fit.pl mobile logo

Trądzik różowaty – jak odpowiednio zadbać o skórę?

Uprzykrza życie i odbiera pewność siebie. Zaczerwienione policzki, pieczenie skóry oraz krostki są przyczyną dyskomfortu, który poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Trądzik różowaty – przewlekła i zapalna choroba skóry twarzy. Ekspert, Olga Kamińska, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche podpowiada jak sobie z nią radzić

Czym jest trądzik różowaty?

Olga Kamińska: Trądzik różowaty to schorzenie o podłożu naczyniowym. Jego głównym objawem jest występowanie zaczerwienienia pod wpływem działania różnych czynników, takich jak: zmiana temperatury czy emocje. Występuje na skórze twarzy, najczęściej w jej centralnej części (policzki, nos, broda). W przebiegu choroby pojawiają się również rozszerzone naczynka oraz grudki i krostki z towarzyszącym łojotokiem. Problem częściej dotyka kobiet, ale w przypadku mężczyzn przebieg jest znacznie cięższy.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku różowatego u dorosłych?

Olga Kamińska: Na wystąpienie trądziku różowatego mają wpływ predyspozycje genetyczne, ale również zaburzenia ze strony układu hormonalnego. Jednoznaczna przyczyna choroby jest ciężka do ustalenia. Niemniej bardzo istotne jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki, która będzie zapobiegała jego rozwojowi.

Jak możemy z nim walczyć?

Olga Kamińska: W przypadku wystąpienia pierwszych symptomów trądziku różowatego należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację mająca na celu łagodzenie podrażnień, redukcję rumienia i zapobieganie powstawaniu nowych zmian naczyniowych. Bardzo częstym błędem popełnianym przez osoby cierpiące na tę dolegliwość jest stosowanie preparatów mocno wysuszających skórę – należy ich unikać i skupić się na właściwym nawilżeniu bez obciążania naszej cery. Warto również zmienić pewne nawyki w codziennym funkcjonowaniu, unikać przegrzewania skóry, sauny, ciepłych kąpieli, alkoholu, ostrych przypraw, oraz stresu. Równie ważne jest stosowanie kremów o intensywnym działaniu nawilżającym i łagodzącym oraz ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

O czym pamiętać przy pielęgnacji cery skłonnej do trądziku różowatego?

Olga Kamińska: W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym należy przede wszystkim postawić na systematyczność i uzbroić się w cierpliwość. Jest to schorzenie, które wymaga długotrwałej kuracji w celu poprawy jego stanu. Uzyskanie zadowalających efektów może wspomóc włączenie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych o działaniu łagodzącym i wzmacniającym naczynia.

Jakie składniki powinny zawierać kosmetyki do cery cierpiącej na trądzik różowaty?

Olga Kamińska: Wśród składników aktywnych polecanych przy walce z trądzikiem znajduje się m.in. sok z bażyny czarnej – rośliny występującej na torfowiskach. Sok pozyskiwany z tej rośliny ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwrodnikowe. Pomocny może być także ekstrakt z arniki o działaniu przeciwbakteryjnym – szczególnie polecany do pielęgnacji cery naczyniowej, a także  kosmetyki, które w swoim składzie zawierają: witaminę PP, ekstrakt z czerwonych alg, wyciągi  z: rozmarynu, korzenia kudzu.

Czy trądzik różowaty można skutecznie wyleczyć?


Olga Kamińska: W walce z tą chorobą bardzo istotne jest wielokierunkowe działanie. Odpowiednio dobraną pielęgnacją możemy złagodzić jej objawy, poprawić stan skóry oraz spowolnić proces rozwoju, jednakże nie możemy wyleczyć trądziku różowatego. W niektórych przypadkach konieczne jest włączenie leczenia dermatologicznego. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl