fit.pl mobile logo

Wanda Panfil na medalu jubileuszowego 25. Półmaratonu PHILIPS Piła

6 września 2015 roku startuje jubileuszowy 25. Półmaraton PHILIPS Piła. Tradycją pilskiego półmaratonu kultywowaną od 2006 roku, jest umieszczanie na medalu wizerunku czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki
Pierwszym uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był Zdzisław Bogusz. W tym roku uczestnicy na mecie półmaratonu w Pile otrzymają medal z wizerunkiem Wandy Panfil, mistrzyni świata w maratonie z Tokio w 1991 roku.


Półmaraton PHILIPS Piła to obowiązkowa pozycja w kalendarzu startowym wielu biegaczy. W tym roku 6 września zawodnicy staną na starcie jubileuszowej 25. edycji tego biegu. Symboliczną nagrodą dla wszystkich kończących pilski półmaraton od roku 2006 jest okolicznościowy i niepowtarzalny medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013) i Zbigniew Pierzynka (2014).


W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, ale tym razem będzie to kobieta, jedna z najlepszych zawodniczek w historii światowego maratonu Wanda Panfil. Wielokrotna reprezentantka Polski w biegach długodystansowych wygrała wiele prestiżowych biegów maratońskich na świecie, m.in. maratony w Tokio, Nowym Jorku, Nagoya i Londynie. W 1988 roku w Dębnie z czasem 2:32:23 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w maratonie. Największe sukcesy w swojej karierze odniosła w 1991 roku. W kwietniu ustanowiła swój rekord życiowy 2:24:18 i wygrała maraton w Bostonie, a w sierpniu w Tokio sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata w maratonie.


„Jesteśmy szczęśliwi, że Pani Wanda Panfil przyjęła nasze zaproszenie i zgodziła się, aby jej wizerunek znalazł się na medalu, który trafi do uczestników jubileuszowej edycji naszego biegu. To dla nas zaszczyt i szczególne wyróżnienie. Dla uczestników pilskiego Półmaratonu będzie to okazja, aby spotkać się z tą znakomitą zawodniczką, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić kilka słów. Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal w swojej kolekcji zapraszam do Piły na 25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Zapewniam, że taki medal już się nie powtórzy.” – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Na ponad dwa miesiące przed biegiem na liście startowej pilskiej imprezy jest już prawie 2300 zgłoszonych osób, a limit uczestników organizatorzy ustanowili na 3500 osób. Jeszcze tylko do 17 lipca przy rejestracji obowiązuje niższa opłata startowa – 50zł, później cena pakietu startowego wzrośnie o 20zł.
Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i ten termin gwarantuje jego uczestnikom doskonałe przetarcie przed wrześniowymi maratonami w Berlinie oraz Warszawie. Jednym z kilku powodów, dla których zawodnicy tak chętnie i często przyjeżdżają co roku do Piły, jest trasa tego półmaratonu. Organizatorzy wytyczyli płaską i bardzo szybką trasę, która pozwala osiągać dobre wyniki oraz poprawiać rekordy życiowe. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA, a impreza odbędzie się m.in. w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie oraz Mistrzostw Wojska Polskiego.

Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje medal za ukończenie Korony Polskich Półmaratonów.

Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z jedenastu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem wyróżnienia.


Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl