fit.pl mobile logo

Zimowa ochrona skóry twarzy – o tym należy pamiętać

Niekorzystne działanie mrozu, chłodny wiatr z naprzemiennym suchym powietrzem w pomieszczeniach – zima nie rozpieszcza skóry, szczególnie twarzy. Takie okoliczności wymagają zastosowania skutecznych rozwiązań. Sprawdź, w jaki sposób zadbać o cerę, aby właściwie ją nawilżyć i nadać jej zdrowego wyglądu nawet w tak trudnych warunkach

Szorstkość, suchość, napięcie, a także podrażnienia skóry twarzy to częste problemy w okresie obniżonych temperatur. Naszej cerze szkodzi nie tylko chłodna, wietrzna aura za oknem, smog, czy też promieniowanie UVA, ale i ciepło wnętrz – suchość powietrza, wynikająca ze stosowania ogrzewania bądź klimatyzacji, dodatkowo utrudnia właściwą pielęgnację. Najbardziej narażona na te czynniki jest skóra sucha, która potrzebuje wyjątkowo troskliwej opieki.

Czemu skóra nie lubi zimy?


– Ten wymagający okres niskich temperatur wpływa na kondycję płaszcza hydrolipidowego, pełniącego funkcję tarczy ochronnej dla naszej skóry. Gdy jego powłoka zostanie naruszona, cera szybko traci nawilżenie i łatwiej o jej podrażnienie i wysuszenie. Wtedy też możemy zmagać się z odwodnieniem, często mylonym z suchością naskórka – wyjaśnia Olga Kamińska, kosmetolog. Aby zapobiec podobnym problemom, musimy dopasować pielęgnację do warunków panujących na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń. Dieta także jest ważna – szczególnie w okresie zimowym powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi takich witamin, jak A, B7, C, czy też E, które dodatkowo wpływają pozytywnie na kondycję naszej cery. Warto jednak pamiętać, że bez właściwej pielęgnacji kosmetycznej nasza skóra, szczególnie sucha, nie ma szans wygrać z siłą mroźnej zimy.

Ryzyko przemrożenia

Gdy jesteśmy narażone zarówno na niskie temperatury, wiatr, jak i dużą wilgotność, może dojść do trudno odwracalnego przemrożenia. W konsekwencji nasza skóra wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, a wartości odżywcze, które dostarczamy wraz z kremami, są zdecydowanie gorzej wchłaniane. Kolejnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami tej dolegliwości są bolące zaczerwienienia i pęknięcia skóry, które wpływają na nasz komfort i samopoczucie. Jeśli więc dojdzie do takiej sytuacji, najlepiej od razu udać się do dermatologa bądź kosmetologa, którzy doradzą nam, jak poradzić sobie ze skutkami mrozów. Lepiej jednak zapobiegać, niż leczyć, w czym pomoże nam codzienna pielęgnacja.

W obronie zdrowej cery

Twarz jest najbardziej narażona na zgubne działanie mrozów, wymaga więc specjalnej opieki w tym okresie. Warto wybierać kremy, które zawierają takie składniki, jak kwas hialuronowy czy gliceryna. Odpowiadają one za głębokie nawilżenie, będące niezwykle istotne ze względu na suchość powietrza w pomieszczeniach, a także często smagający wiatr na zewnątrz. Bardzo ważne są również oleje, takie jak olej macadamia, odpowiadające za natłuszczenie i właściwą ochronę, szczególnie cery suchej i wrażliwej. Silną rewitalizację odnajdziemy zaś w preparatach zawierających m.in. wyciąg z mimozy. Zapewnia ona dodatkową ochronę przed fotostarzeniem się, ma działanie przeciwrodnikowe oraz ochronne przed promieniowaniem UVA. Pamiętajmy jednak, żeby wybrane preparaty nie obciążały cery.

Przede wszystkim ochrona

W zależności od rodzaju cery, każda z nas powinna znaleźć najlepszą metodę ochrony, a także zachowania równowagi hydrolipidowej. Jednym ze skutecznych rozwiązań dla skóry suchej jest EOR VISAGE od Biologique Recherche. Ta lekka emulsja nawilża i wygładza cerę dzięki zawartości kwasu hialuronowego, skwalanu oraz gliceryny. Olej macadamia i ze stulisza gładkiego odpowiada zaś za właściwe natłuszczenie oraz regenerację. Dodatkowe składniki, takie jak wyciąg z mimozy oraz tripeptyd-33, odpowiadają kolejno za rewitalizację oraz ochronę przesuszonej skóry. Jest to więc najlepszy sprzymierzeniec cery suchej do walki z niesprzyjającymi warunkami.

Zima to czas, w którym nasza skóra potrzebuje wyjątkowej opieki i troski. Dzięki właściwej pielęgnacji zachowasz nie tylko promienny wygląd, ale i komfort, który sprawi, że również o tej porze roku będziesz czuła się pięknie!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl