fit.pl mobile logo

Brak ruchu, zła dieta i niezdrowy styl życia

W pędzie codzienności, aby wykonać jak najwięcej zadań często zapominamy o swoim organizmie. Wczesne wypalenie zawodowe, problemy z bólem pleców czy otyłością to częste konsekwencje stawiania siebie na ostatnim miejscu. Jak zmienić swoje podejście i czerpać garściami z każdego dnia?

Zła dieta

Wbrew przekonaniom dieta nie zawsze wiąże się z utratą wagi. Aby czuć się dobrze należy jeść zdrowe, zbilansowane posiłki, o czym zapominamy łapiąc coś do zjedzenia w biegu. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne gotowanie na kolejne dni, ale nawet nie mając takiej możliwości możemy starać się wybierać zdrowsze opcje dań jedzonych w mieście. Zamiana frytek na kaszę, ograniczenie mięsa czy wybranie wersji pieczonej zamiast smażonej mogą sprawić, że poczujemy się lepiej. Dużą rolę w żywieniu odgrywa dostarczanie organizmowi witamin i składników odżywczych, które znajdują się w warzywach i owocach, dlatego należy postawić sobie za cel spożywanie około 500 g ich dziennie. Pamiętajmy także o wodzie, nieustannie zapominamy jak ważna jest dla naszego prawidłowego funkcjonowania.

Niska aktywność fizyczna

Spędzanie wielu godzin przy biurkach, w zamkniętych pomieszczeniach, oglądanie seriali na kanapie i niska aktywność fizyczna, a także zły sposób odżywiania się prowadzą do nadwagi, a następnie otyłości. Te schorzenia rzutować mogą nie tylko na nasze samopoczucie i samoocenę, ale także na wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia choroby wieńcowej, nadciśnienia, lub żylaków. Zmiana przyzwyczajeń może cofnąć negatywne efekty zaniedbania naszego ciała. Jeśli konsekwencje naszych długotrwałych działań są widoczne np. żylaki możemy starać się zapobiegać ich postępowaniu. Idealnym rozwiązaniem są rajstopy kompresyjne Venoflex, które wykorzystują kontrolowany ucisk. Ten prosty trik poprawi przepływ krwi i sprawi, że obrzęki kończyn dolnych nie będą postępować. Warto dodać, że produkty można dobierać do własnych potrzeb.

Nieprawidłowa postawa

Nic tak nie cierpi po 8 godzinach przy biurku jak nasza postawa. Plecy w odcinku lędźwiowym dają o sobie znać każdego dnia, boli także szyja, tworzy się charakterystyczny garb. Jeśli nie będziemy dbali o ruch i rozciąganie klatki piersiowej z każdym dniem będziemy co raz bardziej odczuwać nieprawidłową pozycję. W miejscu pracy dbajmy o to, aby siedzieć w odpowiedniej pozycji, mieć krzesło na odpowiedniej wysokości w stosunku do biurka. Jeśli nadal odczuwamy dyskomfort poprośmy o podnóżek, dzięki któremu krążenie w nogach nie osłabnie i zminimalizuje ryzyko wystąpienia żylaków, a także zmniejszy przeciążenia kręgosłupa. Podkładka pod laptopa także pomoże odciążyć kręgosłup, szczególnie w odcinku szyjnym. Pamiętaj, że ciało jest tylko jedno, a codzienne decyzje wpływają na to jak będziemy się czuli za 50 lat.

Zawsze na 100%

Życie na pełnych obrotach, wiele zadań, mało snu, wysoki poziom stresu, cała doba z napływającymi bodźcami – tak wygląda życie większości osób w XXI wieku. Adaptujemy się do sytuacji, która wydaje nam się normalna, ale nasze ciała nie są przystosowane do funkcjonowania w takim rytmie. Postaraj się wprowadzać chociaż małe zmiany, spędzaj więcej czasu bez telefonu, redukuj niebieskie światło przed snem i planuj rzeczy z wyprzedzeniem, aby wykonać je na spokojnie. Chociaż multitasking nadal jest zaletą, dziel to co możesz na mniejsze części. Jak będziesz gotowy podjąć kolejne kroki spróbuj medytacji, dzięki niej przez kilka minut każdego dnia będziesz mógł się wyciszyć i uspokoić myśli, aby stawiać czoła codzienności bez uszczerbku na swoim zdrowiu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl