąć. Bardzo skuteczna jest laseroterapia. Efekty często można zauważyć już po jednej sesji, a po kilku skóra znowu może być gładka. W tym przypadku wiązka lasera przenika przez skórę i usuwa tkankę bliznowatą. Laser emituje światło, które przenika przez naskórek i skórę właściwą. Jeżeli zmiany są mniej widoczne, to nie trzeba wcale decydować się na laseroterapię. Można postawić choćby na mezoterapię. W przypadku blizn po trądziku, które tworzą zagłębienia w skórze zaleca się wypełnienia kwasem hialuronowym. W teorii efekt widoczny jest przez rok, ale wiele osób cieszy się nim przez zdecydowanie dłuższy czas. Pamiętajcie też, że skóra ze zmianami po trądziku wymaga specjalnej pielęgnacji. W żadnym przypadku nie można myć jej zwykłym mydłem, które może tylko i wyłączni nasilać problem. Zaleca się stosowanie dermokosmetyków. Doskonale sprawdzą się te z dodatkiem ceramidów, które odbudowują warstwę lipidową skóry. Przyśpieszają też proces gojenia się. Dobrze sprawdzi się też kwas hialuronowy. Tutaj należy wiedzieć, że kwas hialuronowy łagodzi podrażniania i koi. Do tego nawilża i sprawia, że skóra staje się miękka i jędrna, a ślady są mniej widoczne.

Problem z wagą - czas się go pozbyć

Wiele osób zmaga się z kompleksem wagi. Jeżeli zmagacie się z nadwagą czy otyłością to wiedzcie, że możecie coś z tym zrobić i wreszcie zawalczyć o siebie. Czas przejść na zdrowy i aktywny styl życia. Należy porzucić siedzenie na kanapie i wyjść na jogging. Ale zacznijmy od początku. Otóż o siebie i prawidłową wagę należy dbać nie tylko dlatego, aby lepiej wyglądać, ale przede wszystkim dlatego, że nadwaga czy otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób począwszy od cukrzycy, przez choroby serca, aż na niektórych typach nowotworów kończąc. Aby wreszcie cieszyć się prawidłową wagą, czas zmienić nawyki żywieniowe. Całkowicie należy zrezygnować z jedzenia śmieciowego i to nie na miesiąc czy dwa, lecz na zawsze. Do tego z menu trzeba wyeliminować alkohol i to nawet w małych ilościach. Jest on kaloryczny i zwiększa ryzyko chorób, a do tego jeszcze spowalnia metabolizm. O papierosach chyba nie musimy przypominać. Dieta powinna być przede wszystkim oparta na warzywach. Właśnie te produkty powinny zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Do tego można jeść owoce, produkty pełnoziarniste i tłuste ryby, natomiast należy zrezygnować z tłustego mięsa typu wieprzowina. Pijcie też wodę i to nie jedną szklankę czy dwie, lecz przynajmniej 2 litry. Dzięki temu zadbacie też o prawidłowe nawilżenie swojej skóry. Zaleca się także picie soków świeżo wyciskanych, natomiast nie należy pic soków z koncentratu czy też napojów kolorowych.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl