fit.pl mobile logo

8 rzeczy, które możesz zrobić przed 8 rano

Poranki dla wielu z nas oznaczają zrywanie się z łóżka w ostatniej chwili i wybieganie z mieszkania bez śniadania, aby tylko zdążyć na czas do pracy. Wydaje się, że o tej porze dnia nie jesteśmy w stanie dokonać niczego więcej. My jednak przekonujemy, że przed 8 rano jesteś w stanie wykonać więcej zadań, niż Ci się wydaje. Możesz przy tym zaoszczędzić czas, który mógłbyś stracić na odwlekanie, a w efekcie przeznaczysz go na przyjemności

1. Wstań dwie minuty wcześniej

Pomyślisz – „co dadzą mi zaledwie dwie minuty”, ale w skali miesiąca to aż… dodatkowa godzina! W drodze na przystanek może okazać się, że dzięki tym bonusowym dwóm minutom zdążysz na autobus, niwelując poranny stres lub wykonasz kilka skłonów, pobudzając krążenie krwi. Dwie minuty to też wystarczająca ilość czasu, aby zmyć naczynia po śniadaniu i nie przejmować się bałaganem po powrocie. Spróbuj – nawet nie odczujesz różnicy we wstawaniu, a te dwie minuty w działaniu mogą okazać się być zbawienne w skutkach!

2. Spisz listę zadań na dziś

Jeżeli nie potrafisz zrywać się z łóżka tuż po usłyszeniu budzika, zostań w nim jeszcze przez kilka minut, ale zamiast ucinać sobie ryzykowną drzemkę, sięgnij po notatnik i długopis, a następnie zanotuj zadania, które czekają na Ciebie tego dnia. Zobowiązania mają tendencję do uciekania nam z głowy. Jeżeli spiszesz wszystkie zadania, o każdej porze będziesz mógł zerknąć na listę i przystąpić do działania. Uznaj ją za listę otwartą – jeżeli w miarę wykonywania zadań okaże się, że masz jeszcze kilka spraw do załatwienia – wpisz je!

3. Zjedz żabę

„Zrób dziś, co masz zrobić jutro” głosi stare porzekadło. My zaś przekonujemy – co masz zrobić dziś, zrób to przed wyjściem do pracy i najlepiej zacznij od najcięższego zadania, które spędzało Ci sen z powiek. Przecież im szybciej zaczniesz, tym szybciej skończysz i będziesz mieć to za sobą. Nie skupiaj się na tym, że to dużo pracy i nie do wykonania „na raz”. Nawet jeżeli nie zdążysz wykonać zadania rano, dokończysz po powrocie z pracy lub następnego dnia, to lepsze niż zaczynanie od zera.

4. Skacz na skakance przez 5 minut

Wbrew pozorom, to nie porada dla 10-latki. Jeżeli czujesz poranne znużenie i obawiasz się, że uśniesz w autobusie w drodze do pracy, zamiast sięgać zaraz po przebudzeniu po kawę, chwyć za… skakankę! Pięć minut energicznych skoków wystarczy, aby Cię skutecznie obudzić, podnieść ciśnienie oraz poziom endorfin. Włącz ulubioną muzykę, która jeszcze lepiej nastawi Cię na resztę dnia. Taki krótki – bo pięciominutowy – trening, może poprawić kondycję, a także samodyscyplinę. Staraj się robić to codziennie, wtedy efekty będą wyraźniejsze.

5. Załóż zegarek na nadgarstek

Zajmie Ci to chwilę, a pomoże zaoszczędzić cenne momenty w ciągu dnia. Zamiast sprawdzać godzinę na telefonie, zerkniesz na nadgarstek – sprawdzisz godzinę bez zbędnej dekoncentracji. Przy okazji, dzięki eleganckiemu zegarkowi dopełnisz stylizację, zwłaszcza, jeżeli czegoś Ci w niej brakowało. Jeśli postawisz na klasykę, będziesz mieć pewność, że dodatek będzie pasował do każdego zestawienia. Na kobiecym nadgarstku sprawdzi się Lorus RG272PX9 na złotej bransolecie, zaś u panów sprawdzi się Lorus RH931KX9 na uniwersalnym, czarnym, skórzanym pasku. W ten sposób połączysz przyjemne – ze względu na elegancki design – z pożytecznym!

6. Przygotuj posiłek do pracy

Czy wiesz, że wystarczy tylko 15 minut, aby od podstaw przygotować zdrowy posiłek, który będziesz mógł zjeść podczas przerwy na lunch. Zaoszczędzą na tym Twój portfel i zdrowie. Potrzebujesz kilku chwil na pokrojenie warzyw. W tym czasie wstaw wodę, aby zdążyła się zagotować. Na garnku połóż sitko do gotowania na parze i przełóż na nie przygotowane warzywa. Zanim wszystko się ugotuje, masz czas na dalszą poranną rutynę – ubieranie się, pakowanie. Po 15 minutach zdejmij warzywa z pary i wyłącz gaz. W międzyczasie zalej wrzątkiem porcję kaszy kuskus. Po wchłonięciu wody, dodaj do kaszy warzywa, garść orzechów, oliwę, sos sojowy, sól i pieprz, wymieszaj i przełóż do lunchboxa. Obiad do pracy gotowy!

7. Posprzątaj drobne rzeczy

Choć nie brzmi to jak plan na idealny poranek, poświęć chociaż 5 minut na uporządkowanie rzeczy w mieszkaniu: sprzątnij ubrania z krzesła, pościel łóżko. Po powrocie z pracy będziesz sobie wdzięczny za tę mobilizację z samego rana. Pozostanie tylko zdjąć buty i rozsiąść się w fotelu. Relaks w takim miejscu jest dużo bardziej efektywny niż w nieuporządkowanej przestrzeni. Jeżeli porządki zostawisz na wieczór, chęci do działania mogą osłabnąć, a bałagan będzie drażnił Cię kolejny dzień.

8. Włącz audiobooka

Zamiast wsłuchiwać się w poranne wiadomości w radiu, które często bywają negatywne i mogą podnieść poziom stresu, włącz audiobook lub ciekawy podcast. Wsłuchując się w ciekawą treść rozbudzisz wyobraźnię, dzięki czemu rozwiązywanie problemów dnia codziennego przyjdzie Ci bez większych problemów. Dodatkową zaletą audiobooków jest to, że ich słuchanie możesz kontynuować również w samochodzie, w przeciwieństwie do czytania książek.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl